twee titels voor Mara Klaver winnaar in skeelerstrijd Yerseke 37 Mara Klaver WM Jasmine van der Waal wint met Oranje Schaaktitel voor Bosters en Hekhuis Gunst en Van Anrooij halen het podium Zeeuwse titelstrijd in het jeugdtennis Vijfde plaats Janssen in koers Oudenbosch dinsdag 25 mei 2010 Aan de wedstrijden in Vrouwenpolder deed een recordaantal van 290 deelnemers mee. „Woloma is goed in dressuur, springt uitstekend en krijgt er steeds meer plezier in. Wat wil je nog meer." V-:- - ..L- - *7'* .-v Mara Klaver met Oeterma in actie in de waterbak. ten koeien. Veel paarden hadden er veel schrik van, Woloma maar een beetje. „Woloma is goed in dressuur, springt uitstekend en krijgt er steeds meer plezier in", weet Mara Klaver. „Wat wil je nog meer." Bastiaan Broeksema eindigde in deze klasse met Vekara M als vier de en werd tweede Zeeuw. Chris Boone met Ultravox werd negen de en derde Zeeuw. Woloma is niet het enige getalen teerde SGW-paard dat in Zeeland rondloopt. In de klasse M ging Marcelle de Kam met de pas ge kochte ruin Vigo na twee onderde len aan de leiding. Ook de afslui tende cross verliep prima, totdat De Kam een verplichte doorgang miste en werd gediskwalificeerd. De Zeeuwse titel ging nu naar de Walcherse Hella van der Horst met Uriëlle. De combinatie werd fraai vierde. Nina Knape werd met Pleasure Zeeuws kampioen bij de pany's klasse M. Aan de wedstrijden in Vrouwen polder nam een recordaantal van 290 combinaties deel, verdeeld foto Ruben Oreel over twee dagen, zaterdag en zon dag. Op zondag kwamen de begin ners aan de start, onder wie veel Zeeuwen. „We zouden nog kun nen groeien, maar niet veel meer", vond Rafaëla van den IJssel van het organisatiecomité. „Als we nog meer deelnemers zouden toelaten, zouden het wel heel lange dagen wórden." door Fred Rabout YERSEKE - De eerste wedstrijd ooit om de KPN Inline Cup in Yerseke kende zaterdag met Arjan Smit in de A-categorie en Brooke Loch- land bij de vrouwen twee grote winnaars. En daar bleef het niet bij. Ook Andries Minderhoud uit Waarde en Niels Mesu uit Middelburg schotelden het publiek op de dijk in Yerseke een boeiende wedstrijd voor. Voor Minderhoud, die sa men met Olivier Goud het fraaie parkoers over 900 meter asfaltweg in de Burenpolder had uitgezet, was de wedstrijd bij de beloften een rondje te lang. De 25-jarige Be velander begon halverwege de ra ce aan een indrukwekkende solo. Hij reed een gat van meer dan twintig seconden bij elkaar, maar moest een kilometer voor de ver lossende finish capituleren. In de slotafse knapte Minderhoud volle dig in elkaar. Met nog twee rond jes te gaan reed hij duidelijk met 'de kin op het asfalt'. Nick Uithoven reed het gaatje dicht en het was de Amerikaan Da niël Greig die met dank aan alles en iedereen de massaspurt won. Een moegestreden Minderhoud kwam als 29e binnen, Olivier Goud finishte op de 31e plaats. Bes te Zeeuw bij de beloften, oftewel de - B-categorie, werd thuisrijder Anthony Janse met een knappe twintigste plaats. Bij de vrouwen liet de klassements leidster na vier wedstrijden, de Bel gische Hilde Goovaerts, het op een massaspurt aankomen. Goovaerts, vorig seizoen een poos je uit het peloton om moeder te worden van zoon Gust, had niet gerekend op het brok dynamiet Brooke Lockland. De momenteel in Heerenveen woonachtige Au stralische kwam als eerste de laat ste rechte lijn opgereden en met de wind in de rug was Goovaerts, dit seizoen al twee keer zegevie rend in een etappe van de KPN In line Cup, er aan voor de moeite. Bij de A-rijders was de dit seizoen op het hoogste niveau debuteren de Niels Mesu de grote verrassing. De Middelburger sloop mee op het moment dat grote mannen zo als Arjan Smit, Roy Boeve en Geert-Jan van