nieuwe school zeeland 127 Goes maakt werk van fietsveiligheid Begeleiders verkeer rond Tour gezocht Ook duurzaam onderwijs in een duurzaam pand OdyZee College wordt landelijk bouwvoorbeeld 1E PINKSTERDAG PINKSTERMARKT Rode Toyota gezocht om afvaldump Tonia de Groene: Motorstunts op Speelmansplaten Snuffelmarkt op de Grote Markt Officiële opening kinderdagverblijf Burgemeester opent brandweerkazerne BOULEVARD VLISSINGEN zaterdag 22 mei 2010 „Voor onze leerlingen is de rust en het gelijkmatige klimaat in het gebouw ideaal. Vanzelfsprekend komen de energiemaatregelen en bouwtechniek terug in de lessen. We leiden de kinderen op voor de toekomst met het energiebewustzijn van de toekomst." c - artist's impression Rothuizen Van Doorn 't Hooft De benedenverdieping, met blauw als sfeerkleur, is van de ba sisschoolklassen. Elke groep krijgt zijn eigen buitenspeelruimte, waar ze elk op hun tijd kunnen spelen. De bovenverdieping is groen: het domein van het voort gezet onderwijs. Daar wordt een nieuw voetbalveld voor aangelegd. „Als er nu met een bal gespeeld THOLEN Motorstuntevenement Wheelyday is maandag 24 mei, tweede pink sterdag, op recreatieterrein de Speelmansplaten aan de Oester- dam bij Tholen. Twintig stuntrijders worden ver wacht om deel te nemen aan de competitie om de 'sickest trick', vrij vertaald, de idiootste truc. DJ Tom'E verzorgt muziek, AvZ Stun- triding geeft twee shows. Het pro gramma duurt van 11.00 tot 18.00 uur. www.avz-stuntriding.com. GOES Op de Grote Markt in Goes wordt op maandag 24 mei, tweede pink sterdag, voor de veertiende achter eenvolgende keer, een snuffel markt gehouden. Vanachter zo'n 120 kramen zullen particuliere verkopers proberen hun handel voor een redelijke prijs aan de bezoekers te slijten. Volgens de organisatie werd de snuffel markt vorig jaar door circa 8000 mensen bezocht De markt is open van 10.00 tot 17.00 uur. wordt, valt er binnen de lokalen van alles van de muur", weet Jens. OdyZee wil graag een Cruijff-veld- je. Er komt een keuken waar leer lingen zelf soep en belegde brood jes gaan maken en nieuwe ruim ten voor techniek, natuur- en scheikunde en gymnastiek. Ze vin den het mooi, het ontwerp van ar chitect Taco Tuinhof. „Stoer!" SINT PHILIPSLAND Kinderopvang Toerdeloo opent vandaag officieel het kinderdagver blijf in het voormalige kantoor van de Rabobank aan de Schoolstraat in Sint Philipsland. Dat gebeurt om 10.00 uur. Voor kinderen zijn er verschillende spelletjes, een spring kussen en schmink. Het dagver blijf, dat overigens al sinds begin dit jaar draait, zal slechts tijdelijk in het Rabo-kantoor zitten. Het ver kast straks naar het uit te breiden dorpshuis. NIEUWDORP De Borselse burgemeester Jaap Ge- lok opent vandaag de nieuwe brandweerkazerne aan de Herten- weg in Nieuwdorp. De vijftien brandweervrijwilligers kregen een nieuw onderkomen, omdat de stal lingsruimte van de kazerne aan de Havenweg te klein was geworden. Ook voldeed het onderkomen niet meer aan de Arbo-eisen. De ope ning is vanaf 9.30 uur in Ammeko- re. Van 13.30 tot 16.30 uur is de ka zerne open voor bezichtiging. mrnmrnmmmmm We willen duurzaam onder wijs geven in een duur zaam gebouw", verwoordt Tonia Groenen, vestigingsdirecteur van het OdyZee College en School. „Onderwijs dat beklijft." Dat stuurt op inzicht, doorzicht, toe pasbaarheid en ervaring met de leerstof Door stages bij opleidin gen en bedrijven waar de leerlin gen een beeld krijgen de inhoud van een vak of Opleiding. „Je moet soms dingen heel concreet maken voor deze kinderen. Daardoor kan hun scholing wat langer duren." De energiemaatregelen in het ge bouw worden deel van de lesstof, waar dat past. „Wij leiden kinde ren op voor de toekomst. Energie vaardigheid is dan een plus." Agentschap.nl, voorheen inno vatiebureau Senter-Novem, benoemde recent de OdyZee- school tot rolmodel voor energie- passieve