zeeland! 27 kijk op fotografie Moordenaar Zelzate verbleef in Terneuzen Nieuwbouw De Burght Tientallen accu's uit loods gestolen Burgemeester koopt eerste Zonnebloemlot Taxi-wachtplaats in Persoonlijk huidadvies hal van stadhuis bij Mediq apotheek Christelijk mannenkoor Haring happen voor presenteert nieuwe cd het goede doel zaterdag 22 mei 2010 mochten de kinderen zelf aan de slag om foto's te maken. Die wer den vervolgens ook uitvoerig be sproken. Eerst mochten ze elkaar fotograferen waarbij het niet nood zakelijk was om traditionele por tretten te maken. „Ze mochten ook alleen hun schoenen fotografe ren, of hun schaduw", aldus Den Boer. Daarnaast trokken de basisscholie ren in groepjes onder begeleiding door de omgeving van hun school, met de meest verrassende resultaten. „De meeste scholen staan in dood gewone woonwijken, waar je vaak niet direct aansprekende gebou wen of een betoverend mooi land schap bij de hand hebt om vast te leggen. Ik heb de kinderen uitge legd dat je daar toch bijzondere fo to's kunt maken. Door een foto van heel dichtbij te nemen bijvoor beeld, of door te kiezen voor een heel laag of juist heel hoog per spectief Dat pakken kinderen ge lijk op. Ze gaan daar enthousiast mee aan de slag en gaan op hun buik op de grond liggen om een fo to te maken." De leerlingen zelf se lecteerden uit honderden foto's uiteindelijk de mooiste afbeeldin gen. Die zijn afgedrukt en hangen in de tentoonstelling, die nog tot 13 juni te zien is in Kunsthuis Gist aan de Broodmarkt 3 in Hulst. De expositie is daar te bekijken op zaterdag en zondag tussen 14.00 en 18.00 uur. Een aantal foto's hangt echter in de etalage van Gist, zodat de ten toonstelling gedeeltelijk op elk mo ment van de dag te bezichtigen is. TERNEUZEN Op een bedrijfsterrein aan de In dustrieweg is tussen donderdag middag vijf uur en gisterochtend zeven uur ingebroken in een afge sloten loods. Uit de loods werden enkele tiental len accu's weggenomen met een to tale waarde van enkele duizenden euro's. De technische recherche heeft ter plaatse sporenonderzoek gedaan. TERNEUZEN HULST Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst kocht deze week het eer ste lot in de loterij van de Zonne bloem Groot Hulst. De loterij vormt één van de belangrijkste in komstenbronnen voor de Zonne bloem, die activiteiten verzorgt voor zieken en gehandicapten. Vrij willigers van de Zonnebloem gaan de komende tijd in de gemeente op pad om de loten te verkopen. TERNEUZEN Het Collectief Taxivervoer neemt woensdag 26 mei een taxi-wacht- plaats in gebruik. Die wordt inge richt in de hal van het stadhuis. Om dat te vieren deelt wethouder Co van Schaik 's middags om half twee ijsjes uit aan de taxi-klanten. Wachtende passagiers kunnen in de hal naar het toilet, koffie drin ken en de baliemedewerkers een taxi laten bellen. De Mediq apotheken aan de Van Steenbergenlaan en aan de Bach- laan in Terneuzen houden van 31 mei tot en met 12 juni huidverzor- gingsweken. Iedereen kan tijdens de openingsuren terecht voor een persoonlijk huidadvies en de juiste verzorging ervan. De apotheken geven deze weken ook korting op de huidverzorgings producten. TERNEUZEN HULST een origineel beeld te maken. Het Christelijk Mannenkoor 'Zeeuws-Vlaanderen' presenteert op 4 juni de nieuwe cd in de Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt aan de Sloelaan in Terneuzen. Het koor heeft de plaat op 27 maart opgenomen en die is nu klaar voor de verkoop. Op de avond van de presentatie worden er ook liederen uitgevoerd die op de cd staan. Aan vang 20.00 uur. De zesde Hulster Haringparty vindt plaats op dinsdag 8 juni van af 17.30 uur in de Korenbeurs aan de Grote Markt in -Hulst. De op brengst gaat zoals altijd naar een goed doel. Kaarten voor het Hulster haring happen zijn verkrijgbaar bij ho tel-restaurant De Korenbeurs te Hulst voor 22,50 euro en 45 euro (inclusief buffet) per persoon. 