2 Boomhut onder architedtumr Boomdroom Het stormde een nacht, het regende een nacht: kamperen in de boom! Vrij als een vogel, in ons eigen nest, terwijl het waait en regent. Honden, een haan, vogels en de zee maakten ons wakker Klein en knus, puur natuur. Totale ontspanning. Een met de boom, krachtig en veilig, bewaakt door hemzelf, wakker worden een feest. Genieten van prachtige buitengeluiden en een frisse ochtend bij het openen van de deur. Kijken naar het schaduwspel van zon en takken, luisteren naar het tikken van regen druppels op het dak. dinsdag 25 mei 2010 De aantekeningen in Dhet gastenboekje van de boomhut in Frankrijk- Noord lezen als poëzie. Maar het zijn geen reizigers in een vreemd land, die hier optekenden hoe fijn het is om in een echte boomhut te overnachten. De boomhut staat niet in Frankrijk, hij staat in Westkapelle, op het boerenerf dat Lille Wa genmakers en haar partner Edith Ramakers 'Frankrijk-Noord' doopten. Tjsa, als verhui zen naar Frankrijk er niet in zit, creëer je als francofiel toch gewoon je eigen 'Franse'plekje in Zeeland? Zeeland, de zonnigste provincie van Neder land, is bij uitstek geschikt voor buitenleven. En dat kan, op Frankrijk-Noord. Rond wat ooit het koetshuis was, scharrelen kippen rond. Nu is het niet meer dan een dak, gestut door twee muren en kolossale halken. Daaronder is een soort 'buitenkamer' ingericht, waar iedereen aan tafel kan schuiven voor ontbijt, 's Avonds gaat het vuur aan onder de houtgestookte 'Dutch tub' - een felblauwe ronde badkuip waar een hele familie tegelijk in kan. En daarna lekker slapen: in de boomhut, natuurlijk. Staat Lille Wagenmakers, deeltijd-docente 'Nederlands en Engels aan het ROC Zeeland niet voor de klas, dan ontvangt ze gasten op de halve hectare die Frankrijk-Noord beslaat. Zelf Colofon Buiten: verschijnt elke dinsdag als bij lage bij de PZC en BN/DeStem Buiten is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buitengebied@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC onder vermelding van Buiten Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl "1 foto's Lex de Meester Kamperen in de woont Lille in de woonboerderij uit 1631, die nog steeds authentieke elementen zoals bed steden heeft. Gasten krijgen een plekje in de voormalige koeienstal ernaast. De monumen tale schuur herinnert uiterlijk nog aan de tijd dat hier echt geboerd werd, maar binnenin zijn twee strak vormgegeven studio's gebouwd. Comfortabel, maar niet zo bijzonder als de boomhut. Deze is 'onder architectuur gebouwd': een kunstwerk, dat in een hele rits Nederlandse, maar ook Belgische en Franse wwwtijdschriften gefigureerd heeft. Een boomhut die opgenomen is in boekjes als 'Uit waaien langs de kust' en '52 weken genieten van Zeeland' en pronkt in diverse boeken over kunst en architectuur. Lille: „We hebben een keer een hele bus vol architecten op bezoek gehad. Dertig architecten, die speciaal naar de boomhut kwamen kijken. Om de beurt gingen ze er in, kloppen, kijken, voelen, betasten." Flij staat er nu zes jaar, de boomhut van Frank Havermans. Zo heet de kunstenaar die hem ontwierp. In 2008 won FFavermans (www. frankhavermans.nl) voor zijn hele oeuvre de Nederlandse hout- en architectuurprijs. Zijn inspiratie voor de boomhut haalde hij uit de zwartgeteerde Zeeuwse schuren en uit door de wind scheefgegroeide bomen. De boom hut oogt ook een beetje scheef en hangt meer tegen de bomen aan dat dat hij er echt in zit. „Het was moeilijk hier bomen te vinden die genoeg gewicht konden dragen", legt Lille uit. Havermans maakte een polyester mal. Binnen in kwam een interieur van gebogen underlay- ment: platen van geperste houtvezel. Binnen is ruimte voor een tweepersoonsbed. Een peertje geeft licht, groene gordijntjes dempen het felle daglicht, op een kistje ligt een zaklamp en een kaart van de omgeving. Heel minimalistisch. Buiten ritselen de bomen. „Als er weer eens een artikel over in een blad gestaan heeft, krijg je gelijk zoveel mensen over de vloer", zegt Lille. „Opeens gaat de toegangs poort open en dan staan er wildvreemden, die kijken zo van: 'nou, een kopje koffie erbij zou niet verkeerd zijn.' Je wordt als het ware open baar bezit, als je zoiets op je erf hebt." Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28