6| Vnvoormiddei vevi oud De énige Zeelandbestendige ZLDfiets Loop een willekeurige fiet- senzaak binnen en er is een goede kans dat daar op dat moment een elektrische fiets wordt verkocht. Niet gek voor een vervoermiddel dat tot voor kort als ouderwets door het leven ging. De drempel is overwonnen, de e-fiets is de vriend van jong en oud ge worden. Zeker in Zeeland. Een unieke fiets, robuust en duurzaam. Echt waar. Doordacht gebouwd met de beste merkonderdelen en een alumi nium frame voor een laag onderhouds- niveau. Comfortabel fietsen op een elastomeerzadel voor een flinke tocht door het stoere Zeeland! Introductieprijs 1.399? dinsdag 25 mei 2010 Piet Hoekman den van de boulevard, want dat is te steil voor hem geworden. „Daar heb ik hulp bij nodig." Tot voor kort, toen Hoekman zich nog per stadsfiets voortbewoog, zou hij zijn thuisge bleven. Dan maakte hij zichzelf bang. Zou hij wel zo ver gaan? Zou hij er niet te lang over doen? Nu denkt hij er niet eens meer bij na. Als hij zin heeft om ergens naartoe te gaan, is Hoekman weg voordat hij het weet. En als hij thuiskomt, is hij niet eens moe. Soms, bij mooi weer, belt hij zijn vriendin. Zij heeft ook zo'n elektrisch wonder. „Dan gaan we samen toeren. We doen een rondje Wal cheren of rijden naar Schouwen-Duiveland." Ze leggen afstanden van vijftig tot zestig kilo meter af Het is alleen jammer dat Hoekman zich onderweg voortdurend afvraagt of de accu het wel haalt tot ze weer thuis zijn, dat verpest de pret een beetje. Maar hij schat de afstanden steeds beter in en weet nu onge veer waar en wanneer ze moeten omkeren. Tot nu toe is het altijd goed gegaan. De elektrische Kalkhoff-fiets die hij sinds fe bruari berijdt, heeft Hoekmans leven op zijn kop gezet. En dat in zijn 82e levensjaar. „Voor iemand van mijn leeftijd is het toch geweldig om nog zo gemakkelijk te kunnen fietsen? Ik heb er mijn bewegingsvrijheid mee terugge kregen, ik wil 'm nooit meer kwijt." Sven Remijnsen Het waait hard, zoals zo vaak in Zeeland, maar Helen Dekker trekt haar jas aan en is vertrokken. Vanuit Grijpskerke fietst ze elke dag twaalf kilo meter naar haar werk als longfunctie-analiste in het ziekenhuis in Vlissingen. Ze weet dat de scholieren die ze onderweg passeert, haar weer zullen naroepen. „Ik wil ook zo'n fiets, mevrouw!" Dekker (45) heeft sinds vorig jaar een elektri sche fiets van het gerenommeerde merk R1H. Handgemaakte kwaliteit uit Nederland, waar een prijskaartje aan hing van 2400 euro. Was dat het waard? „Even denken", zegt Dekker terwijl ze in gedachten de plussen en minnen tegen elkaar wegstreept. De rekensom is snel gemaakt. ,Ja, dat was het waard." Vroeger zou ze op een winderige dag meteen de auto hebben gepakt. De heenweg zou niet eens het probleem zijn geweest op haar gewone fiets, maar de terugweg, met wind tegen, wel. „Dat was niet te doen, daar was het te ver voor." Nu neemt ze in weer en wind de e-fiets. De voorbije winter was het af en toe wel koud, geeft ze toe. Op een gegeven moment zette ze de elektrische ondersteuning zelfs lager, waardoor ze gedwongen werd zelf harder te trappen. „Dan kreeg ik het vanzelf warm." Soms, erkent ze ook, voelt ze zich even ongemakkelijk. Als ze wordt voorbijgereden door een oude mevrouw op eenzelfde fiets, schieten ongewild de twijfels door haar hoofd „Ik ben nog relatief jong en vind mezelf dan ineens vrij tuttig. Maar die gêne zet ik snel weer aan de kant, want de voordelen zijn veel groter dan het gevoel van schaamte. Voor mij is dit de ideale fiets." In Dauwendaele stapt Piet Hoekman (82) op zijn elektrische fiets voor een ritje naar de-biljartclub in Vlissingen. Misschien eerst even langs Ritthem, en als de tijd het toelaat nog snel een kijkje nemen op de boulevard, daar is altijd wel wat te beleven. Waait de wind in het gezicht, dan schakelt Hoekman de maximale ondersteuning in, goed voor een snelheid van 25 kilometer per uur. Dat doet hij standaard ook bij het oprij mtmm Profile Cornells Oostburg Van de Zande Oud Vossemeer Deelnemende dealers o.a.: Piet Voskamp -Middelburg De Kromme spaak Kapel Ie Profile Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32