1Waterdunen blijft splijtzwam raad 2. Bescherming boomkikker verplicht 3. Samenwerking bedrijfsleven-Sluis STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's door Wout Bareman GENT - Het Gentse hof van assisen heeft gisterochtend de 42-jarige Christophe Rizzo uit Zelzate ver oordeeld tot levenslang voor de roofmoord op Zelzatenaar Lothar Sefrin (46). Rizzo woonde ten tij de van de moord, eind januari 2005, in de Serlippenspolder in Terneuzen. De politie trof het stoffelijk over schot aan in het appartement van de geboren Duitser aan het Groen- plein. Hij was met een hamer be werkt. Rizzo behoorde tot de vriendenkring van het slachtoffer. Hij beschikte op het moment van de moord over een uitgebreid straf blad vol veroordelingen voor ge weldpleging, afpersing en diefstal met geweld. De twee leerden el kaar kennen bij het bedrijf waar ze werkten. Rizzo, verslaafd, profiteer de volop van Sefrin, van wie hij re gelmatig geld leende. Direct na de moord werd met het bankpasje van Sefrin diens reke ning geplunderd. Rizzo hield, na zijn aanhouding, vol dat hij het pasje de avond voor de moord had gestolen. Dat de gsm van' het slachtoffer verschillende malen in Terneuzen werd getraceerd, noem de hij onbegrijpelijk. Het openbaar ministerie eiste le venslang. De jury en het hof na men die eis over. In het vonnis werd Rizzo omschreven als een 'pathologische leugenaar'. Jonatha en Sarah van basisschool De Schakel uit Vogelwaarde fotografeer den deze boom dicht bij de stam recht naar boven. 2007 moesten verhuizen naar het leegstaande voormalige zorgcen trum Ter Schelde in Breskens. De oude De Burght is een jaar later af gebroken. De nieuwbouw is onder meer vertraagd door discussie over een bredere invulling van het ge bouw. In de nieuwe De Burght is straks plaats voor dertig 'interne' wooneenheden en 34 huurapparte- menten. De informatieavond" in de vorm van een inloopbijeenkomst is 27 mei in centrum Den Hoekzak aan de Langestraat. tuinversiering vast in een digitaal beeld. OOSTBURG - Nieuwbouw van zorg centrum De Burght aan het Ledel- plein in Oostburg begint volgend jaar, verwacht directeur Henk Mas- clee van Woonzorg West-Zeeuws- Vlaanderen. Over het ontwerp dat sinds kort ter inzage ligt bij de ge meente Sluis, wordt donderdag 27 mei van 19.00 tot 21.00 uur een in formatieavond gehouden. De bouw van het nieuwe complex laat lang op zich wachten. Dat is vooral vervelend voor bewoners van het oude centrum die al in - v-cfjlLi -mm* Indy vari de Sint Jozefschool in Nieuw Namen liet zijn oog vallen op deze sloot in een verder besneeuwd landschap. TOEGANG Entree €5.- p.p. Kinderen tot 12 jaar gratis Za 22 mei 10.00-21.00u Zo Zïmei 10.00- 17.00u Ma 24 mei lQ.QO-17.OOu THEMA'S design en kunst duurzaamheid en milieu interieur en decoratie huis en turn workshops f streekproducten iifestyie/bridyvèrzorgirtg PINKSTERWEEKEND ZEEUWSE ROZENTUIN KATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95