301 sport Pennings loopt ook de Nieuwdorp legt basis voor Spelers moeten nog wachten op vergoeding Boek nu voordelig uw vakantie via: vakantiekrant.nl Tvakarró [Zonvakantie, [8 dagen v.a. 179.- p.p. St. Jean-de-Monts, 14 nachten camperen v.a. 438.30 [Turkije - Bodrum, [8 dagen v.a. 449.- Nijl cruise, 18 dagen v.a. 399.-p.p. [Verre vliegvakantie, 19 dagen v.a. 499.- p.p. Parijs, (incl. Montmartre wandeling) [4 dagen v.a. 98.-p.p. ptalië, ggggl 18 dagen v.a.€ 309.- p.p. y^yjj] [Turkije - Marmaris, [8 dagen v.a. 399. [Stedentrip, 3 dagen v.a. 129.- p.p. BEKERFINALE DISTRICT ZUID 1 Na het missen van de promotie grijpt Vlissingen ook naast de beker. De eersteklasser verliest in de finale met 2-0 van Dongen. dinsdag 25 mei 2010 door Jan Dagevos DONGEN - Het spelersbudget voor volgend voetbalseizoen is nage noeg rond, maar met de afwikke ling van de huidige jaargang wil het nog niet zo vlotten. VC Vlissin- gen heeft moeite om aan alle ver plichtingen richting de eerste selec tie te voldoen. Het heeft volgens voorzitter Eddy Dobbeleir van Vlissingen te ma ken met het overlijden van de hoofdsponsor. De notaris moet hiervoor de zaken afhandelen, maar dat laat op zich wachten. „Zo iets kan acht weken duren, maar misschien ook nog wel acht maan den", zei Dobbeleir. „We doen er alles aan om dit op te lossen. We hebben de spelers de voorbije pe riode om de twee weken steeds bij gepraat. Iedereen weet hoe het er voor staat. Ik vind ook dat we daar transparant in moeten zijn." De huidige financiële perikelen Vbof het reisaanbod? zullen in elk geval niet hun weer slag op komend seizoen hebben. Dat heeft te maken met een nieu we constructie waarvoor gekozen is. Onder leiding van Dobbeleir is de stichting Sealand Soccer opge richt. Deze organisatie heeft tot taak het amateurvoetbal in Zee land te bevorderen en heeft beslo ten de komende drie jaar VC Vlis singen te ondersteunen. „Er is een een spelerspool gecreëerd en daar uit zullen de spelers van Vlissin gen worden betaald", zei Dobbe leir. „We hebben inmiddels 30 le den. De stichting staat verder los van Vlissingen. Het is ons doel om het topvoetbal in de provincie te bevorderen. Vlissingen is nu uitge kozen, maar dat kan in de toe komst zomaar iets anders zijn." Voor volgend seizoen heeft Vlissin gen inmiddels'Joan van Belzen (af komstig van Hoek), Thomas Ragut (Hoek) en Khalid El Hatach (RCS) vastgelegd. door Jan Dagevos OOSTERHOUT - Met de verliezerme daille om de nek stond hij er iet wat beteuterd bij. Trainer Ruud Pennings had na negen jaar Vlis singen graag met een prijs afscheid willen nemen, maar dat zat er za terdag in Oosterhout geen mo ment in. Zijn ploeg kwam in de be kerfinale tegen Dongen kracht, overtuiging en klasse tekort: 2-0. „We hebben te weinig kunnen brengen", stelde Pennings enigs zins mismoedig vast. Het was op een moment dat Don gen een eindje verderop uit zijn dak ging. De ruim 800 supporters, van wie er velen op de fiets naar Oosterhout waren gekomen, zon gen hun helden toe en merkten nog even fijntjes op dat Vlissingen helemaal niets had. „Ik had ge hoopt dat we vandaag met opgehe ven hoofd hier konden vertrek ken", zei Pennings, „maar het zat er gewoon niet in. Dit is een nieu we deceptie." De oefenmeester had alle moeite gedaan om zijn selectie klaar te sto men voor de troostprijs van het voetbalseizoen, maar hij gaf later toe dat dat nauwelijks was gelukt. Het missen van de promotie naar de hoofdklasse -Vlissingen ging vo rige week tegen