4l AU een tm in ket water Zeeland Het is lente. Boot het water in, boodschappen aan boord en weg. Varen in alle rust, zonder haast, chao tisch verkeer of drukte om je heen. Je kunt gaan waar heen je wilt, wanneer je maar wenst. Met een motor boot voel je je vrij, als een vis in het water. Inkoop - Verkoop - Verhuur - Reparatie - Onderhoud- Eigen aanlegsteiger/helling HONDA mRRinE Nieuw verhuur va ia, <pov±o\dooti\fi> Zeeland Boten, Uijterschootweg 22, Middelburg, Tel. 0118-613659, www.zeelandboten.nl dinsdag 25 mei 2010 „We gaan weg, wanneer Wwe willen", zegt Paula van den Broek (56). Haar man André (60), knikt. „We kunnen 's avonds na het werk aan boord gaan, er een weekend tussenuit zijn en maandagoch tend op het gemakje weer terugkomen." Het varen zit hen in het bloed. Paula is ermee op gegroeid. Haar ouders hadden een boot. Haar zus, neef en nicht hebben er nog steeds één. André heeft zelf ook een band met het water; hij zat bij de marine. „Het hebben van een eigen boot was altijd onze grote wens", vertelt hij, „maar steeds als we een bedrag gespaard hadden, kwam er iets tussen." In 1993 brak er op een mooie septemberdag een keerpunt aan, toen een kennis hen op een motorboot attendeerde die te koop lag in Dordrecht: een Fidego kruiser van 10 bij 3,20 meter, gebouwd op een Groningse werf in 1972. Een dergelijke lengte was voor hen een eis, omdat het een handzame maat is waarmee je in alle jachthavens terecht kunt. Het was liefde op het eerste gezicht. „Precies wat we wilden", zegt André enthousi ast. „Stuurhut, achterkajuit, buiten stuurstand, boegschroef...Na een proefVaart en inspectie van de onderkant op het droge, kon hij zo het water weer in en mee naar Zeeland." „En toen begon de verbouwing", glimlacht Paula. André knikt. „In oktober begonnen we er mee, zeven jaar later waren we klaar." Het spreekwoord 'koop een boot, werk je dood' bevat dus een flinke kern van waarheid. „Je bent altijd bezig", beaamt André. „Maar dat geeft niets, klussen is mijn grote hobby. Ik doe en kan alles zelf. De verbouwing nam zo lang in beslag, omdat we steeds iets nieuws tegenkwamen. Toen de achterkajuit klaar was, Onthaasten moest er weer een gedeelte afgebroken wor den, om de stuurhut te verbouwen. Daarop besloten we om het in één keer goed te doen: we stripten de hele boot en bouwden hem naar ons eigen zin weer op. Alles ging eraf, werkelijk alles." Hij maakt een veelzeggend handgebaar. „Alleen de kale buitenwand bleef over. We hadden een heel duidelijk beeld van wat we wilden en hebben de boot naar onze eigen specifieke, persoonlijke wensen opnieuw opgebouwd, geschilderd en ingericht." Leverde dat geen onenigheid op? „Nee hoor", André wisselt een tevreden blik uit met zijn vrouw. „We hebben ruimschoots overlegd." Paula knikt instemmend. „Zeker weten." „Paula heeft het hout uitgezocht", gaat André verder. „Ieder zijn smaak, maar wij wilden lichtkleurig essenhout, met een golvende houtnerf" Deze houtkeuze is bijzonder, omdat de meeste bootinterieurs uit donkere houtsoorten, zoals mahonie, teak of kersen hout bestaan. Met een boot kun je vele kanten op. „Tijdens een langere vakantie hebben we over de bin nenwateren een rondje Amsterdam gedaan", vertelt André. „Iedere dag op het gemakje een paar uur varen. Je gaat van plaats tot plaats en legt aan waar het leuk is. Tijdens korte vakanties en weekenden blijven we graag op het Veerse Meer. Bij mooi weer stuur je buiten op de achterkajuit, bij slecht weer stuur je binnen." „Het varen is voor ons pure ontspanning", zegt Paula. „Lekker op het gemakje, heerlijk tot rust komen op het water. Je hoeft je niet te haasten, je kunt gaan en staan, waar je maar wilt." André knikt tevreden. „Het is een ideale hobby." Cecile Hubregsen boten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30