321 sport Prince Kwidama heeft geen last van hoge temperatuur Pengel springt Luctor et Emergo Live televisie pauzeren met Interactieve TV. Nu inclusief harddisk recorder Interactieve TV in combinatie met Internet en Bellen voor €45,-/mnd kpn winkel kpn.com 0800 0115 ^kpfl dinsdag 25 mei 2010 door Rob Vermeulen AXEL - Tijdens de Zeeuwse zwem- kampioenschappen heeft Luctor et Emergo na een spannende twee strijd met De Schelde uit Terneu- zen de Zeeuwse titel voor clubs weten te prolongeren. De Middelburgers werden tot het uiterste gedwongen door de ploeg van Cees van Houwelingen. Halverwege de vierde sessie nam de ploeg uit Terneuzen brutaal de leiding over, maar door een sterk slotakkoord van de hoofdstedelin gen werd de eindzege veiligge steld. Op de 4x200 meter vrije slag bij de mannen werd na een zeer span nende race het team van De Schel de voor het eerst deze kampioen schappen verslagen. Sonny Corre, Bob Dalmeijer, Simon Edenburg en Steven Uijl namen revanche, zelfs het Zeeuws record (8.23.32) werd verbroken. Op de 200 meter vrije slag zorgde Bas van Houwe lingen voor een daverende veras sing. In een boeiend duel wist hij Kevin Hondsmerk (Schelde) en Puerto Rico, waar alle toppers van Centraal-Amerika en de Caraïben komen." Op de 200 meter liep de Rotterdammer Obed Martis in 21.34 het uit 2004 daterende baan record uit de boeken. Michiel Wil- laert (RKHAV) vierde na blessure leed zijn rentree met 11.18 secon den over 100 meter en een achtste tijd op de 200 meter (22.54). Sébastièn Schletterer (Dynamica) toonde maar weer eens aan een all round atleet te zijn door op de 800 meter in 1.51.57 als tweede te finishen. Niet veel later eindigde hij als beste Zeeuw op de 3000 me ter in de vijfde tijd: 8.46.07. De 17-jarige Lars Paardekoper van AV'56 deed eveneens van zich spre ken. De jongeling liep in zijn serie op de 800 meter van meet af aan op kop, verbeterde zijn beste per soonlijke prestatie met vier secon den en keek tevreden terug op zijn tijd van 1.55.35. „Ik wist dat ik een stuk harder kon, omdat ik vorige week in Sint-Niklaas mijn pr op de 1500 meter met vijf seconden had verbeterd. Nu hoop ik maar dat ik volgend jaar in een snellere serie mag starten." Bij de vrouwen was Femke van der Meij (AV Suomi) ondanks „een weekje hoesten" oppermach tig op de 100 meter. Judith Vis (Rotterdam Atletiek) vestigde in 13.96 een baanrecord op de 100 me ter horden. Nicky van Leuven (Phanos) won de 200 meter. De langste afstand (1500 meter) lever de een zege op voor de juniore Maureen Koster (AV'47), die een winnende tijd van 4.30.79 liet klok ken. Anniek Aper (RKHAV) was op deze afstand de snelste Zeeuw se in 5.11.62. Jonathan Pengel won het verspringen. De Amsterdammer kwam tot een door Peter van Kouteren HULST - Zijn gebaar naar het pu bliek tijdens het Pinkstergala ade- tiek in Hulst was duidelijk en werd door de liefhebbers meteen in daden omgezet. Nationaal kam pioen verspringen Jonathan Pen gel vroeg in een boeiende finale om ondersteunend ritmisch hand geklap in de aanloop naar zijn voorlaatste sprong. De Amsterdammer betaalde met gepaste munt terug, sprong met ze ven meter en dertien centimeter de verste afstand en verbeterde het baanrecord met tien centimeter. Het was zijn tweede sprong boven de zeven meter, die voor velen een magische grens bleek in Hulst. Veertien verspringers van formaat beten zich lang stuk op die barriè re, die uiteindelijk ook door San- der Schutjes werd geslecht. „Het zat allemaal super dicht bij el kaar", vond Schutjes, die derde werd op het NK. „Het was goed dat er veel concurrentie was." Het leverde een boeiende strijd op, waarin de uit Oostburg afkom stige Joeri van der Hooft in de voorronde sneuvelde. De jongste atleet keek in een select gezelschap vol onbegrip terug op een teleurstellende wedstrijd. De beste acht streden daarna om de eindzege, waarin een spel van cen timeters werd uitgevochten. Opval lend was dat alle deelnemers ver onder hun persoonlijk record ble ven. „Toch ben ik tevreden", keek Jona than Pengel terug. „Ik ben een maand terug van een trainingssta ge in Portugal, waar ik door een blessure aangepast heb moeten trainen." door Peter van Kouteren HULST - De hoge temperatuur in Hulst was onderwerp van gesprek, maar aan Prince Kwidama waren zulke praatjes niet besteed. De uit Curasao afkomstige sprinter sprak over een aangenaam weertje, waar in het goed presteren was. Kwidama (24) won het konings nummer van het Pinkstergala in Hulst in 10.59 seconden en was daarmee na zijn tweede plaats van vorig jaar tevreden. De sinds twee jaar in Den Haag woonachtige at leet verraste de favorieten op de 100 meter Ifrish Alberg en de pas 17-jarige Belg Kristof Beyens, die in de series net als Kwidama in druk hadden gemaakt. „Ik heb al die jaren in Curasao ge woond", klonk het bijna veront schuldigend. „Daar is het makke lijk 35 graden. Ik kende Ifish Al- berg niet, maar had wel van hem gehoord. Met zoveel toppers weet je het gewoon niet. Mijn start was redelijk goed. Daarna heb ik mijn eigen race gelopen. Als je naar een ander gaat kijken, verlies je je con centratie en verkramp je." Daar had de. donkere atleet alleen in de slotfase last van. „Ik moet aan mijn laatste stuk werken", wist hij. „Mijn seizoen is goed begonnen. Ik wil naar de C en C games in Prince Kwidama (baan 4) was de sterkste op de 100 meter. foto Mark Neelemans iMMigag nnH ismgmmm mmmmxsimmmMm mmmm sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48