Motorrijder verongelukt Mishandeling op perron lil Biutm PZC en verder Toppers brengen publiek in vervoering 14 en 15 Vandaag bij deze krant de bijlage: buiten Pechtold geeft Zeeland geen douceurtjes 2 en 3 ONDERZOEKSREACTOR Commissaris van de koningin Karla Peijs: zeker zijn van juiste plaats Word ook abonnee! Wolkenvelden met zon 18° DINSDAG 25 mei 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 119 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN WILHELMINADORP - Bij een aanrij ding tussen een motor en een per sonenauto op de Langeweg in Wil- helminadorp is gisteravond rond zeven uur een motorrijder om het leven gekomen. Dat heeft de poli tie gisteren gemeld. Twee perso nen raakten gewond, naar verluidt een jongen en een meisje die ach ter in de auto zaten. Zij zijn naar een ziekenhuis gebracht. De be stuurder van de auto en de bijrij der bleven ongedeerd. De motorrij der overleed ter plekke. De motor is na het ongeval in brand gevlo gen. De brandweer bluste het vuur en maakte het wegdek schoon. De weg is enige tijd afge sloten geweest voor het verkeer. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. foto Rolf de Feijter Kamer kiest locatie Pallas door Ben Jansen MIDDELBURG - De Tweede Kamer moet een beslissing nemen over de vestigingsplaats van een nieu we onderzoeksreactor: Borssele of Petten. De voorkeur van de exploi tant, de Nucleair Research 8c Con sultancy Group (NRG), voor Pet ten mag niet leidend zijn. Commis saris van de koningin Karla Peijs spant zich ervoor in dat de beslis sing op zakelijke argumenten wordt genomen. Peijs voert een Zeeuws samenwer kingsverband aan dat ervoor ijvert Pallas, de beoogde vervanger van de verouderde hogefluxreactor in Petten, naar Borssele te halen. De reactor is bestemd voor nucleair onderzoek en voor de productie van radioactieve stoffen die wor den gebruikt bij de diagnose en be handeling van onder meer kanker, hart- en nierziekten. In de aanloop naar een milieueffectrapport voor de nieuwe reactor zijn Borssele en Petten naast elkaar gezet. NRG heeft evenwel laten weten het meest te zien in de bouw van Pal- las in het duingebied bij Petten, waar de bestaande onderzoeksreac tor staat. „Dat kan wel zo zijn", zegt Peijs, „maar de NRG gaat daar niet al léén over. Het is een beslissing over een reactor die zestig jaar mee moet en 6oo miljoen euro kost. Dan moet je wel zeker weten dat je hem op de juiste plaats bouwt. Die afweging moet de Tweede Kamer maken." Voor Peijs en haar samenwerkings verband van onder meer Delta, Covra, EPZ, Borsele en Vlissingen en Economische Impuls Zeeland staat vast dat Borssele de beste plek is voor een nieuwe onder zoeksreactor. De bundeling met af- valopslagcentrum Covra en met de bestaande en de door Delta ge wenste tweede kerncentrale ligt voor de hand. Peijs: „We hebben ruimte, koelwa ter en draagvlak. Terecht is en wordt nog steeds naar Zeeland ge keken als het om nucleaire activi teiten gaat. Dat moet dan, vinden we, ook zo zijn als een nieuwe on derzoeksreactor aan de orde is. Die brengt hoogwaardige, niet con junctuurgevoelige werkgelegen heid met zich mee. Die willen we graag binnenhalen. Dat is ook een kwestie van lasten en lusten." Het VPRO-radioprogramma Argos besteedde zaterdag aandacht aan een onderzoek van de uit de an- ti-kernenergiebeweging voortgeko men stichting Laka, die conclu deert dat voor de productie van nucleaire geneesmiddelen geen kernreactor meer nodig is. Ze zou den ook te maken zijn in een cy clotron, een soort deeltjesversnel ler. Een aantal radioactieve stoffen die bij de behandeling van patiën ten worden gebruikt is al op deze manier te maken. MIDDELBURG - Op het perron van het NS-station aan de Kanaalweg in Middelburg is gisteren rond 15.00 uur een vrouw ernstig mis handeld. Een man sprak de vrouw, een 26-jarige Middelburgse, aan en wil de van haar ov-kaart gebruikma ken. Toen de vrouw weigerde, gaf de man haar een vuistslag in het gezicht. Daarop sloeg hij het slachtoffer meerdere malen, waardoor de vrouw ten val kwam. Terwijl de vrouw op de grond lag, werd zij ook nog door de man ge schopt. De gewelddadige man liep weg na dat enkele ortistanders hadden in gegrepen, aldus de politie gister avond. Voordat de man wegliep, smeet hij de tas van de mishandelde vrouw op de grond. Hij verdween door de voetgangerstunnel van het NS-sta tion. Het slachtoffer hield aan-de mishandeling blauwe plekken, een bloedneus en kapotte kleding over. Haar horloge is kapot gegaan. Alles op het gebied van kern energie hoort thuis in Zeeland reageer op www.pzc.nl reacties: 451 Korting op Westerscheldetunnel is sympathiek gebaar i 69% 131% Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Weer: 20; Strips: 21; Televisie: 22, 23; Sport: 25 t/m 39. Bijlage: Buiten. ..- 8 "7 1688"555530" Kom longs voor de GRATIS Opel Green Check en ontdek hoe u zuiniger kunt rijden en direct geld bespaart! www.opel.nl Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1