buitenland 19 WHO: Mazelen weer in opmars 'Laat onze mama vrij, alstublieft, alstublieft' Berlusconi vertilt zich aan 'tapwet' a ad 1895 REIZEN Meer dan 1000 jaar cel voor terroristen Tientallen verdachten misbruik in bisdom Senaat VS stemt in met hervorming ONTVOERING Zoektocht naar Maria Bögerl gestopt 9-daagse safari oad.nl/kenya wÏ^Éfa,, zaterdag 22 mei 2010 treden zo'n tweehonderd artiesten op binnen de genres Gothic, New Wave, Electro, Industrial en Medie val. foto Hendrik Schmid/EPA MADRID Drie leden van de Baskische af scheidingsbeweging ETA zijn giste ren veroordeeld tot 1040 jaar cel voor hun rol bij de aanslag op de luchthaven van Madrid in 2006. Daarbij vielen twee doden en 48 gewonden. De drie verdachten zul len maximaal veertig jaar van hun eeuwenlange celstraf moeten uitzit ten. De ETA vecht sinds 1968 voor een onafhankelijk Baskenland. FREIBURG In het op een na grootste katholie ke bisdom van Duitsland, Freiburg, worden tientallen geestelijken ver dacht van seksueel misbruik en het plegen van geweld. Er loopt een onderzoek tegen 43 geestelijken en andere medewer kers van de kerk, deelde het Zuid-Duitse bisdom gisteren mee. De meeste gevallen zouden in de ja ren tussen 1950 en 2000 hebben plaatsgehad. WASHINGTON De Amerikaanse Senaat heeft don derdagnacht ingestemd met de grootscheepse hervorming van het financiële stelsel. Met 59 stemmen voor en 39 tegen werd besloten de plannen van president Barack Oba- ma door te voeren. Obama legde medio vorig jaar de basis voor de nieuwe wet die moet voorkomen dat andermaal een financiële crisis uitbreekt. GENÈVE - De Wereldgezondheids organisatie ziet een snelle come back van mazelen in Afrikaanse, Aziatische en zelfs sommige Euro pese landen. Volgens de WHO komt dit door een daling van de vaccinatiegraad. In 2008 stierven nog maar 118 dui zend jonge kinderen aan de maze len, vergeleken met 1,1 miljoen in 2000. Maar het afgelopen jaar is het aantal sterk opgelopen, met grote uitbarstingen in Afrikaanse landen, Indonesië, Thailand, Viet nam en Bulgarije. WHO-expert Peter Strebel zei gisteren te vrezen dat het aantal doden door maze len in 2012 boven de half miljoen zal stijgen. Zelfs in Groot-Brittannië nam het aantal mazelengevallen toe, zegt de WHO. Die stijging wordt in ver band gebracht met een sterke afna me van het aantal inentingen in de jaren negentig, nadat ten onrechte een verband was gelegd tussen autisme en de combinatie- prik tegen mazelen, bof en rode hond. n mHHBüH mm Tien dagen geleden werd Maria Bögerl ontvoerd. Met een hartverscheurende op roep aan de ontvoerders pro beert haar familie het nood lot af te wenden. door onze correspondent Oene van der Wal Meer nog dan de politie ke thriller rond de eu ro houdt een drama de Duitser in de ban: de ontvoering van Maria Bögerl (54). De bankiersvrouw werd 12 mei uit haar huis ontvoerd en is sindsdien spoorloos. Op de Duitse tv richtten haar man en kinderen een hartverscheuren de smeekbede aan de ontvoerder of ontvoerders. „Help ons alstu blieft. Laat onze mama vrij. Alstu blieft, alstublieft, alstublieft", zei haar echtgenoot Thomas (56) in tranen. Ook de twee kinderen, Christoph (24) en Carina (27) huil den. Meer dan zes miljoen kijkers zagen de uitzending. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Het moet afgelopen zijn met het ongelimiteerd afluisteren, en met het publiceren van tran scripties van die 'taps' door de me dia, vindt de Italiaanse premier Berlusconi. Alle regeringstroepen in het parlement zijn gemobili seerd om zelfs in nachtelijke ses sies een wet te laten aannemen waardoor, zo meent een bonte en snel groeiende horde van criticas ters, de magistratuur wordt belem merd en de pers gemuilkorfd. Bijna aan alle schandalen die de premier de afgelopen twee jaar hebben getroffen, lagen afgeluister de gesprekken ten grondslag. Of het nu ging om de callgirls die de avonden in Rome moesten veraan genamen, of Berlusconi's directe pogingen kritische tv-program- ma's te sluiten, telkens weer bleek er te worden meegeluisterd. De transcriptie stond snel in de krant en erger nog: in het tv-programma werden de gesprekken nagespeeld. „De helft van het land wordt afge luisterd, we moeten de burgers en hun privacy beschermen", zeiden Berlusconi en zijn minister van Jus titie Alfano eerder dit jaar. De kern