Drumcorpsen klaar G. van boven Capinge 1 kampioen bij ringrijden 121 zeeland Rondrit oude tractoren Ondersteboven o van ons totaalconcept! Man ramt zuil SHOW Eerste voorronde Nederlands Kampioenschap door Sjaak Janse VEERE - Het drietal van Gapinge 1 heeft zaterdag tijdens het ereklas kampioenschap ringrijden in Veere gewonnen. Het was een ring- rijwedstrijd waarbij de prestaties van een iets lager niveau waren dan de afgelopen twee jaar. Maar doordat er steeds een wisseling was van de koploper, was het toch een mooie, spannende wedstrijd. Halverwege de wedstrijd, na vijf tien beurten, stonden er twee afde lingen aan kop. Gapinge 2 en Big- gekerke 1 misten 's ochtends elk twee ringen en liepen dus tijdens de middagpauze rond in de groe ne sjerp, als teken van koploper in de wedstrijd. Maar door een mis ser in de achttiende beurt van Ga pinge 2, kwam Biggekerke 1 alleen aan kop. In de negentiende ronde maakten de achtervolgers een in haalslag en waren er weer drie kop lopers. Uiteindelijk werd Gapinge 1 met 86 van de 90 ringen kam pioen van de ereklas 2010. Deze ringen werden gestoken door Se- bastiaan Sturm (27 ringen), Maar ten Spiljard (30) en Bennie Paau- we (29). Het reserve kampioen schap ging met 85 ringen naar Ga pinge 2, deze ringen werden gesto ken door Krijn Coppoolse (28), Dennis Willeboordse (29) en Ing- mar Alewijnse (28). De derde plaats was voor Biggekerke 1 met 84 ringen. Maarten Spiljard van kampioen Gapinge 1 mag zich per soonlijk kampioen van de ereklas 2010 noemen. dinsdag 25 mei 2010 Leden van Johan Friso uit Middelburg eten nog snel even een broodje voor- Op de parkeerplaats bij Sportpark dat de competitie van start gaat. gepoetst. W Jan Leijs uit Heinkenszand brengt zijn Lanz Bulldog aan de praat met een gasbrander. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - Gloeikoppen. Die tractoren vindt secretaris Hans van der Weele van de Oldtimer Trekkers en Motorenclub Mid den-Zeeland de mooiste die er zijn. Onder de ruim negentig oldtimer tractoren die zaterdag op Walche ren meedoen aan de jaarlijkse rondrit van de club, bevinden zich een paar van die Gloeikoppen. Zo als de blauwe Lanz Bulldog van ]an Leijs uit Heinkenszand. „Hij is van 1950", zegt de trotse bezitter. „Ik heb hem vier jaar geleden ge kocht. De motor deed het slecht, maar samen met mijn zoon heb ik hem helemaal opgeknapt." BIJ NADER In de aankondiging van de jaarlijk se rolstoeltocht over de boulevard in Vlissingen (PZC zaterdag 22 mei) is een vervelende fout geslo pen. De tocht vindt niet morgen (woensdag 26 mei) plaats, maar pas op woensdag 23 juni. Vanaf 19.00 uur vertrekt dan een stoet van rolstoelers en mensen in een scootmobiel vanuit het verzor gingshuis Ter Reede in Vlissingen. De Lanz is geen tractor die ooit ploeterde door de Zeeuwse klei. „Nee, hij is gemaakt als transport voertuig voor over de weg. Hij heeft altijd dienst gedaan bij een fabriek in Duitsland waar hij aan hangers versleepte. En omdat hij voor de weg is gemaakt, kan hij ook harder. Deze rijdt 35 kilome ter per uur." Het bijzondere aan de tractoren is dat ze niet zomaar even te starten zijn. Met een gas brander moet eerst de gloeikop in de tractor heet worden gemaakt. Dat duurt zo'n tien minuten. De ruim negentig tractoren hebben za terdag een tocht gemaakt van zo'n zestig kilometer over polderwegen en door de dorpen. De club werd onderweg begeleid door de politie. LEWEDORP - Op de Postweg in Le- wedorp is zaterdagavond een auto mobilist (39) uit de gemeente Bor- sele tegen een verkeerszuil gere den. Omwonenden pakten de sleutel - en zetten het voertuig op een par keerplaats. Agenten hielden de man, die te veel gedronken had, aan en na men diens rijbewijs in. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Grote vrachtwagens worden uitgeladen. Een tractor trekt een aanhanger voort waarop een stuk of zes pauken staan. Kle dingrekken worden alle kanten op geduwd. Op het parkeerterrein bij Sport park Veersepoort in Middelburg is het zaterdagavond een drukte van jewelste. Op de grasveldjes tussen de parkeervakken in, worden nog snel blaasinstrumenten gepoetst, lastige muziekstukken geoefend, de choreografie doorgenomen en een laatste hap van een broodje ge nomen. Want daar, aan de andere kant van de tribune, moet het straks allemaal gaan gebeuren. Daar wordt het nieuwe seizoen in geluid van de Drum Corpsen Ne derland. Zes drumcorpsen, onder wie drie Zeeuwse, deden in Middelburg mee aan de eerste voorronde van het Nederlands Kampioenschap. Ondanks een snijdende koude wind op het sportpark, deden de Zeeuwen het niet onverdienstelijk. Drumcorps Johan Friso uit Middel burg behaalde voor het oog van een bomvolle tribune in de Junior Class de eerste plaats met een sco re van 63.55 punten. Het jeugd- corps Confetti uit Goes zette even eens een leuke show neer rondom het thema Piraten. De score van 53.75 punten was goed voor een tweede plaats. Juliana behaalde in de hoogste klasse met 60.25 pun ten een tweede plaats. De eerste plaats ging naar regerend Neder lands én Europees kampioen Jubal uit Dordrecht. Volgende maand is de volgende voorronde in Huizen. Met hun piratenshow scoorde Confetti uit Goes genoeg punten voor de KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF www.vanbovenkeukens.nl Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Te!. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zalerdagmiddag gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12