.V? Ui PZC Veerse markten moeten anders 000 Gewicht Reddingboot helpt schip met vissers Avanta almanak Historische vliegtuigen in Arnemuiden WALCHEREN 12 en 13 13 VERGUNNING Procedure in strijd met Europese regelgeving door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Veere moet de vergunningen voor (perio dieke) markten op een andere ma nier gaan verlenen. Zoals het nu gaat, mag het niet volgens de Euro pese regelgeving. In de gemeente Veere worden ver schillende soorten markten gehou den. Naast de seizoensmarkten in Domburg, Oostkapelle, Vrouwen polder, Westkapelle en Zoutelan- de, zijn dit de historische markt in Veere, de vismarkt in Veere en de antiek- en ambachtenmarkt in Zoutelande. Alleen bij die drie laat ste markten botst de gemeente met de Europese regelgeving. In tegenstelling tot de seizoens markten, worden de vergunnin gen voor de historische markt, de vismarkt en de antiekmarkt aan één organisatie verstrekt. Die gaat vervolgens zelf op zoek naar deel nemers. Het is dus uiteindelijk de organisator die besluit wie er op de markt mogen staan. En daar wringt precies de schoen. Want op deze manier is het voor iedereen onduidelijk wie voor een vergunning in aanmerking kan ko men en wat daarvoor de criteria zijn. Volgens de Europese Dien stenrichtlijn moet juist iedereen de mogelijkheid krijgen om in aan merking kunnen komen voor een vergunning. De gemeente wil het probleem uit de wereld helpen, maar de Veerse warenmarktverordening kan niet van de ene op de andere dag wof den aangepast. Want uit juridisch oogpunt hebben de huidige organi satoren van de drie markten be paalde rechten opgebouwd die ge respecteerd moeten worden. Het college van burgemeester en wethouders wil daarom nu in de warenmarktverordening een over gangsbepaling opnemen. Die bepa ling komt er op neer dat de organi satoren nog vijf jaar de markten op de huidige manier kunnen blij ven houden. Daarna moeten er nieuwe regels worden opgesteld. Aan de hand van die regels wordt onder meer de selectieprocedure en de wijze van beoordeling van de vergunningaanvragen vastge legd. De gemeente gaat de nieuwe crite ria over een paar jaar opstellen in samenspraak met de Federatie On dernemersverenigingen Veere. De gemeenteraad van Veere buigt zich donderdagavond over de over gangsregeling in de warenmarkt verordening. Drumcorpsen zijn klaar voor nieuw seizoen AmuseMe Festival trekt 1800 bezoekers Dinsdag25 mei 2010 Tip? walcheren@pzc.nl T ARNEMUIDEN - Achter de kleine ronde raam pjes wapperen de handen van de passagiers driftig heen en weer. Terwijl de Antonov AN-2 van de Deutsche Lufthansa (foto) rustig naar het begin van de startbaan taxiet, zwaaien de passagiers nog een laatste keer naar hun fami lie. Zij zijn de uitverkorenen die zaterdag tij dens Wings to Victory op Vliegveld Mid den-Zeeland mee mochten vliegen met de grootste dubbeldekker ter wereld, gebouwd in 1957. De nostalgie overheerste tijdens het evenement. Behalve klassiekers onder de vliegtuigen, was er ook veel militair materieel te zien. Ook zondag waren er tijdens Wings Wheels volop historische voertuigen te be wonderen. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE - Reddingboot Uly uit Westkapelle heeft gisteren aan het begin van- de avond een vis- boot in veiligheid gebracht. Het schip, met drie opvarenden, dob berde door motorproblemen op zee na een vistrip, en was op weg naar Neeltje Jans. De Uly maakte een sleepverbinding en bracht het schip naar Neeltje Jans. Remeha De Remeha Avanta CW6 is de nieuwste HR-combiketel in de Avanta-serie. Een compacte alleskunner die comfortabele warmte levert en tegelijkertijd snel voor royaal warm water zorgt. Daarmee haalt de Avanta CW6 moeiteloos het hoogste cijfer voor comfort: Gaskeur CW6. 4 Op voorwaarde dat alle leidingen binnen m van de te plaatsen HR combi zitten en er een geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36,4338 PD Middelburg T (0118)415060 F (0118)419707 Einfo@abimiddelburg.com CR remeha www.remeha.nl Tip? redactie@pzc.nl Wie wil weten of hij aangekomen is of afgevallen, stapt op de weeg schaal. Ook Bing doet dat regelma tig. Erg regelmatig zelfs, want deze achtjarige Vlissinger is zich zeer be wust van zijn gewicht. Dat heeft een reden. Bing wil een six- pack. Daarom besloot hij onlangs om voortaan elke avond voor het naar bed gaan push-ups te doen. Afgelopen donderdag was Bing een tevreden man. Er waren wat onsjes afgegaan. Maar slechts luttele da gen later, toen hij - fris uit bad - op nieuw op de weegschaal plaatsnam, maakte de tevredenheid plaats voor ongenoegen. Na een korte blik op het schermpje moest Bing vaststellen dat hij niet op gewicht was gebleven en al helemaal niet was afgevallen... „Mama!", riep hij bedrukt. „Ik ben bijgevallen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11