van de wet: magistraten mogen alleen afluisteren als ze er zeker van zijn met een crimineel of crimineel feit van doen te heb ben. De journalisten die taps of an der materiaal publiceren voor het begin van de rechtszaak (in Italië duurt het vooronderzoek vier tot Het laatste levensteken van Maria Bögerl is een telefoontje kort na haar ontvoering. Tegen haar man zei ze in levensgevaar te zijn. Honderden politieagenten zoeken al negen dagen naar de vrouw. Het gebied rond haar woonplaats Hei- denheim is uitgekamd, onder meer met speurhonden en warm- tezoekers. Zonder resultaat. Twee dagen na haar verwijning werd Bögerls Mercedes A-Klasse gevonden, geparkeerd bij een klooster op twintig kilometer van Heidenheim. Wanneer de auto daar is neergezet, weet niemand. Mogelijk was de zaak allang tot een gelukkig einde gekomen als de overdracht van het geëiste losgeld niet was mislukt. Gemeentewer kers zouden de doör echtgenoot Thomas bij een afgesproken plek gedropte vuilniszak met 300.000 euro voor afval hebben aangezien en hebben meegenomen. Politie agenten wisten het geld uiteinde lijk terug te halen, maar van ont voerder of ontvoerders is na deze flater niets meer vernomen. Afgelopen zaterdag gloorde een sprankje hoop, toen een 44-jarige verdachte werd opgepakt. Die bleek niets met de zaak van doen te hebben. Gevreesd wordt dat Ma ria aan haar lot is overgelaten, in een bos of tuinhuisje. Thomas Bögerl verhoogde het tip geld van 50.000 naar 100.000 euro. Na de emotionele tv-uitzending stroomden zo'n honderd nieuwe aanwijzingen binnen. Vooralsnog zit de gouden tip er niet bij. Wel liet een beller weten foto's bij het klooster te hebben gemaakt waar de auto werd gevonden. Die wor den nu onderzocht. De politie tast in het duister over de dader(s). Omdat zo weinig los geld is geëist en het niet om een beroemdheid gaat - Thomas Bögerl is directeur van een regiona le spaarbank - houdt de politie er rekening mee dat de dader uit de regio komt en de familie kent. Een andere optie is dat een of meer klanten van de bank zich om welke reden ook op Bögerl willen wreken. Gisteren schreef dagblad Bild dat een bloedspoor van Maria Bögerl in haar auto is aangetroffen. Het lijkt een strohalm. Nog dezelfde dag maakte de politie bekend de grootschalige zoektocht naar de vrouw op te schorten. Een onheils tijding voor de gebroken familie. zes jaar) krijgen gevangenisstraf en boetes. Maar het zijn hun uitge vers die het hardst moeten bloe den: geldstraffen die oplopen tot ruim vier ton euro. Wat begon met kritische artikelen, is omgeslagen in een storm van protest. Gistermiddag werd Berlus coni's kantoor belaagd door veront ruste burgers. „Waarom moeten wij onze rechten laten inperken, omdat Berlusconi wil kunnen pra ten met mensen waar de politie achteraan zit", zei een vrouw. In korte tijd zijn 150.000 handteke ningen ingezameld. Satelliet nieuwszender Sky gaat protest aan tekenen bij het Europees Hof voor de rechten van de mens. Antonio Ingroia, een van 's lands belangrijk ste maffiabestrijders, spreekt van een 'cadeau voor cosa nostra'. Berlusconi lijkt zich volledig verke ken te hebben op het protest en wil de wet bijstellen door de straf fen voor journalisten te verlagen, maar laat het principe onaange tast. Het is te weinig voor de oppo sitie en de kritische pers, die lijs ten blijft publiceren met schanda len die zonder afluisteren geheim zouden zijn gebleven. Hoofdredac teur van La Repubblica, Ezio Mau- ro, zet bovenaan die lijst het schan daal rond aanbestedingen die wer den vergeven in ruil voor onder meer luxe woningen voor politici. Velen voorspellen dat dit schan daal Berlusconi's 'Waterloo' gaat worden. „Deze wet moet een voor de regering levensgevaarlijke situa tie redden." De compleet verzorgde safari 'Inde voetsporen van de Masai' leent zich uitstekend wanneer u volop wilt genieten van de Afrikaanse dierenwereld tijdens een spannende safari. Kenya heeft haar bezoekers veel te bieden en staat niet voor niets bekend om haar perfecte combinatie tussen fantastische safari's en prachtige stranden. Deze safari is een echte aanrader en niets voor niets één van de best geboekte uit ons programma! Vertrek op 29 juni Reisnummer: KEBR02 vanaf per persoon «ft (Si Bel 0900-8482 (0,1 Spm) of ganaaruwANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9