GGD-campagne begint in Renesse stoere nieuwe school 27 Dierenambulance pleit voor contract gemeente OdyZee College landelijk rolmodel V PINKSTERDAG PINKSTERMARKT Kaartverkoop City of Dance Friso (11) uit Vlissingen PINKSTERWEEKEND BOULEVARD VLISSINGEN RITTHEM ZEEUWSE ROZENTUIN KATS TOEGANG Entree €5,-p.p. Kinderen tot 12 jaar gratis Za 22 mei 10.00-21,00u Zo 23 mei 10.00- 17.0ÖU Ma 24 mei 10,00-17.00u THEMA'S design en kunst duurzaamheid en milieu interieur err decoratie huis en tuin workshops streekproducten lifestyle/bodyverzorgirtg www.zeeuwserozentuin.nl door Melita Lanting DREISCHOR - De gemeenten zou den verplicht moeten worden om contracten met dierenambulances te sluiten. Die boodschap heeft Lia Storm van de stichting Dieren vrienden Schouwen-Duiveland meegegeven aan Esther Ouwe hand van de Partij voor de Dieren. Ouwehand maakt een rondreis langs dierenambulances in heel Ne derland en was ook even in Dreischor. De partij doet onder zoek naar dierenambulances. Lia Storm: „de gemeente heeft een wettelijke zorgplicht. Beesten kun nen niet zelf naar een asiel wande len en dat geldt ook voor vogels." Storm vertelt dat zij nu vaak de dood- of aangereden dieren opha len. „En dat is eigenlijk een taak van de gemeente. Dat geldt ook voor de vogels die wij ophalen, de aangereden reeën of gedumpte ko nijnen. Ik heb er nu al zeven konij nen waar ik nog een goed huis voor zoek." Het zijn allemaal rit ten waar geen vergoeding tegen over staat maar waar wel kosten voor gemaakt worden. Bovendien vangt Storm veel gewonde dieren op bij haar eigen woning. In Heemskerk wordt al wel met een contract gewerkt en dat is vol gens Storm een succes. „Zij zijn niet noodlijdend en wij wel", zegt Storm. zaterdag 22 mei 2010 S 10.00-17.00 UUR RENESSE - Net als vorig jaar hou den de zeven gemeenten rond de Oosterschelde en de GGD Zeeland een campagne om jongeren te wij zen op de gevaren van alcoholmis bruik. De aftrap van de campagne is zaterdag 29 mei in Renesse. De start van de campagne valt sa men met de finale van Regioruis, een wedstrijd van Schouwen-Dui- velandse en Zeeuwse popbands, onder auspiciën van het Welzijns huis. Samen met horecabedrijven in Renesse wordt 'fris uitgaan' gepro moot. De boodschap is duidelijk: een feestje zonder alcohol is net zo leuk als met. Na Renesse is Goes aan de beurt, met een activiteit op 12 juni waar aan politie en horeca meedoen. Een week later (19 juni) wordt in Krabbendijke een frisfeest gehou den. Verder richt de campagne zich op basisscholen in het Oosterschelde- bekken. Leerlingen van de groe pen zeven en acht krijgen in juni theatervoorstellingen te zien, waar in ze worden gewezen op de risi co's van (overmatig) alcoholge bruik. Voor ouders zijn er informa tiebijeenkomsten, met onder meer opvoedtips. Data en locaties wor den nog bekendgemaakt. Ouders die liever in kleine groepjes willen praten, kunnen terecht op 'home- parties' van Indigo Preventie, een instelling die steun biedt bij opvoe dingsproblemen. Jeugdverpleegkundigen en jeug- dartsen van de GGD zullen de ko mende tijd in gezondheidsonder zoeken op scholen expliciet aan dacht besteden aan alcoholge bruik. Met name kinderen van tien jaar worden voorgelicht. Volgens de GGD Zeeland drinken jongeren steeds meer en beginnen ze er ook jonger mee. Jongeren on der de zestien jaar moeten geen al cohol drinken, omdat het op die leeftijd de nog groeiende hersenen ernstige schade toebrengt. Ook de jongerenraden in de zeven Oosterscheldegemeenten doen mee. Ze hebben een logo ontwor pen voor de actieperiode. Los van de campagne houdt Indi go Preventie volgende week don derdag in Zierikzee een informatie avond over drank- en tabaksge bruik door kinderen. De avond is bedoeld voor de ouders van leerlin gen in de groepen 7 en 8 van de ba sisschool. De avond wordt gehou den in het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. artist's impression Rothuizen Van Doorn 't Hooft binnenklimaat en laag energieverbruik. horig en veel te krap. De nieuwe school lost die problemen op. Het gebouw is ruim, geluidsarm en ge legen in het groen. Uitgekiende kli maatbehandeling. - volgens het 'Frisse school'-concept - houdt de gelederen optimaal bij de les. De benedenverdieping, met blauw als sfeerkleur, is van de ba sisschoolklassen. Elke groep krijgt zijn eigen buitenspeelruimte, waar ze elk op hun tijd kunnen spelen. De bovenverdieping is groen: het domein van het voort gezet onderwijs. Daar wordt een nieuw voetbalveld voor aangelegd. „Als er nu met een bal gespeeld wordt, valt er binnen de lokalen van alles van de muur", weet Jens. OdyZee wil graag een Cruijff-veld- je. Er komt een keuken waar leer lingen zelf soep en belegde brood jes gaan maken en nieuwe ruim ten voor techniek, natuur- en scheikunde en gymnastiek. Ze vin den het mooi, het ontwerp van ar chitect Taco Tuinhof. „Stoer!" Agentschap.nl, voorheen inno- vatieburaeu Senter-Novem, benoemde recent de OdyZee- school tot rolmodel voor energie- passieve bouw. De techniek, waar bij het gebouw zichzelf goeddeels warmhoudt, is enkel nog toege past voor woningen. In Wissenker- ke en op Walcheren zijn daar voor beelden van. De isolatie- en warm- teherwinningstechniek maakt het gebouw duur, maar rijkssubsidies helpen, zegt vastgoedmanager van Emergis, Dorine Peters. „De school is daarentegen goedkoop in gebruik. In schoolvakanties leve ren wij energie aan Emergisafdelin- gen." Emergis is bouwheer, de ge meente Goes is eigenaar en de stichting Respond, bestuurder van de Korczaksctiool, wordt uitbater. MIDDELBURG - City of Dance vindt zaterdag 24 juli plaats in Middel burg. De voormalige dansparade pakt flink uit met een groot aantal top-DJ's. Tijdens de jubileum editie zullen onder meer D] Jean, The Partysquad, Mental Theo, Quintino, Lucien Foort, Vato Gon zalez en Lady Bee op de verschil lende podia optreden en er komt straattheater. De kaartverkoop be gint vandaag. gwww.danceparademiddelburg.nl www.seetickets.nl „Als er straks een draaicirkel is waar mensen in de taxi bussen en auto's kunnen stappen, hoeft niet iedereen te wachten tot de voorste eindelijk wegrijdt voor je zelfweg kan. Nu staan alle auto's en bussen elke middag vast en wacht je lang tot je naar huis kunt." Dorpsstraat RUST, RUIMTE Middelburg en Vlissingen op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69