zeeland 129 vliegtuigliefhebbers CÏAMt- Goes opent aanval op onveiligheid fietsers Drie jaar cel geëist voor handel afgekeurd vlees 1 1 Breu reuer Keuze uit diverse akties! V PINKSTERDAG Buute Kieke RENESSETOUR Montagekorting, gratis terrasverwarmer of gratis verlichting! Kijk voor de voorwaarden op de site. UNIEK IN ZEELAND! AVA INBOUW CENTER hét totaaladres PINKSTERMARKT BOULEVARD VLI5SINGEN Innovatieve nieuwbouw op Walcheren! WOONÉ zaterdag 22 mei 2010 BHMM MMIiMllllfflWWllii'iMWIlllWlilill Vliegveld Midden Zeeland staat vandaag en morgen bol van de activiteiten tijdens Wings Wheels. foto Ruben Oreel Een paard in de wei bij Zonnemaire. Melita Lanting schrijft in haar blog Buute Kieke over eilandelijke natuur. Jongeren vieren dit weekend de Re- nessetour. In de loop van dit week end beelden op de site. TIPS: schouwen-duivelandd>pzc.nl \/esran veranda's L 2e pinksterdag geopend van 11.00 t/m 16.00 uur Breuer Veranda's Hensonweg 4 4462 GV Goes Tel. 0113-223091 Fax. 073-5470331 Voor meer info breuerverandas.nl I Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl GOES - De Goese gemeenteraad dis cussieert volgende week over het rapport Fietsbalans-2, dat de vloer aanveegt met de fietsveiligheid in Goes. De gemeente-heeft inmiddels wel een aantal gevaarlijke situaties aan gepakt of daar plannen voor ge maakt. Het onderzoek van de Fietsers bond, waaraan Goes heeft meege daan, schetst een somber beeld. Fietsers - zon 50 procent van de verkeersbewegingen binnen de stad gebeurt per fiets - lopen een te grote kans slachtoffer te worden van een ernstig verkeersongeval. Goes scoort op dit punt slechter dan vergelijkbare gemeenten. Sinds 2001 is het ongevallenrisico toegenomen. In 88 procent van de gevallen is de fietser het slachtof fer van een botsing met een auto. De meeste slachtoffers zijn tussen 30 en 60 jaar oud. De oorzaak van de slechte presta tie is dat er in het Goese wegennet werk te veel conflictsituaties be staan tussen snel- en langzaamver- keer. Goes heeft al wel een aantal riskan te rotondes en probleemtrajecten aangepakt. Momenteel wordt ge werkt aan fietsrotondes, -tunnel tjes en 30-kilometerzones. Verder wil Goes het wegdek van fietspaden verbeteren en het aan tal fietsendiefstallen terugdringen. 10.00-17.00 UUR MIDDELBURG - Officier van justitie I. Koopmans eiste deze week drie jaar cel tegen een 42-jarige direc teur uit Sint Philipsland. De man is, aldus de officier, er verantwoor delijk voor dat Slachterij Porkland uit het Limburgse Melderslo het vlees van zieke dieren verkocht als consumptievlees. Ook eiste ze te gen een bedrijfsleider uit Tilburg één jaar celstraf waarvan de helft voorwaardelijk. Porkland BV moet volgens haar een boete van 45.000 euro krijgen. Zowel het bedrijf als de beide lei dinggevenden zouden in de perio de augustus 2006 tot en met eind juni 2007 afgekeurd vlees van meer dan tachtig varkens hebben aangeboden. Door de Voedsel- en Warenautoriteit afgekeurd vlees en vlees van zieke dieren werden als consumptievlees verkocht aan slagers, vleeshandelaren en particu lieren. Tijdens de behandeling van de zaak werd de werkwijze van de Fliplander en zijn slachterij uitvoe rig behandeld. Zieke en op voor hand al afgekeurde dieren verdwe nen in de destructiebak. Maar zo dra de keuringsarts zijn hielen had gelicht, werden de kadavers weer tevoorschijn gehaald. Daar waar nodig werd het stempel met 'afge keurd' weggesneden en daar waar een stempel 'goedgekeurd' ont brak werd het alsnog met een ge stolen stempel 'gecorrigeerd'. Dat schadelijk vlees ook in bejaar dentehuizen belandde, leek de Fli plander weinig te deren. „Ze gaan toch dood", had hij verklaard. Keageer snei voor een van ae laatst beschikbare u/oningen Koopsommen vanaf ca. 169.000,- v.o.n. voor een zeer complete woning meto.a. keuken, sanitair, kunststof kozijnen met zonwering. Kijk voor meer informatie op www.wooneco.nl Wooneco is een ontwikkeling van Woonburg en Marsaki Meer informatie: M2 Makelaars T on8 44 22 oo makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71