Vinkenslag onder uit na het nemen van strafschop pen - had er flink ingehakt. „Dat was de doelstelling van het sei zoen", zei speler Randy de Dreu. „En als je dat dan uiteindelijk niet haalt, is dat behoorlijk frustrerend. Het seizoen eindigde voor ons vo rige week al. Leuk zo'n bekerfina le, maar we waren opgebrand. Het moet volgend seizoen maar gebeu ren." Pennings zelf zal er dan niet meer bij zijn. Hij zou in eerste instantie technisch manager bij Vlissingen worden, maar besloot vorige week voor een rol als assistent-trainer bij topklasser Hoek te kiezen. „Ik zal Vlissingen best nog wel eens gaan missen", zei Pennings. „Ik heb negen jaar lang mijn ziel en za ligheid erin gelegd en ik vind dat ik best kan terugkijken op een suc cesvolle periode. We zijn van ver gekomen. In de beginjaren kwam er qua organisatie heel veel op me af Ik was niet alleen trainer, maar we hebben alles op de rit gekregen en de stijgende lijn te pakken ge kregen." VC Vlissingen stoomde onder Pen nings vanuit de vierde klasse door naar de eerste klasse in het zondag voetbal. Dit seizoen had de kroon op het werk gezet moeten wor den. Er werd stevig geïnvesteerd in de selectie. De ploeg lag lang op koers, maar kreeg na de winter stop af te rekenen met een enor me blessuregolf en talloze schorsin gen. Dat was te veel van het goede. Vlissingen duikelde uit de topdrie, haalde de nacompetitie nog wel, maar ging in de eerste ronde van de promotiestrijd onderuit. „Na tuurlijk zijn daar bepaalde omstan digheden van invloed op ge weest", stelde Pennings zaterdag nog eens vast, „maar ik vind dat je je daar als trainer niet helemaal achter mag verschuilen. Je kunt ook zeggen dat we in het begin te gen te veel gele kaarten zijn opgelo pen. Daarom voel ik me verant woordelijk voor het missen van de promotie." Wat was het dan mooi geweest als zijn ploeg zaterdag nog een keer de inspiratie had gevonden om in elk geval nog een troostprijs bin nen te halen, maar de bekerfinale was niet aan Vlissingen besteed. Dongen legde de Walcherse ploeg zijn wil op, speelde het spel tac tisch slim en profiteerde van een zwakke omschakeling bij de tegen Vlissingen-aanvoerder Björn Langeveld stander. Vooral Rtistem Sen maak te het bij Vlissingen bont. De mid denvelder werd dit seizoen vele malen bewierookt, maar maakte er zaterdag een potje van. Hij ver dedigde nimmer mee en liep doel loos rond over het middenveld. Middenvelder Larry van Ommen van Dongen beleefde hierdoor een heerlijke eerste helft. Hij was voortdurend vrij en kon de spit- Vreugde op de bank bij Nieuwdorp, nadat de ploeg tegen De Meeuwen op 0-1 is gekomen. foto Ruben Oreel door Merlijn van Dierendonck NIEUWDORP/ZOUTELANDE - Nieuw dorp is ten koste van De Meeuwen gepromoveerd naar de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. Na een 2-0-thuisoverwinning, hield Nieuwdorp in Zoutelande gisteren de schade beperkt tot 1-1. Waar Nieuwdorp in één keer promo veert, is er voor De Meeuwen ook nog steeds een kans op promotie. De Walcherse formatie moet dan nog wél twee wedstrijden win nen. Om te beginnen zaterdag van buurman VCK. Nieuwdorp begon de heenwed strijd op eigen veld goed. Al in de dertiende minuut nam de ploeg de leiding door een goal van Niels Mulder, die met een schot in de verre hoek de 1-0 scoorde. De Meeuwen probeerde daarna de druk op te voeren, maar behalve een vrije trap van Vincenzo Lorel- lo die de paal raakte, kregen de be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46