Zeeland PZCU Exploitant View pikt faillissement niet Nu open Woonboulevard de Mojtierel Golfbaan Woeste Kop Axel spectaculairder Beperkte loonsverhoging bij Rosier TJ u 2e Pinksterdag maandag 24 mei Davey gevonden op Zaventem ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 31 BIOSCOOP Conflict met financiers over oude huurschuld is Woonboulevard de Mortiere geopend! www.woonboulevarddemortiere.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 Zaterdag 22 mei 2010 Kinderen hebben speelse kijk op fotografie Garnalenvissers komen in actie tegen beperkingen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De exploitant van bio scoop View in de binnenstad van Terneuzen vecht het faillissement, aan, dat ruim een week geleden door de rechtbank in Arnhem werd uitgesproken. Hij heeft hoger beroep -aangetekend. Dat dient donderdag 10 juni voor het ge rechtshof, ook in Arnhem. Het faillissement was aangevraagd door de stichting Het Witte Doek in Oisterwijk, waarin een groep fi nanciers is verenigd. De stichting is eigenaar van het bioscoopcom plex. Woordvoerder Karei Rietber gen: „We zijn naar de rechter ge stapt vanwege een vertrouwenscri sis met de exploitant." Raadsman Maikel Harte, die op treedt namens Dick de Graaf van de failliet verklaarde Bioscoop Ex ploitatie Terneuzen bv: „Dit is on begrijpelijk. Het gaat om een me ningsverschil over een oude huurachterstand. Daarvoor vraag door Frank van Cooten AXEL - Drie holes op de golfbaan van De Woeste Kop in Axel zijn aangepast. Dat maakt de baan voor spelers een stuk spectaculair der. De moeilijkheidsgraad is im mers verhoogd. „Anders zou de baan te eenzijdig worden", zegt se cretaris Marion de Schepper. De Woeste Kop wil niet vervallen in eentonigheid. Dus is de vijver bij hole 2 verbreed en opge schoond, is er voor de green bij ho le 5 een extra^bunker bij gekomen en is bij hole 15 op ongeveer vijftig meter van de green een grasbun ker vervangen door een ecologisch verantwoorde vijver. In deze vijver staan zeshonderd waterplanten. Het bestuur van De Woeste Kop heeft een aantal bedrijven bereid gevonden de aanpassingen te spon- U vindt ons direct aan deA58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: Ook op maandag 24 men 2de Pinksterdag j geopend! w Beste service, laagste prijs! NIEUW ADRES Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 je toch geen faillissement aan? Dan start je een bodemprocedure. Mijn cliënt betaalt zijn huur netjes op tijd, de bioscoop zit ook weer in de lift. Vorig jaar was View weer winstgevend en dit jaar wordt de stijgende lijn doorgezet." In afwachting van het hoger be roep blijft de bioscoop gewoon open. Dat gebeurt met toestem ming van curator Bart van de Wijnckel, die niet uitsluit dat het gerechtshof het faillissement her roept. „Die kans bestaat inder daad." View heeft twee mensen in vaste dienst en werkt met negen oproepkrachten. Volgens Harte riekt de handelwijze van Rietber gen naar 'een opzetje om te bre ken met de huidige exploitant en de boel vervolgens snel te verko pen'. „Ik vermoed echt andere mo tieven." Rietbergen onderhandelt, beves tigt hij, momenteel inderdaad met een kandidaat-koper. Hij verwacht daarmee binnen enkele weken een akkoord te bereiken. Het zou de derde eigenaar zijn in het nog kor te bestaan van de bioscoop. Na ja ren van voorbereiding opende de bioscoop eind november 2006 de deuren. Toenmalig eigenaar René van Steen van Merral Theaters, een keten met acht bioscopen, gooide al na een jaar de handdoek in de ring. Een groep financiers, onder wie Rietbergen, nam het complex over en gaf de exploitatie in handen van een driemandschap uit ZeeuWs-Vlaanderen, van wie De Graaf als enige is overgebleven. mmmmm soren. De Rechter Advocaten te kent voor hole 15, H4A is verbon den aan hole 2 en Spie heeft de aanpassing aan hole 5 betaald. Vertegenwoordigers van de drie be drijven openden 'hun' hole door de eerste bal af te slaan. Die deden dat niet onverdienstelijk. Wethouder Pim Broekhuysen had daar meer moeite mee. Ooit was hij weliswaar een caddy maar dat maakt hem nog geen goed golfer, moest hij gisteren ruiterlijk erken nen. Gras vloog in het rond toen de wethouder verwoede pogingen deed het balletje op zijn minst te raken. De Woeste Kop telt 680 spelende leden. Daar kunnen best nog wat leden bij, maar het bestuur wil geen starttijden invoeren om te voorkomen dat leden een week van tevoren moeten reserveren. Weer mis. Het koste de Terneuzense wethouder Pim Broekhuysen gisteren bij de opening van de aangepaste golf baan De Woeste Kop in Axel behoorlijk wat moeite op zijn minst het balletje te raken. foto Mark Neelemans SAS VAN CENT - De circa 110 werk nemers van Rosier (voorheen Zuid Chemie) in Sas van Gent krij gen een beperkte loonsverhoging. FNV Bondgenoten heeft daarover een akkoord bereikt met de direc tie. De loonsverhoging bedraagt 1 procent per 1 januari 2010; 1,25 pro cent per 1 januari 2011; en 1,75 pro cent per 1 januari 2012. Mocht het algemene prijspeil tot 2012 meer dan 3 procent stijgen, dan volgt na betaling via een eenmalige uitke ring. Lianne Schoone van FNV Bondgenoten spreekt van een 'be scheiden, maar positief resultaat' intratuin (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl gezien het feit dat Rosier in 2009 door een dip in de vraag naar kunstmeststoffen veel heeft stilge legen. Toen is afgesproken dat niet getornd zou worden aan de werk gelegenheid en lonen. Dit jaar is positief begonnen voor Rosier. Er is tot juni volop werk. BRUSSEL - De donderdag als ver mist opgegeven Davey de Kort (15) uit Terneuzen is gisteren aangetrof fen op vliegveld Zaventem in Brus sel. Hij wilde inchecken en is daar bij herkend, omdat hij internatio naal als vermist stond aangegeven. Zijn moeder is hem direct na zijn ontdekking gaan halen. Davey was donderdagochtend op de fiets ver trokken. Naar welk land hij wilde vliegen, was bij de politie niet be kend. U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93