20 4 Thiemo de Bakker slaat de Mollema klimt zich in de kijker ROLAND GARROS Thiemo de Bakker wint in Parijs voor het eerst een grandslampartij. Hij verslaat in de eerste ronde van Roland Garros de Fransman Olivier Patience. Duitsland te sterk voor tafeltennissters Hockeysters van Den Bosch weer beste Oranje onder 19 mag naar EK Bosch en Elmont verliezen in finale Volleyballers onderuit tegen Macedonië dinsdag 25 mei 2010 Vier jaar lang won er geen Nederlander een partij in het enkelspel op Roland Garros. Thiemo de Bakker schreeuwt het uit na zijn zege in de eerste ronde van Roland Garros. foto Michel Spingler/AP MOSKOU De Nederlandse tafeltennisvrou- wen zijn gisteren op het wereld- kampioenschap voor landenteams in Moskou tegen een nederlaag aan gelopen. Oranje verloor het tweede groepsduel met 3-2 van Duitsland. Het eerst duel in groep B won het vrouwenteam nog met 3-0 van Tsjechië. De nummers één van de vier pou les plaatsen zich rechtstreeks voor de kwartfinales. De nummers twee en drie spelen eerst nog een tussenronde om bij de laatste acht te komen. AMSTELVEEN Voor de hockeysters van Den Bosch was het zondag opnieuw feest. Na de landstitel behaalde het elftal van trainer Raoul Ehren ook de Club Champions Cup. In de fina le in Amstelveen versloeg Den Bosch het Duitse UHC Hamburg met 3-0. Het was voor Den Bosch de elfde achtereenvolgende eindze ge in de Europacup. Bij het mannentoernooi, de Euro Hockey League, was UHC Ham burg wel succesvol. Zij waren in de eindstrijd met 3-1 te sterk voor Rot terdam. VENLO Het Nederlands voetbalelftal onder 19 jaar heeft zich geplaatst voor de eindronde van het Europees kam pioenschap. De ploeg won zondag overtuigend met 3-0 van Duits land. Voor de ploeg van Wim van Zwam scoorden de Feyenoorders Jerson Cabral en Ricky van Haaren (2). Concurrent Slowakije verloor van Polen. Nederland kwam door de zege op zeven punten uit drie duels, voldoende om voor het eerst sinds 2000 de eindronde van het EK in Frankrijk te halen. RIO DE JANEIRO Edith Bosch en Guillaume Elmont zijn er niet in'geslaagd het Grand Slamtoernooi van Rio de Janeiro op hun naam te schrijven. De Ne derlandse judoka's bereikten in de Braziliaanse metropool zondag wel de finale maar moesten daarin ge noegen nemen met het zilver. Goud was er voor Elco van der Geest, namens zijn tweede vader land België. SKOPJE Voor de Nederlandse volleyballers is deelname aan het EK 2011 ver weg. Oranje verloor zondagavond voor de tweede keer in de eerste kwalifïcatieronde. Ditmaal was gastland Macedonië te sterk voor de ploeg van bondscoach Peter Blangé: 3-2 (26-24 18-25 29-27 21-25. 15-11). De wedstrijd duurde meer dan twee uur. Nederland verloor in Skopje op de openingsdag al kans loos met 0-3 van Portugal, dat nog geen set heeft afgestaan. Komende weekeinde zijn de 'returns' in Rot terdam. Het zal nog een hele klus worden om ten minste tweede te worden in groep F. door Ad Pertijs RASUN Dl SOTTO - Rabobank is met een jeugdig team bezig aan een op merkelijke Giro d'Italia. De beide debutanten Bauke Mollema en Ste ven Kruijswijk klommen zich er het afgelopen zware weekeinde flink in de kijker. Bauke Mollema (23) had het giste ren niet makkelijk. Voor het eerst in deze Giro. En dat op de rustdag nog wel. Als een van de laatste ren ners stapte hij laat in de ochtend voor het zonovergoten terras van hotel Brötz op zijn fiets voor een licht trainingsritje. „Bauke is leeg", liet de ploegleiding bij het ontbijt al weten. Wat de Monte Grappa en Monte Zoncolan op zaterdag en zondag niet lukte, kreeg zondag avond een meer dan honderd kilo meter lange slingerrit van de fi nish naar hotel wel voor elkaar. Misselijk en geradbraakt stapte hij uit het busje. „Alles zat tegen na de finish", sipte de jonge Gronin ger. „Ik kwam uitgedroogd boven, moest naar de dopingcontrole, kon niet plassen, en omdat het daardoor zo lang duurde, was er geen tijd meer om iets te eten voor ik het busje stapte", vatte hij het begin van de meest ellendige stukje van deze Giro samen. Tot dan had de kopman geen kla gen gehad. Integendeel. Met een zevende plaats in de rit over de Monte Grappa en een dertiende plek boven op de helse Monte Zon colan bevestigde Mollema ander maal dat hij een geboren klasse mentsrenner is. „Bauke zat goed op zijn plek", zei teammanager Erik Breukink na afloop van de rit op zaterdag. Hij zat in het groepje met Cunego, Sastre en Wiggins. Mollema stond te kijken van zijn zaterdagse rit. „Vooral omdat ik dacht geen goede benen te heb ben." Zondag was het gevoel net zo. Hij koos er daarom voor om in zijn eigen tempo aan de col te be ginnen. „Voor mijn gevoel kwam ik niet vooruit, maar dat zal ieder een wel gedacht hebben, denk ik achteraf En af toe ging ik dicht langs de mensen rijden in de hoop dat iemand me zou duwen, maar niemand die het deed", keek hij la chend terug op de rit die hem weer verder deed stijgen op de ranglijst. Iets meer dan een minuut na Mol lema kwam een andere, nog grote re verrassing de streep over gere den: Steven Kruijswijk. Zaterdag verbaasde hij al met een negentien de plaats en de dag erop deed hij het nog eens twee plekken beter. De 21-jarige neoprof uit Nuenen hoorde donderdag voor de start van de Giro pas dat hij als vervan ger van Oscar Freire de ronde moest rijden. „Ik heb nog vlug het etappeschema bekeken en zag wel dat dit weekeinde behoorlijk zwaar was." Of hij bang was voor Zoncolan, die wordt omgeschre ven als de zwaarste beklimming van Italië en zelfs Europa? „Dat niet. Als je zo kort van tevoren hoort dat je Giro moet rijden, is er ook geen tijd om je druk te ma ken." En zo stond hij gisteren van af het terras van Brötz ook het schitterende Dolomietenpanora ma in zich op te nemen. „Prachtig toch. Dit maak je dus ook mee als je voor het eerst de Giro rijdt." Een van de wittige toppen was die van de Kronplatz, de deels halfver- harde beklimming, die vandaag als twaalf kilometer lange bergtijdrit op het programma staat. Of hij nog van plan was om hem op de rustdag te verkennen. „Nee, ik heb niks kunnen verkennen. Laat ik ef maar net zo onbevangen aan beginnen als aan de rest." Mollema denkt er net zo over. „Ik moet reëel blijven. Waarom zou ik nu plots van alles moeten willen. Ik zie wel hoe ver ik kom."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42