and 129 mensen en instellingen Motto Borsele: meer met minder Bios pikt uitspraak niet Keuze uit diverse akties! m V PINKSTERDAG PINKSTERMARKT Meesterschilder Aarnout levert nooit half werk Guus Malawauw houdt ervan zich te concentreren Elke dag van Tholen naar Goes voor de recycling (Breuer Jj AVA INBOUW CENTER hét totaaladres IN BOU WAP PA RATlU U £ÉRÜI«t EfARPARATUUR Q/y\i ZEEUWSE KELDER BUUTE KIEKE Montagekorting, gratis terrasverwarmer of gratis verlichting! Kijk voor de voorwaarden op de site. UNIEK IN ZEELAND! PAD BOULEVARD VLISSINCEN Innovatieve nieuwbouw op Walcheren! WOONE zaterdag 22 mei 2010 Aarnout de Muynck uit 's-Graven- polder staat bekend als de meester schilder van Het Gors. Hij schildert al het houten speelgoed dat in de houtbewerkingsafdeling wordt ge maakt. Het ziet eruit alsof het ge spoten is, zo glad en glanzend. „Kijk, deze wieltjes moet je drie keer lakken, maar ik doe het vier keer, anders zijn ze een beetje dof." Aarnout is trots op zijn werk, en te recht. De houten treintjes, poppetjes, kar retjes en spelletjes worden gedeel telijk gemaakt voor opdrachtgevers en voor het overige verkocht in Nummer 9, de cadeaushop en tearoom van Het Gors aan de Lan ge Vorststraat 9 in Goes. Tellen, stapelen, nietjes erin, niet jes eruit, rapen, perforeren, kopië ren, inbinden en op maat snijden: vraag het Guus Malawauw uit Goes en hij doet het graag. Want Guus doet niets liever dan werk waarvoor je je goed moet concen treren. Elke ochtend werkt hij in de Kopieerwinkel van Het Gors, al vijf jaar aan een stuk. „Ik wil graag hard werken, want dat is goed voor een mens." Guus besteedt ook veel aandacht aan zijn uiterlij ke verzorging, want hij werkt per slot van rekening in een winkel. Dat die is verhuisd naar de Ples- manweg hindert Guus niet. „Als ik maar secuur kan werken." Leen de Wilde werkt officieel op de recyclingafdeling van De Zuid wester, maar hij bekleedt er wel een uitzonderingspositie. Terwijl zijn collega's zich met de fietsen be zighouden, sorteert Leen zomer en winter, weer of geen weer, buiten het elektronisch afval. Hij vist het kale koper eruit, knipt stekkers af en weet precies welke kabels en draden er in welke bundels zitten. Uit een wirwar van afval sorteert hij keurige bakken vol spullen die zo weer gebruikt kunnen worden. Leen vindt het helemaal niet erg dat hij elke dag helemaal uit Tho len moet komen. Want hij woont er naar zijn zin en in Goes werkt hij naar zijn zin. In de reserve zevende klasse op Tho len maken ze het wel heel erg bont. www.pzc.nl/zeeuwsekelder Verslaggever Melita Lanting blogt over de Schouwse natuur. www.pzc.nl/buutekieke TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto veranda's Breuer Veranda's Hensonweg 4 4462 GV Goes Tel. 0113-223091 Fax. 073-5470331 Voor meer breuerverandas u mmmm o.r Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl Meesterschilder Aarnout de Muynck lakt alle gekleurde onderdelen geen drie, maar vier keer. Anders zijn ze te dof naar zijn zin. door Raymond de Frel Guus Malawauw besteedt veel aandacht aan zijn uiterlijke verzorging. Hij werkt per slot van rekening in een winkel: de Kopieerwinkel. HEINKENSZAND - Het Borselse colle ge van burgemeester en wethou ders hanteert in zijn collegepro gramma voor de komende vier jaar het motto 'meer doen met minder'. Dat is, gezien de huidige economi sche situatie, een allesbehalve ver rassende insteek. Het college pre senteert zijn plannen volgende week dinsdag aan de buitenwe reld, maar wethouder Marga Ver- mue lichtte donderdagavond tij dens een informatiebijeenkomst voor de gemeenteraad alvast een tipje van de sluier op. Een andere rode draad in het pro gramma is het benadrukken van de eigen verantwoordelijkheid van inwoners om zaken te bewerkstelli gen. Soortgelijke taal komt voor in een aantal speerpunten, die een werk groep van gemeenteraadsleden voor de programmabegroting voor 2011 heeft opgesteld. Actief burger schap moet de sociale samenhang in de dorpen bevorderen, stelt de werkgroep als streven. De elf speerpunten moeten als lei draad dienen voor het beleid van de gemeente Borsele. De doelstel lingen zijn zo opgesteld, dat later makkelijk kan worden beoordeeld of ze ook daadwerkelijk zijn be haald. Zo moet het college bijvoorbeeld streven naar een zo laag mogelijke lastendruk voor zijn inwoners. Ook moet een slag worden ge maakt op het gebied van dienstver lening, en dan met name op digi taal gebied (Borsele spreekt in dit geval over een 'e-overheid'). Op economisch vlak moet Borsele zich vooral profileren als 'energie gemeente'. En ook op het gebied van milieu komt die insteek naar voren: Borsele gaat voor duurzaam heid. 10.00-17.00 UUR jy/nK\ Leen de Wilde uit Tholen weet precies welke kabels en draden in alle soor ten elektronisch afval verstopt zitten. door Wout Bareman TERNEUZEN - De exploitant van bio scoop View in de binnenstad van Terneuzen vecht het faillisement, aan, dat ruim een week geleden door de rechtbank in Arnhem werd uitgesproken. Het faillissement was aangevraagd door de stichting Het Witte Doek in Oisterwijk, waarin een groep fi nanciers is verenigd. De stichting is eigenaar van de bioscoop. Woordvoerder Karei Rietbergen: „We zijn naar de rechter gestapt vanwege een vertrouwenscrisis met de exploitant." Raadsman Maikel Harte, die op treedt namens Dick de Graaf van de failliet verklaarde Bioscoop Ex ploitatie Terneuzen BV: „Dit is on begrijpelijk. Het gaat om een me ningsverschil over een oude huurachterstand. Daarvoor vraag je toch geen faillissement aan? Dan start je een bodemprocedure. Mijn cliënt betaalt zijn huur netjes op tijd, de bioscoop zit ook weer in de lift." In afwachting van het hoger beroep blijft View open. Keageer snel voor een van ae laatst beschikbare u/oningen Koopsommen vanaf ca. 169.000,- v.o.n. voor een zeer complete woning met o.a. keuken, sanitair, kunststof kozijnen met zonwering. Kijk voor meer informatie op www.wooneco.nl Wooneco is een ontwikkeling van Woonburg en Marsaki Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 00 makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85