sport 131 Patrijzen heeft aan één helft genoeg Van der Klooster derde promotie op eigen veld troostprijs nog mis Samenwerking dinsdag 25 mei 2010 door Klaas Verspoor 'S-HEERENHOEK - Patrijzen is nog één overwinning verwijderd van een plek in de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Arjo den Dekker sloot de dubbele ontmoeting met SC Kruis land winnend af en ontmoet in de finale komende zondag in Ossend- recht (bij Odio) het Brabantse Hoeven. Den Dekker bleek in Kruisland een puzzelfreak. Ondanks een was lijst aan geschorsten - Arjan Ver burg, Wesley Rokven, Raymond Rovers, William Sallet en Richard Hardebol zaten op het strafbankje - slaagde hij er toch in een elftal te formeren dat Kruisland binnen één helft op de knieën kreeg. Zo waren er basisplaatsen voor de 44-jarige Ronnie Bek en de één jaar jongere Camiel Rentmeester. Goals van Aleksandar Veljanoski, Gabriël Sapulete en Edwin Capel- lo zorgden in de eerste helft al voor een vroege schifting. Na de 3-0-uitzege leek de tweede ontmoeting met de nummer vijf uit de vierde klasse B gisteren een formaliteit, maar niets bleek min der waar. Patrijzen, waar Sallet en Hardebol een basisplek kregen na hun schorsing, deed het rustig aan waar Kruisland juist wat trachtte te forceren. Den Dekker: „Mijn spe lers wilden met minimale inzet het maximale er uit halen." Mario Mulder zorgde in de ope ningsfase voor veel gevaar over links en Aleksandar Veljanoski (twee keer), Edwin Capello en William Sallet hadden al moeten scoren voordat de goal aan de an dere kant viel. Op aangeven van Robin Yap passeerde Hakim Didi Dries Dijkmans. Patrijzen liet de score nog voor rust kantelen. Eerst schoof Capello met links de bal in de verre hoek en in blessuretijd trof Hardebol van afstand doel. Twee minuten later kreeg Hakim Didi een rode kaart, nadat hij Rent meester een elleboogstoot gaf. Met tien tegen elf begon Kruisland na rust sterk. Mounir el Fahmi scoorde in de 48e minuut de 2-2 en 21 minuten later schoot hij uit een vrije trap de bezoekers naar de 2-3. Twee minuten later liet Capel lo van afstand zijn klasse zien door de 3-3 achter keeper Jansen te schieten. Daarna leek het alsof Patrijzen niet wilde winnen want Mulder, Sapulete, Capello en Velja noski misten de mooiste kansen. Vlak voor tijd kreeg routinier Bek een publiekswissel. Bek: „In nood gevallen ben ik beschikbaar. Het is drie jaar geleden dat ik in het eer ste speelde. Het is leuk om te hel pen. Zondag ga ik in elk geval mee." Dan kan Patrijzen de doelstelling van Den Dekker verwezenlijken. „Maar dan zullen we wel met een andere instelling het veld in moe ten gaan", zette hij zijn spelers al vast op scherp. Patrijzen-SC Kruisland 3-3 (2-1). 33. Hakim Didi 0-1, 43. Edwin Capello 1-1, 45+2. Richard Hardebol 2-1, 48. Mou nir el Fahmi 2-2, 69. Mounir el Fahmi 2-3, 71. Edwin Capello 3-3. Scheids rechter: B. Wattel (Serooskerke). Rode kaart: 45+3. Hakim Didi (Kruisland). Ce- Ie kaart: Rob van de Buijs (Kruisland) en Richard Hardebol (Patrijzen). Aantal toeschouwers: 165. Aleksandar Veljanoski (rechts) worstelt zich langs zijn directe tegenstander. foto Ronald den Dekker OUD-VOSSEMEER - Johnny van der Klooster is in Oud-Vossemeer der de geworden op de districtskam pioenschappen wielrennen voor eliterenners en beloften. Daarmee evenaarde hij in het Thoolse dorp zijn prestatie van eerder dit sei zoen in de Ronde van Oud-Vosse meer. Ook daarin werd de vete raan uit Lewedorp die zijn carrière gaat afbouwen derde. De Brabanders Rudy Aerts en Yvo Kusters werden één en twee. Ae rts, een ijzersterke schaatser die vo rig jaar nog de Weissensee en de alternatieve elfstedentocht in Zwe den won, prolongeerde zijn titel. •Van der Klooster: „Ik verkeek me op Yvo Kusters. Wist ik veel dat die jongen ook lid was van De Jon ge Renner. Ik dacht, 'die pakken ze nog wel terug'. Mooi niet. Toen ging ik zelf maar in de tegenaan val. Op het moment dat ik Kusters terugpak, demarreert Aerts. Weg titel. Hoewel. Ruud was van ons drieën toch wel de sterkste." Bij de nieuwelingen kwam Middel kamper Thijs de Lange als