341 sport Wederopstanding Domburg Eens een sprinter altijd een sprinter, Boys S|Ujt af bewijst Wim Arras in Zeeland Classic met verlies Ronaldo foutloos Sluiskil in plaats van Koewacht COMEBACK Na een vroege voorsprong in de allesbeslissende wedstrijd lijkt Wolfaartsdijk op rozen te zitten, maar Domburg recht de rug, wint en promoveert. i- Hansweertse dinsdag 25 mei 2010 w Al na veertien minuten had Wolfaartsdijk zaterdag twee keer gescoord tegen Domburg. Feest bij Domburg na de promotie naar de derde klasse. Die leek ver weg na de vroege 2-0-achterstand tegen Wolfaartsdijk, maar Domburg trok de beslissende wedstrijd alsnog naar zich toe. foto Ruben Oreel BH AXEL - Richard Poppe was gisteren de grote verrassing op het Pinkster concours in Axel. De ruiter uit Veere schreef met Ronaldo in een spannende barrage de klasse M op zijn naam. Parcoursbouwer Bram Wattel had voor de barrage een parcours sa mengesteld waarin de ruiters en amazones extra konden vlammen. Liesbeth de Cleene liet die kans in de klasse M niet aan zich voorbij gaan. Als een scheermes stuurde de amazone uit Beveren Elbury in 34.86 seconden over de obstakels. Het venijn kwam voor de Bel gische echter uit onverwachte hoek. Richard Poppe, met Ronaldo meestal wel goed voor een spring- foutje, stuurde in een bloedstollen de rit de zwarte Burggraaf-zoon in 32.14 naar een overtuigende over winning. „Ronaldo gaf mij in het basispar- cours al een gevoel dat het goed zat", vertelde de winnaar. „Ik ben er dan ook vol voor gegaan en hij stelde mij njet teleur." In de klasse L stuurde eerste star ter Ellen Briquet de merrie Prinses Santi als een raket in 35.99 over het parcours. Niemand was daarna nog sneller dan de amazone uit Vo gelwaarde. MIDDELBURG - Sluiskil promoveer de gisteren ten koste van Koe wacht naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. IJzendijke en Groede slaagden daar niet in. Koewacht-Sluiskil 0-1: Na een verblijf van een jaar keert Koe wacht terug naar de vijfde klasse. Sluiskil was gisteren met 1-0 te sterk en promoveerde. De confron tatie met als inzet behoud of pro motie kon niet boeien. Koewacht was onmachtig en speelde de slechtste wedstrijd van het sei zoen. Na een uur spelen tekende invaller Timucin Yilmaz voor de enige treffer van de wedstrijd. IJzendijke-HSC'28 0-1: IJzendijke speelt volgend seizoen opnieuw in de vijfde klasse. De ploeg van trai ner Guust van de Velde moest win nen van HSC28 om promotie af te dwingen, maar verloor op eigen veld met 1-0. De thuisploeg had te gen de tegenstander uit Heerle een licht veldoverwicht en kreeg de beste kansen op de openings treffer. Maar Ilyas Yavuz vond doel man William Luijks op zijn weg en Lodewijk van Keeken zag zijn inzet op de paal belanden. Uit een spaarzame tegenaanval schoot To- bie Hopmans de 1-0 binnen, waar door HSC'28 het vierdeklasser- schap veiligstelde en de teleurge stelde thuisploeg met lege handen achterbleef Groede-Cluzona 1-1: Nadat de be zoekers uit Brabant voor de rust op voorsprong waren gekomen, maakte Quinten de Muer in de tweede helft de gelijkmaker na mens de West Zeeuws-Vlamingen. Cluzona promoveert na de 6-o-ze- ge op Groede in de heenwedstrijd. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Wat heeft de Zee land Classic gemeen met Pa rijs-Brussel en etappes in de Vier daagse van Duinkerken, de Ronde van Picardië, de Ster van Bessèges en de Ronde van Nederland? De Belg Wim Arras won deze laatste wedstrijden gedurende zijn profes sionele wielerloopbaan. Als vrije renner voegde hij zaterdag met een magistrale spurt in Heinkens- zand de Zeeland Classic aan zijn erelijst toe. De spurt was altijd Arras' sterkste wapen en is dat nog steeds. „Wim Arras is geen synoniem voor een solo", zei hij vorig jaar na een over winning in Bruinisse. Dat laatste herhaalde de inwoner van Emblem, een dorpje in de pro vincie Antwerpen, zaterdag nog maar eens. „Ik moest het altijd van mijn spurt hebben en dat is nog steeds het geval. Demarrages en tegenreacties zijn aan mij niet besteed. Ik moet eerlijk bekennen dat ik vandaag in de finale geprofi teerd heb van het werk van ande ren." De Belg was ooit prof bij Lotto (twee jaar) en PDM (drie jaar). Een ernstig motorongeval maakte een einde aan dat bestaan. Gedu rende een periode van negentien jaar deed Arras niet aan wielren nen in wedstrijdverband, totdat Peter Hoondert (vriend en oud-ploeggenoot bij PDM) hem vorig jaar overhaalde tot een nieu we stan. „Maar dan bij de vrije ren ners. En dat bevalt mij goed, ik heb er plezier in", aldus Arras, die vorig jaar als tweede eindigde in de Zeeland Classic. „Het is dus ook een beetje revanche voor vo rig jaar". Het leek zaterdag lange tijd niet op een massaspurt uit te draaien. Daarvoor was er te veel beweging in de grote groep. Door de felle wind werd elke vluchtpoging ech ter steeds weer teniet gedaan. Al leen in de slotfase leek een kwar tet renners uit de greep van de groep te blijven. Matthieu Hen driks en Bob Klein gingen als eer sten aan de haal, even later ge volgd door Jimmy de Bruijn (Sint Jansteen) en de winnaar van de Ronde van Noord-Beveland, de Belg Nico Savat. De winnaar leek in dit kwartet te moeten worden gezocht, maar in de slotkilometer liep alles toch weer samen en ging een groep van 55 man op de streep af Wim Arras was duidelijk de snelste in de sprint, Nico Savat werd derde en met een zesde plaats was Jimmy de Bruijn de best geklasseerde Zeeuw. RUCPHEN - Voor Hansweertse Boys zit het voetbalseizoen er nu echt op. De Zuid-Bevelandse zon- dag-vijfdeklasser was al uitgescha keld in de nacompetitie en verloor gisteren opnieuw. RSV was in Rucphen met 3-0 te sterk en pro moveerde naar de vierde klasse. Hansweertse Boys kon promotie vorige week al vergeten, na de 3-1-nederlaag tegen Noordhoek. Omdat Noordhoek en RSV onder ling hadden gelijkgespeeld (2-2), moest RSV gisteren met drie doel punten verschil winnen. Dat lukte op het nippertje dankzij treffers van Sven Valentijn (strafschop), Dennis Braspenning en weer Va lentijn, vijf minuten voor tijd. Ook Hansweertse Boys kon na af loop terugkijken op een geslaagd seizoen. Er werd een goede compe titie in de vijfde klasse B gespeeld, die werd afgesloten met de derde plaats en een periodetitel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50