61 binnenland Cohen worstelt zich door ZATERDAG 5 JUNI 2010 PIANOS Balkenende: hypotheekrente is breekpunt WD grootste in peiling, CDA zakt verder weg Daling aantal bloemensoorten nekt vlinders www.zppc.nl SCHELDEP00RT VLISSINGEN-00ST OPE/V/y Acustica 10-50% korting. Premier is tegen een verbod op speculatie Geen klacht na spijt bij Van Woerkom Uitzending Stegeman alsnog op de buis LIJSTTREKKERS Rutte en Balkenende maken het PvdA-leider lastig &£NDH(> Vlissingen Éi zaterdag 22 mei 2010 m$sm 2" pinksterdag OPEN Alleen in het pinksterweekend op 'n groot deel van onze zeer uitgebreide collectie piano's vanaf 650,- vleugels vanaf 3.950,- Korte Huifakkerstraat 2 Breda - tel: 076-5602423 www.acustica.nl DEN HAAG Premier Jan Peter Balkenende heeft gisteren kanttekeningen geplaatst bij de wens van de Tweede Kamer om, net als in Duitsland, te komen tot een verbod op bepaalde specula tieve transacties. Na afloop van de ministerraad zei Balkenende dat het parlement 'een intentie' heeft gegeven, maar dat er opgepast moet worden met 'geïsoleerde maatrege len'. „Die kunnen contraproductief werken", aldus de premier. UTRECHT Het Samenwerkingsverband Ma rokkaanse Nederlanders dient geen klacht in tegen ANWB-direc- teur Van Woerkom bij het Meld punt Discriminatie. Van Woerkom betuigde gisteren zijn spijt over zijn uitlating dat hij zijn vrouw lie ver niet met een taxi laat reizen omdat er 'nog wel eens een Marok kaan achter het stuur kan zitten'. Het SMN aanvaardt de excuses van de ANWB-directeur. AMSTERDAM Van het gerechtshof in Amsterdam mag SBS6 een aangepaste afleve ring van het tv-programma Ónder- cover in Nederland van Alberto Stege man alsnog uitzenden. De rechtbank verbood de uitzen ding over een malafide paardenver- koopster vorige week nog, maar de tv-zender en de programmamaker waren daartegen in hoger beroep gegaan. HILVERSUM - Het CDA wil alleen een coalitie vormen met partijen die akkoord gaan met de handha ving van de hypotheekrenteaftrek. CDA-lijsttrekker Jan Peter Balken ende zei gisteren tijdens een debat op Radio 1 dat de hypotheekrente voor hem een breekpunt is in de formatie. Balkenende deed zijn uitspraken nadat WD-leider Mark Rutte hem had uitdaagd klip en klaar te zeggen dat aan de hypotheekrente op geen enkele manier wordt ge tornd. Volgens Balkenende is be perking van de renteaftrek een 'domme' maatregel die contrapro ductief werkt. „Op dit moment moet je geen onrust creëren", al dus de CDA'er. De WD wil zelf de hypotheekren teaftrek niet als breekpunt betite len. „Dat zou misplaatste stoer heid zijn", zei Rutte. Wel zei hij 'af spraken altijd na te komen'. HILVERSUM - De WD houdt de wind goed in de zeilen. In de pei ling van bureau Synovate komen de liberalen als grootste partij uit de bus. Ten opzichte van een week gele den stijgt de partij van Mark Rutte met 4 zetels naar 36 (nu 21 in de Kamer). Het CDA zakt verder weg. De partij van Jan Peter Balkenen de daalt drie zetels naar 23, terwijl het CDA er nu 41 heeft in het par lement. Uit de peiling blijkt dat veel mensen overstappen van het CDA naar de WD. Ten opzichte van een week eerder blijft de PvdA staan op 33 zetels. Dat is ook het aantal dat de sociaal democraten nu hebben in de Ka mer. De PW stijgt van 17 naar 18 (nu 9), GroenLinks wint er 1 en komt uit op 10 (nu 7). D66 zakt 1 zetel naar 10 (nu 3). De SP zakt van 9 naar 8, terwijl de socialisten er nu 25 hebben in de Kamer. door Sandra Donker Voorovergebogen over een rij stoelen fluisterde hij zijn voorman advie zen in, als een boks- coach die zijn pupil halverwege de wedstrijd wil oppeppen. Tijdens een schorsing in het lijsttrekkersde bat voor de Tweede Kamerverkie zingen op Radio 1 gaf partijgenoot Diederik Samsom Job Cohen nog wat goede raad. Hij kon het gebrui ken, want