81 buitenland Malta, zon cultuurmix! 'Somalische piraten niet naar Duitsland' PORTUGAL SPANJE Malta 329 319 469 'Topspion' VS moet opstappen René en Julia Ambassade Nederland in Thailand weer open Duitse militairen op koopvaardijschepen Bondsdag keurt reddingsplan goed INCLUSIEF Diverse gegarandeerde vertrekdata! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 3 8-/10-daagse vlieg-/rondreizen zaterdag 22 mei 2010 ju o MALTA COZO COMINO Htl. Sunflower Vertrek in juni 8 dagen, logies/ontbijt Al vanaf 1 dageri vanaf 369 App. La Valletta Resort St G. Park*** Vertrek in juni 8 dagen, logies 12 dagen vanaf 349 Htl. Riviera Resort Spa"" Vertrek in juni 8 dagen, logies/ontbijt A! mnaf 12 dagen vanaf449 Htl. San Antonio Vertrek in juni 8 dagen, logies 11 dagen vanaf 559 Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon en o.b.v. 2 personen, tenzij anders aangegeven. Inclusief vlucht Eeo- nomy Class (X/U-klasse), luchthavenbelasting en brandstoftoeslagen, excl. andere toeslagen. Ga voor meer informatie naar Arke.nl of uw Arke winkel. Vraag naar de voorwaarden. Op=Op. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Al vanaf Dacht t wel World of TUI AMSTERDAM - De tien Somalische piraten die op 5 april op een Duits containerschip werden overmees terd door Nederlandse mariniers, mogen niet worden overgeleverd aan Duitsland. Dat betoogden de Nederlandse advocaten van de So- maliërs gisteren voor de overleve ringskamer van de rechtbank in Amsterdam. Volgens advocaat Michiel Bale mans zijn de Nederlandse autori teiten al begonnen met de strafver volging van de veronderstelde zee rovers. De Somaliërs zijn op het Nederlandse marinefregat Hr. Ms. Tromp verhoord. „Dat is een daad van vervolging", aldus Balemans. Bovendien bevat het Duitse overle- veringsverzoek onduidelijkheden en tegenstrijdigheden. Zo zou er verwarring zijn over de vraag onder welke vlag het gekaapte koopvaardijschip, de Taipan, voer. De zwaarbewapende Somaliërs en terden de Taipan op 5 april circa 500 zeemijlen uit de Somalische kust. Nederlandse mariniers wis ten de Somaliërs na een vuurge vecht uit te schakelen en de be manning in veiligheid te brengen. Ze droegen de Somaliërs in Djibou ti over aan de Nederlandse marce- chaussee, die hen naar Nederland heeft: getransporteerd. Duitsland wil het tiental berechten voor on der meer ontvoering en kaping. Het Nederlandse Openbaar Minis terie heeft de rechtbank gevraagd positief te reageren op het Duitse overleveringsverzoek. Volgens het OM is er geen sprake van een Ne derlandse strafvervolging en is voor de overlevering niet relevant onder welke vlag de Taipan voer. Uitspraak op 4 juni. LEIPZIG - Julia en René uit München kussen elkaar op het centraal sta tion van Leipzig. Ze zijn naar de stad gekomen voor het 'Wave Gotik Tref fen'. Duizenden Gothics van verschil lende nationaliteiten verzamelden zich gisteren in Leipzig voor de ne gentiende editie van het vierdaags WASHINGTON - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendien sten, Dennis Blair, heeft onder druk van het Witte Huis ontslag genomen. Met zijn ontslag moet een einde komen aan een tumultu euze periode van fouten door de inlichtingendiensten. Het ontslag van Blair onderstreept de ontreddering binnen het inlich- tingenapparaat van de regering, dat de afgelopen zes maanden werd opgeschrikt door pogingen tot terroristische aanslagen. Op kerstavond probeerde een terrorist een bom te laten ontploffen in een vliegtuig dat op weg was naar Detroit. De aanslag had voorko men kunnen worden als informa tie met elkaar gecombineerd was. Op 1 mei deed de Amerikaanse Pa kistaan Faisal Shahzad een poging een autobom af te laten gaan op Ti mes Square in New York. De po ging mislukte en Shahzad kon wor den aangehouden. evenement, dat inmiddels is uitge groeid tot het belangrijkste festival binnen de Gothic-subcultuur, wereld wijd. Op veertig plaatsen in de stad BANGKOK De Nederlandse ambassade in Bangkok gaat maandag weer open als de situatie in de Thaise hoofd stad rustig blijft. Dat heeft het mi nisterie van Buitenlandse Zaken gisteren laten weten. De ambassade ging dicht toen de spanning tussen demonstranten en leger begon op te lopen. Het le ger beëindigde de operatie giste ren. Er blijft een negatief reisadvies voor Bangkok. HAMBURG Als bescherming tegen piraten wil len Duitse rederijen militairen la ten meevaren op handelsschepen. Reders onderhandelen daarover met de Duitse strijdkrachten. Een woordvoerder van de Duitse re ders bevestigde berichtgeving hier over in Duitse media. Tot voor kort voelde de koopvaardij niets voor bewapende begeleiders tegen So malische piraten. De marine zou al positieve signalen hebben gegeven. BERLIJN Het Duitse parlement heeft giste ren ingestemd met het reddings pakket dat ervoor moet zorgen dat landen in de eurozone niet failliet gaan. Het hogerhuis stemde ook in. De EU-ministers van Financiën werden het er gisteren over eens dat landen die de euro in gevaar brengen financieel en politiek moe ten worden gestraft. Ook willen ze meer economische samenwerking. vliegreis verblijf ontbijt diverse diners excursies NL-sprekende reisieiding Zie www.kras.nl/35623 Zie www.kras.nl/38202 Zie www.kras.nl/35621 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Js-reiZÓn of Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Vertrekdata: van 22 juni t/m 12 oktober 8 dgn AUTHENTIEK PORTUGAL v.a. 699 inclusief vliegreis met TAP Air Portugal, verblijf, 7 x ontbijt, 5 x diner, excursies, Nederlandssprekende reisieiding met o.a. Coimbra, Porto, Óbidos, Fatima, Sintra en Lissabon. Verlenging mogelijk in Lissabon of de badplaats Estoril gegarandeerd vertrek op 17 juni en 5 augustus! 10 dgn SPANJE PORTUGAL v.a. 699 inclusief vliegreis met KLM, verblijf, 9 x ontbijt, 7 x diner, excursies, Nederlandssprekende reisieiding langs vele highlights! Met o.a, Madrid, Salamanca," Coimbra, Aveiro, Porto, Santiago de Compostela en Segovia! gegarandeerd vertrek op 14 september! 10 dgn PARELS VAN PORTUGAL v.a. 799 inclusief vliegreis met TAP Air Portugal, verblijf, 9 x ontbijt, 7 x diner, excursies, Nederlandssprekende reisieiding met o.a. Braga, Guimaraes, Porto, Aveiro, Sintra, Coimbra, Fatima en Lissabon. Strandverlenging mogelijk in Cascais. gegarandeerd vertrek op 22 juni, 6 juli en 10 augustus! Vertrekdata: van 17 juni t/m 21 oktober Vertrekdata: van 10 augustus t/m 19 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8