bouw - de techniek is en kel nog toegepast voor woningen. In Wissenkerke en op Walcheren zijn daar voorbeelden van. De isolatie- en warmteherwin- ningstechniek maakt het gebouw duur, maar rijkssubsidies helpen, zegt vastgoedmanager van Emer- gis, Dorine Peters. „De school is daarentegen goedkoop in ge bruik." Emergis is bouwheer, de gemeente Goes is eigenaar en de stichting Respond, bestuurder van de Korczakschool, wordt uitbater. GOES - De provincie en de 'door komstgemeenten' zoeken onge veer 200 vrijwilligers die tijdens de Tour de France het normale ver keer rond de route willen begelei den. Op 4 juli rijden de wielrenners via Schouwen-Duiveland, de Ooster- scheldekering, Noord-Beveland, Goes, Kapelle en Reimerswaal naar aankomstplaats Brussel. Om het overige verkeer in goede ba nen te leiden, zijn begeleiders no dig. Zij hebben als taak om gelijk waardige kruisingen op de route af te zetten met dranghekken en te zorgen dat verkeer de route niet opgaat. De inzetduur is ongeveer zes uur. Voorafgaand zullen selectie- en voorlichtingsbijeenkomsten wor den gehouden om de vrijwilligers te instrueren. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de provincie via tour@zeeland.nl. door Frank Balkenende GOES - De Goese gemeenteraad dis cussieert volgende week donder dag over het rapport Fietsbalans-2, dat de vloer aanveegt met de fiets veiligheid in Goes. De gemeente heeft inmiddels wel een aantal ge vaarlijke situaties aangepakt of daar plannen voor gemaakt. Het onderzoek van de Fietsers bond, waaraan Goes heeft meege daan, schetst een somber 'beeld. Fietsers - zo'n 50 procent van de verkeersbewegingen binnen de stad gebeurt per fiets - lopen een te grote kans slachtoffer te worden van een ernstig verkeersongeval. Goes scoort op dit punt slechter dan vergelijkbare gemeenten. Sinds 2001 is het ongevallenrisico juist toegenomen. In 88 procent van de gevallen is de fietser het slachtoffer van een bot sing met een auto. De meeste slachtoffers zijn tussen 30 en 60 jaar oud. De oorzaak van de slech te prestatie fs dat er in het Goese wegennetwerk te veel conflictsitua ties bestaan tussen snel- en lang- zaamverkeer. Goes heeft al wel een aantal riskan te rotondes en probleemtrajecten aangepakt. Bij het Admiraalsplein, (Stadspoort), Nansenplein (McDo nald's) en Polderplein (Goese Pol der) zijn in december attentieverhogende maatregelen getroffen. Zo zijn fietspaden en rij banen beter van elkaar gescheiden. Momenteel wordt de aanleg van een rotonde op de kruising Troelstralaan/ Ringbaan-West voorbereid. Fietsers krijgen daar straks tunneltjes. De herinrichting van de Buys Bal lotstraat (aanleg fietspaden) en Werflaan (herinrichting) volgt nog. De Beatrixlaan moet gedeelte lijk als 30-kilometerzone worden ingericht. Verder wil Goes het weg dek van fietspaden verbeteren, fiet sendiefstal terugdringen en fietsge bruik als gezond en milieuvriende lijk alternatief voor de auto promo ten. t0.00-17.00 UUR mtmrnamatm «■HRHHBiK KATS - De politie zoekt naar dege ne die op Hemelvaartsdag een gro te partij sloopafval heeft gedumpt op de Katse Groeneweg in Kats. Daar werden tien asbestgolfplaten, twee kunststof golfplaten, een vuil niszak met snoeiafval, diverse hou ten palen, een rubberen mat en een ijzeren mat, een aantal losse stukken asbestgolfplaat en stukken isolatie aangetroffen. Een getuige zag die dag ter plekke verschillen de keren dezelfde auto, een rode Toyota Landcruiser. Mensen die deze auto met aanhanger ook heb ben gezien: 0900 - 8844. TOEGANG Entree €5,- p.p. Kinderen tot 12 jaar gratis Za 22 mei 10.00-21.00u Zo 23 mei 10.00-17.00u Ma 24 mei 10.00-17.00u PINKSTERWEEKEND ZEEUWSE ROZENTUIN KATS THEMA'S design en kunst duurzaamheid en milieu interieur en decoratie huis en tuin workshops streekproducten iifestyie/bodyverzorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83