Zeeland PZC Actie moet jeugd op risico alcohol wijzen 2e pinksterdag geopend Super Oudelande sluit 2e Pinksterdag maandag 24 mei BEVELANDEN-THOLEN 28 en 29 2S 31 CAMPAGNE Drinken onder de 16 jaar is riskant Tam begin Weekeinde voor de Amateurkunst 15 Woonboulevard de Mortiere geopend! www.woonboulevarddemortiere.nl almanak Werk I ftratl»n.n/l \'n^tuZ Y 1 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 intratuin Unit 17 slecht muren tussen mensen en instellingen Zaterdag 22 mei 2010 Garnalenvissers komen in actie tegen beperkingen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Net als vorig jaar houden de zeven gemeenten rond de Oos- terschelde en de GGD Zeeland een campagne om jongeren te wijzen op de gevaren van alcoholmis bruik. Ook de jongerenraden in die gemeenten doen mee. Ze heb ben een logo ontworpen voor de actieperiode. De actiemaand van de campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen' begint za terdag 29 mei in Renesse waar Re- gioruis, de finale van een muziek- wedstrijd voor jongeren, plaats vindt. Samen met lokale horecabe drijven wordt 'fris uitgaan' gepro moot. De boodschap is duidelijk: een feestje zonder alcohol is net zo leuk als met. Daarna is Goes aan de beurt, met een activiteit op 12 juni waaraan politie en horeca meedoen. Een week later (19 juni) wordt in Krab- bendijke een frisfeest gehouden. Verder richt de campagne zich op basisscholen. Leerlingen van de groepen zeven en acht krijgen in juni theatervoorstellingen te zien, waarin ze worden gewezen op de risico's van (overmatig) alcoholge bruik. Voor ouders zijn er informa tiebijeenkomsten, met onder meer opvoedtips. Data en locaties wor den nog bekendgemaakt. Ouders die liever in kleine groepjes willen praten, kunnen terecht op 'home- parties' van Indigo, een instelling die steun biedt bij opvoedingspro blemen. Jeugdverpleegkundigen en jeug- dartsen van de GGD zullen de ko mende tijd in gezondheidsonder zoeken op scholen expliciet aan dacht besteden aan alcoholge bruik. Met name kinderen van tien jaar worden voorgelicht. Volgens de GGD Zeeland drinken jongeren steeds meer en beginnen ze er ook jonger mee. Jongeren on der de zestien jaar moeten geen al cohol drinken, omdat het op die leeftijd de nog groeiende hersenen ernstige schade toebrengt. De her senen blijven zich overigens tot het 23e jaar ontwikkelen, zodat ook oudere jongeren zich beter niet kunnen volgieten. door Raymond de Frel OUDELANDE - De enige supermarkt in Oudelande sluit in september zijn deuren. Eigenaar Henk van den Berge gaat dan met pensioen. Hij heeft geen opvolger kunnen vinden. Hij stopt ook met ritten met zijn SRV-wagen naar Driewe gen, Hoedekenskerke, Ellewouts- dijk en Baarland. Van den Berge, door zijn kinderen liefkozend 'de opa van de papkar' genoemd, is met zijn wagen super markt, postkantoor, pinautomaat Ook op maandag 24 mei 2de Pinksterdag geopend! Beste service, laagste prijs! en apotheek in één. „Gelukkig be houden deze dorpen een rijdende winkel, want Wim Koens uit Nis- se neemt de ritten van mij over", zegt Van den Berge. „Natuurlijk vinden mensen het jammer dat er straks geen supermarkt meer in Oudelande is, maar daar moet ik niet te veel naar kijken. Ik denk maar zo: de mensen hebben zelf een probleem gecreëerd. Als ieder een elke week een tientje in mijn super had uitgegeven, was er vast draagvlak geweest voor een opvol ger." GOES - Het was een karige opkomst, gisteravond bij de opening van het Weekeinde voor de Amateurkunst in Goes. Amper twintig mensen namen de moeite om naar de tragikomedie Hoogmoet van theatergroep Alsn- Dijk in de Manhuistuin te komen. Desondanks voerden de acteurs de voorstelling met veel verve op. Hopelijk voor de organisatie is de belangstelling van gisteravond geen graadmeter voor vandaag. Dan zijn er allerlei expo sities en voorstellingen te zien op de Grote Markt, in de Manhuistuin en de Grote Kerk. foto Willem Mieras U vindt ons direct aan deA58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: Tip? redactie@pzc.nl U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur on 'NIEUW ADRES Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond i U www.intratuin.nl Op het notariskantoor in Zeeuws- Vlaanderen werken nijvere lieden, 's Morgens tegen achten melden de eer ste klerken zich, drinken gezamenlijk een kopje koffie en duiken vervol gens in dikke dossiers. OverwerkGeen probleem. Ze doen het zonder morren. Behalve die ene vijftiger. Hij is een wat morsig maar goed gecoiffeerd type. Hij meldt zich steevast een uur later dan de anderen, verzint niet eens een smoes voor zijn late verschij ning en zakt al direct uitgeput op z'n stoel. 's Avonds een paar uurtjes doorwer ken? Nee, zeg! Daarvoor heeft hij overigens wel gel dige redenen. Eerst waren het de repe tities van de fanfare, daarna had hij zich toegelegd op schilderlessen en laatst had hij een nieuwe reden om avondwerk te vermijden. Hij moest op training... Met zijn hond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81