der Wal twintig rondjes voor de finish aan de haal gingen. Er formeerde zich halver wege de race een kopgroep van tien die in een mum van tijd het peloton op een ronde reed. Dat pe loton mocht dus vervroegd afspur- ten. De leider in de tussenstand Sjoerd Huisman redde in die strijd om de elfde plaats zijn groene lei derstrui. Routinier Arjan Smit uit Nijeveen won. Hij is een man met een geweldige erelijst, waarop on der meer zeven nationale titels staan. Hij kwam als eerste uit de laatste bocht. Het duo van Roy Boeve en Jan van Loon was op dat moment al geklopt. Volgens de wedstrijdspeaker was het Smits 116e overwinning. Hijzelf hield het op 101. In de C-categorie in het Zeeuwse circuit liet de jeugd van Yerseke zien dat er toekomst zit in 'Yese' als het op skeeleren aankomt. Ant- wan Tolhoek haalde het voor zijn plaatsgenoot Anthony Janse. Bij de vrouwen in de categorie C2 won Corina Wisse uit Waarde. Het peloton moest gisteren ook aan de bak in 't Veld. Erwin Mesu uit Middelburg veroverde bij de A-rijders de vijfde plaats. Zijn broer Niels finishte in het peloton op de 28e plaats. De overwinning ging naar Gary Hekman (Harden- berg). Bij de vrouwen ging de zege net als in Yerseke naar Brooke Lochland. Bij de beloften reed de debuterende Antwan Tolhoek naar de 28e plaats. Olivier Goud eindigde in die categorie als 24e. AMSTERDAM Het Nederlands sevensteam rugby heeft het vrouwentoernooi op de befaamde Heineken Sevens gewon nen. In de finale werd Spanje met 19-5 verslagen. Jasmine van der Waal, speelster van het Middelburgse Oemoeme- noe, maakte in alle wedstrijden haar opwachting. De achttienjarige speelster is is te vens geselecteerd voor een interna tionaal toernooi, dat in het week einde van 19 en 20 juni in Engeland wordt gehouden. Oranje richt zich op de Spelen van 2016. OOST-SOUBURG Robin Bosters en Jeroen Hekhuis hebben het Open Zeeuws kam pioenschap doorgeefschaken ge wonnen. Met 26 punten had het Souburgse duo weliswaar evenveel punten als Remco van de Braak en Louis Nieuwenhuijse, maar door het onderling resultaat bleef de ti tel in het bezit van Bosters en Hek huis. Het Goese tweetal Van de Braak/Nieuwenhuijse bleek na een jaar afwezigheid het spel nog goed te beheersen. Ze bleven het gevaar lijke duo Bosters/Hekhuis lang vol gen. DORDRECHT Tijdens de meisjesronde van de Merwelanden in Dordrecht reed Denise Gunst (Yerseke) in catego rie 6 naar de tweede plaats. Shirin van Anrooij (Kapelle) deed hetzelf de in de categorie 1. Lisanne de Munnik (Kapelle) werd zevende. In Bleiswijk behaalde Timo de Jong (Goes) in de massasprint een tiende plaats in categorie 4. Een vierde plaats was er voor Nick Jans sen (Borssele, categorie 5) bij een baanomnium in Helmond. Tim Janssen werd vierde in categorie 7. TERNEUZEN Tennisster Esmee Vleugel uit We- meldinge heeft dit weekeinde in Terneuzen de Zeeuwse titel bij de meisjes tot en met zestien jaar ge wonnen. Ruud Martens uit Koe wacht won bij de jongens. Mitchell de Keijzer (Zierikzee) ver overde de titel bij de jongens tot en met veertien jaar. Bij de meisjes was Sharon Coone de beste. In de categorie tot en met twaalf jaar stond er geen maat op Romy Kerk- hove (Zierikzee). Bij de jongens won Jordi de Leeuw. OUDENBOSCH Wielrenster Christel Janssen uit Biggekerke is zondag in de Ronde van Oudenbosch op de vijfde plaats geëindigd. De zege ging naar de Schotse Kate Cullen. Er gingen 55 rensters van start. In het Belgische Walhain behaalde Davy Gunst uit Yerseke de vijfde plek bij de nieuwelingen. Zijn plaatsgenoot Peter Blok was goed voor de zevende plaats. De zege in de wedstrijd over zestig kilometer ging naar de Fransman Quentin Jauregui.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53