vierde over de streep. Ook zijn ploeggeno ten Peter Blok en'Davy Gunst fi nishten in de top tien. Zij eindig den als vijfde en zevende. Frank Vermue werd negende. neemt de troostprijs (een trofee en cheque van 500 euro) in ontvangst. foto Awé Krijger sen in stelling brengen. En soms kroop hij zelf ook nog dicht tegen de aanvallers aan. In de 16e minuut werd het 1-0 via Sander de Bont. Volgens heel Vlis- singen stond hij in buitenspelposi tie, maar vanaf de tribune was dui delijk te zien dat linksback Jihad Azzagari te laat stapte. De links back had sowieso zijn dag niet. Hij verloor zijn directe tegenstander Remon Koenen nogal eens uit het oog. Na die 1-0 kreeg Vlissingen via Rudley St. Jago eenmaal de kans op de gelijkmaker, maar zijn schot werd gepareerd door de keeper. De nekslag kwam in de 79e mi nuut, toen invaller Danny Magito zijn hand gebruikte om een schot af te weren. Een penalty was het gevolg. Fatih Kamaci schoot onbe rispelijk raak en bezorgde Dongen de beker: 2-0. Dongen-VC Vlissingen 2-0 (1-0). 16. Sander de Bont 1-0, 79. Fatih Kamaci (strafschop). Scheidsrech ter: R. J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Randy de Dreu (Vlissingen), Remon Koenen, Sander de Bont (beiden Dongen). Aantal toeschou wers: 1300. zoekers geen uitgespeelde kansen. Vlak na de rust verdubbelde Ruud La Grand de voorsprong: 2-0. „Nieuwdorp was slimmer", conclu deerde De Meeuwen-coach Hans van de Rafelaar. „Als je met druk om kunt gaan, dan is dat ook een kwaliteit. Blijkbaar hebben we daar moeite mee." Net als aan het einde van de eerste helft voerde De Meeuwen de druk op, maar het ontbrak de Walcher- se ploeg aan scherpte. Van de Ra felaar: „Misschien hadden we zelf nog een doelpuntje kunnen ma ken, maar dat moet je dan wel af dwingen. De overwinning voor Nieuwdorp is verdiend." Nieuw- dorp-coach Hans Hack was uiter aard tevreden met de zege van zijn team: „We waren wat slimmer en we kwamen natuurlijk ook voor, dus op zich is een 2-0-overwin- ning prettig voor de uitwedstrijd." De return begon met hetzelfde sce nario als in Nieuwdorp. De Beve- landse ploeg nam in de dertiende minuut wederom de leiding, toen Ruud La Grand vanuit een corner de 0-1 binnen tikte. Lang konden de bezoekers niet van de voor sprong genieten, want twee minu ten later bracht Robin Dek zijn ploeg weer op gelijke hoogte: 1-1. Maar De Meeuwen kon uiteinde lijk niet het verschil maken en daardoor was de promotie van Nieuwdorp naar de tweede klasse een feit. met de 1-1 in Zoputelande kwam De Meeuwen nog goed weg, vond Hack: „We hadden dik moeten winnen. We speelden het gewoon slecht uit. Maar ik vind dat we over de twee wedstrijden gezien verdiend gewonnen heb ben." Ruud La Grand, de maker van het Nieuwdorpse doelpunt, was zeer blij met de prestatie: Met heel de ploeg werk je er keihard voor. Ik heb het moeilijk gehad voor de winter en ik vind het mooi dat ik het seizoen zo afkan sluiten." De twee trainers zijn goede vrien den en Van de Rafelaar gunde het Hack van harte: „Voor hem is het zijn eerste promotie." Maar ook over zijn eigen team had hij wat goeds te zeggen: „We heb ben hard gewerkt en er alles aan gedaan. Je kunt die jongens niet zo gek veel verwijten. Als je van zo ver komt en je speelt dan nu om promotie dan is dat heel mooi. Nie mand mag vergeten waar we van daan komen". Nieuwdorp- De Meeuwen 2-0 (1-0). 13. Niels Mulder 1 -0, 48. Ruud La Grand 2-0. Scheidsrechter: B. Wattel (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 100. De Meeuwen- Nieuwdorp 1-1 (1-1). 13. Ruud La Grand 0-1, 15. Robin Dek 1-1. Gele kaart: Martijn Blommaert(De Meeuwen), Martin Smaardijk(Nieuw- dorp). Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Aantal toeschouwers: 180. Voor de achtste keer was een Zeeuwse club de verliezende partij in de bekerfinale. De fusie met Zeeland Sport mislukte enkele jaren geleden. Toch zoekt Vlissingen weer toenadering tot de club. Als het aan voorzitter Eddy Dobbeleir ligt, gaan beide vereniging in elk geval op het gebied van jeugd samenwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47