tijdens de eerste ronde hield de PvdA-voorman zich giste ren met moeite staande. Gisteren vond het eerste grote lijst trekkersdebat plaats voor de Twee de Kamerverkiezingen. Alle lijst trekkers van de zittende partijen, met uitzondering van Geert Wil- ders (PW), deden daaraan mee. Ook Rita Verdonk, nu nog onaf hankelijk Kamerlid maar in de ra ce met Trots op Nederland, mocht aanschuiven. Cohen begon zijn eerste verkie zingsdebat met 0-1 achterstand. Af gelopen donderdag nog voerde zijn partij intern een tweede be langrijke wijziging door in het ver kiezingsprogramma, nadat de be zuinigingsplannen eerder waren aangepast. De PvdA maakt het ei gen risico in de zorg voor iedereen gelijk en niet langer inkomensaf hankelijk. Voor Jan Peter Balkenen de, die de PvdA op dat punt wilde aanvallen, kwam de aanpassing gis teren als een complete verrassing. „Je kunt niet steeds je standpun ten wijzigen", riep hij uit. „Zo kun je niet regeren." Cohens opponenten maakten het hem niet makkelijk. De Amster dammer, die het verbaal moet heb ben van zijn rustige manier van spreken en donkere timbre, liet zich opjutten door de snelle pra ters Balkenende en Mark Rutte. Zijn tactiek om als de rustige der de het woord te voeren en zo ge zag uit te stralen, kwam daardoor niet van de grond. Rutte dwong de PvdA'er later op nieuw in de verdediging door hem scherp aan te vallen op zijn presta ties als burgemeester van Amster dam. Hij verwees onder meer naar een incident uit 2007, waarbij een man twee agenten neerstak op een politiebureau en vervolgens werd doodgeschoten door een agente. Rutte verweet Cohen dat hij eerst de familie van de doodge schoten man had bezocht en daar na pas de agenten. De oud-burgemeester zag zich ge noodzaakt te wijzen op punten waarmee hij succes had behaald, zoals de invoering van straat- coaches en het verminderen van drugsoverlast in een aantal wijken. Cohen wilde aan het slot niet in gaan op de vraag met welke par tijen hij het liefst een coalitie wil de vormen. „Zo progressief moge lijk", was zijn antwoord, vooral tot ergernis van GroenLinks-leider Femke Halsema. „Noemt u nou eens vrouw en paard!" Andere partijen ter linkerzijde, D66, GroenLinks en SP, willen graag als progressief blok opere ren, maar krijgen daarvoor bij de PvdA de handen niet op elkaar. Cohen toonde zich na afloop rede lijk tevreden. „Ik heb mijn punten wel duidelijk kunnen maken", zei hij. WACENINGEN - Het aantal soorten bloemen in Nederland is in de af gelopen tien jaar met 34 procent af genomen. Het gevolg daarvan is de aanhoudende achteruitgang van het aantal vlindersoorten en andere insecten. Dat meldden onder meer weten schappers van de Wageningen Uni versiteit en het Landelijk Meetnet Dagvlinders gisteren. Honderden vrijwilligers hebben sinds 1994 bloemen en vlinders ge teld langs 388 vlinderroutes. Voor al op plekken waar distelsoorten en knoopjeskruid verdwenen, ver trokken ook de vlinders. In tien jaar tijd is het aantal vlinders in Nederland met 28 procent afgeno men. De onderzoekers pleiten voor an der maaibeheer, waardoor planten meer kans krijgen om te gaan bloeien en meer verwildering van het landschap. Voordat Mark Rutte de studio induikt voor het lijsttrekkersdebat, voert hij week in Almere. Ervaar de belangrijke bijdrage van de haven aan de Zeeuwse economie. Zie wat er te doen is en maak kennis met de bedrijven uit het havengebied. Deuren en poorten die normaal gesloten zijn staan wijd open! Kom er achter datje in de haven misschien wel de baan vindt waarvan je al jaren droomde. Of geniet gewoon van bijvoorbeeld de Roadshow van de Koninklijke Marine, een rondvaart door de haven of een helikoptervluchtover het gebied. Provincie Zeeland Promotion Zeeland Seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6