zeskamp én schapen zeeland 113 Zilte lusthof voor vogels en planten Mooi weer lokt bezoekers naar vele activiteiten bij groot dorpsfeest Heikant dinsdag 25 mei 2010 grond leidt met herdershond een kwartet schapen een kooi in. Maar Petra stuurt vanaf haar paard een herdershond aan, die 38 schapen de goede richting laat uitlopen. Hond en ruiter krijgen het zelfs voor elkaar de kudde in tweeën te splitsen om de twee groepjes uit eindelijk weer door hetzelfde hek te loodsen. Een spectaculair ge zicht voor de toeschouwers. De wedstrijden schapendrij- ven aan de Julianastraat worden op Eerste Pink sterdag gehouden. Weesie heeft de wedkamp ook Stuikertrial ge noemd, om aan te geven dat ze een beetje bij de jaarlijkse dorps feesten horen, de naar de vlassers geschiedenis verwijzende Stuikers feesten. Hoewel de organisatoren geen zaken op elkaar afstemmen, spinnen beiden garen bij de activi teit van de ander, vindt ook Jean Paul de Burger van de Stichting Stuikersfeesten. Mensen die op één van beide festiviteiten afko men, gaan tenslotte ook eens bij de ander kijken. c De Stuikersfeesten werden ook dit jaar weer goed bezocht. Het mooie weer was niet alleen voor de dor pelingen reden om naar 'het cen trum' van Heikant te komen. De grote rommelmarkt - met enorme boekenmarkten in 't Heike en in de kerk - trok 's morgens al veel mensen. De zeskampen voor jong en oud deden de feestvreugde 's middags helemaal losbarsten. De Burger: „We hebben vorig jaar pas voor het eerst een zeskamp gehouden, maar dat was direct zo'n succes dat we dit jaar een apart spellencir- cuit voor de jeugd op moesten zet ten. Net als bij de volwassenen sloegen vooral de stormbaan en de waterestafette aan. Met zulk weer kon het natuurlijk ook niet echt mis gaan." Zowel de jeugd als de volwassenen brachten tien teams op de been. De jongeren van 8 tot 14 deden het met een kwartel, de teams van de volwassenen telden wat meer leden. Bij de jongeren won Cha- nic, bij de volwassenen kon Mu ziek van Temse (overigens gewoon een groepje mensen uit Heikant) de vlag in top hijsen. Drie bands hielden de stemming er 's middags en 's avonds voortdu rend in. De Burger: „Het was ge woon perfect." BEVEILIGING A— f I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *Erk< rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend Branddetectlebedrijf I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@coliinbv.nl Internet: www.colijnbv.nl imm&mmmm Dianne Raanhuis legt een groepje bezoekers, waaronder een Engels gezin, uit welke invloed de getijden hebben op Saeftinge. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst even later naar dezelfde kooi worden gedreven. foto Mark Neelemans Schel tüüt-tüüt-tüüt roe pend, verspert de tureluur de weg op een plankier in Saeftinge. Bezoekers drei gen te dicht in de buurt van het nest te komen, weet Dianne Raan huis. Raanhuis leidt zaterdag als gids in drie rondleidingen veertien men sen over het wandelplankier in Het Verdronken Land van Saeftin ge. Cees Schijve uit Retranche- ment had de eerste rondleiding de gids bijna voor zich alleen. Hij kent het Zwin redelijk - en vecht voor het behoud, maar wilde nu ook Saeftinge eens zien. De wande ling over hogere schorren en een aantal houten bruggetjes is vlak achter de dijk bij het bezoekerscen trum van Het Zeeuws Landschap uitgezet. Zo zijn mensen geen hal ve dag kwijt voor een excursie en houden ze droge voeten, terwijl ze de uitgestrektheid van het 3500 hectare beslaande brakwaterge bied toch enigszins kunnen bele ven. Tegelijkertijd krijgen ze, zeker als er een gids mee is, een fraaie in druk van de natuurlijke rijkdom van Saeftinge. En daar was het za terdag om te doen. In een groot na tuurgebied als Het Verdronken Land van Saeftinge, immer dyna misch door het getij, zijn veel plan ten en dieren te vinden. Beheerder Het Zeeuwse Landschap laat die weelde graag zien tijdens de We- reldbiodiversiteitendag, bevestigt gids Raanhuis. Engels slijkgras op de schorren en riet aan de oeverranden hebben veel terrein veroverd, maar zeeal- sem, zeebies en zeeaster blijven in grote hoeveelheden te vinden. De zeeaster ligt bij de betere groenten- boer als lamsoor in de winkel. „Echte lamsoor is voor mensen niet te eten. Veel te zout. Die plant kwam vroeger bijvoorbeeld veel op de Blauwe Plaat in het noord oosten voor. Tegenwoordig over stroomt die plaat te weinig om de lamsoor op de been te houden." "S,E„t Vlietstraat l5,Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis ''De Honte" TERNEUZEN - Het mooie weer tij dens de pinksterdagen zat organisa toren van festiviteiten niet dwars. Behalve het strand bezochten veel mensen ook pinkstermarkten in Cadzand en Breskens, de Reynaert- markt in Hulst, kleinere rommel markten, vele open tuinen aan bei de kanten van de grens, een rock festival in Philippine en vele ande re, diverse activiteiten. Streekbewoners én toeristen lieten zich haast overal zien. Zo konden enthousiaste (vooral) jochies zich zaterdag op de Oostburgse Markt al 'voorbereiden' op het wereld kampioenschap voetbal. Met jonge Duitse toeristen konden ze alvast een 'interlandje' spelen bij het le vend tafelvoetbal of tijdens een partijtje panna. long en oud genoot tijdens de tra ditionele Struisvogeldagen op struisvogelboerderij Monnikenwer- ve bij Sluis. De jonge struisjes in de nieuwe stal hadden niet over aandacht te klagen. De afdeling Hulst van de Neder landse Bijenhouders Vereniging trapte zaterdag de viering van het eeuwfeest af met het oplaten van zo'n 120 ballonnen op het 's Gra venhofplein. In 's Landshuis werd de expositie 'Imkeren vroeger en nu', die tot 1 juli loopt, geopend. Het honderdjarig bestaan krijgt de komende weken extra aandacht met twee puzzeltochten (één voor kinderen en één voor fietsers) en een bijen-, boeken- en rommel markt bij café 't Verdronken Land in Emmadorp. Vooral jongens konden de verleiding niet weerstaan om zich op de Oost burgse Markt deelnemer aan het WK te voelen. foto Mark Neelemans p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61