Veel Vrienden Stuikersfeesten met muziek, roepen Nee! 12 Oude trekkers trekken veel bekijks in streek Gewicht BouwCenter Logus-De Hoop ACTIEGROEP Weerstand Waterdunen blijft PINKSTERPLEZIER Wedstrijden schapen drijven sluiten perfect aan almanak Slim, zuinig en milieubewust! MEEST GELEZEN UITSLAG STELLING dinsdag 25 mei 2010 OOSTBURG - De actiegroep Vrien den van Waterdunen Nee! heeft binnen een week ruim 150 nieuwe vrienden ingeschreven. Vrienden van Waterdunen Nee! is vorige week door enkele Zeeuws-Vlamin gen opgezet als vervolg op Water dunen Nee! Waterdunen Nee! werd door le den als Franqois Babijn en Adri Rosendaal opgeheven, omdat zij vinden dat ze als nieuw gekozen le den van de Sluise raad niet tegelij kertijd lid van een actiegroep kun nen blijven. Een aantal West-Zeeuws-Vlamingen vindt echter dat het protest tegen het on der water zetten van delen van Breskense polders niet mag ver stommen. De mening van een IJZENDIJKE - George Bruseel uit Oe- delem bij Brugge is trots op zijn ei gen 44 jaar oude Deutsch. Maar de Mac Cormick uit 1949 is natuurlijk nog veel mooier. „Het is de enige tractor met twee voorwielen die pal naast elkaar staan. Alleen dat maakt hem al bijzonder." Helemaal lyrisch wordt George van Lanz Bulldog van een onbe stemd jaar. „Dit is de enige trekker die nog met een gloeikop moet worden voorverwarmd. Ook moet het stuur eerst worden gebruikt om een mechanisme in een kast aan de zijkant van de machine in beweging te zetten voor het star ten. Het stuur is dus uitneembaar en kan door de bestuurder mee Een sliert oude tractoren trekt over de polderwegen tussen Sint Kruis en Waterlandkerkje, vlakbij het 'mooiste plekje in west', foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl Wie wil weten of hij aangekomen is of afgevallen, stapt op de weeg schaal. Ook Bing doet dat regelma tig, want deze achtjarige Vlissinger is zich zeer bewust van zijn gewicht. Dat heeft een reden. Bing wil een six- pack. Daarom besloot hij onlangs om voortaan elke avond voor het naar bed gaan push-ups te doen. Af gelopen donderdag was Bing een te- door René Hoonhorst groot deel van de inwoners van de streek en veel toeristen moet niet alleen door oppositiepartijen in de raad, maar ook door mensen zelf onder de aandacht worden ge bracht, aldus de Vrienden van Wa terdunen Nee! Dat die gedachten- gang brede steun krijgt, bewijzen de in hoog tempo binnenkomen de steunbetuigingen, meldt Oost burger Guus Langeraert, die sa men met Ab Verhage en Jan Maat de 'vriendenkar' trekt. Langeraert: „Onder de nieuwe vrienden zijn niet alleen veel aan hangers van politieke partijen en andere mensen die eerder steun betuigden aan Waterdunen Nee!, maar ook veel toeristen, die hier al jaren komen." Norman Janssen doet er zelf een beetje ba dinerend over. Maar toeschouwers en ken ners klappen hun handen stuk. Janssen heeft border collie Zac pas zes weken en heeft nog maar vier weken met hem ge traind. Hond en baasje leverden een mooie prestatie en brachten een kwartet schapen snel en or dentelijk in de pen, een hok van vier hekken in het weiland. Ook hondentrainer Henry Weesie is onder de indruk. Zelfs als Zac al enige kennis had, is de man uit Puttershoek er in geslaagd heel snel een team te vormen met zijn hond. Janssen zelf blijft beschei den. Hij geeft aan dat het hem be hoorlijk wat moeite kost de druisti- ge hond in de hand te houden. Voor een beginner heeft hij dat echter uitstekend gedaan. Dat vindt de jury ook, maar Janssen eindigt wel in de onderste regio nen. Want hij moest wel veel mee lopen en kan Zac nog niet van af stand perfect aansturen. Jimmy Van Bauel uit Stekene heeft desondanks met bewondering ge keken. Zijn border collie Ducke is ongeveer zo oud als Zac en Van Bauel kocht hem al als pup. Als oud-hulpje van een herder - 'als kind hielp ik elk weekeind' - wil hij ook graag schapen drijven. Maar Van Bauel denkt nu pas aan het starten met de training en ver wacht zichzelf niet voor volgend jaar op een piste terug te zien voor een wedstrijd. Weesie vindt dat lo gisch. „Zo snel als Norman Jans sen zijn er niet veel. Hond en baas doen er normaal gesproken toch wat langer over om op elkaar inge speeld te raken." Matthijs Biondina uit Heikant hoort ook bij de snelle leerlingen. Hij is pas een jaar of twee bezig en vormt nu al een uitstekend team met zijn border collie Hwyn. Bion dina en Hwyn pakten dan ook de eerste prijs van de tweede Stuiker- trial op Eerste Pinksterdag. Hon dentrainer Weesie is zeer tevreden en denkt er over de wedstrijd vol gend jaar uit te breiden tot een tweedaagse, zodat ook gevorderde deelnemers (tweedeklassers) kun nen meedoen. De demonstraties van Petra Chal met uit Kaprijke waren ook een groot succes. Een begeleider op de Sim? «s naar binnen worden genomen om als stoel te dienen", lacht Bruseel. De boer uit Oedelem showt de prachtig in de verf gezette oldti mers op het parkeerterrein van partycentrum Mauritshof in IJzen- dijke op Tweede Pinksterdag. Daar drinken veel bestuurders een bakje koffie en eten een broodje al vorens weer terug te rijden door de polders richting Belgische grens. De ongeveer tachtig trekkers, waar onder een klein aantal Nederland se, reden onder behoorlijke belang stelling van passanten via Sint Kruis en Turkeije naar IJzendijkè en tuften na de pauze via Goedle ven terug naar België. Petra Chalmet splitst samen met haar border collie een kudde van 38 schapen in tweeën. De twee groepjes moeten vreden man. Er waren wat onsjes af gegaan. Maar toen hij luttele dagen later -fris uit bad - opnieuw op de weegschaal plaatsnam, maakte de te vredenheid plaats voor ongenoegen. Na een korte blik op het schermpje moest Bing vaststellen dat hij niet op gewicht was gebleven en al helemaal niet was afgevallen... „Mama!", riep hij bedrukt. „Ik ben bijgevallen!" Breskens: Haven Westzijde 25, T 0117 - 38 17 53 Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12, www.logus.nl 1. Verzet tegen sluiting bioscoop 2. Veel Vrienden Waterdunen Nee! 3. Waterdunen blijft splijtzwam raad 56 Procent van de respondenten meent dat kunst in Terneuzen pas kunst is als het veel geld kost. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60