261 zeeland CDA Een rustige, lichte en PZC Ook onderwijs moet duurzaam zijn YM^)Home Bijeenkomst Ziekenhuiszorg C: www.ymhome.nl Rode Toyota gezocht wegens dumpen afval Open repetitie van Zeeuws Jeugdorkest Begeleiders voor Tour de France gezocht Motorstunts op Speelmansplaten Aanstaande vader wil de cel niet weer in 25 mei 2010 ODYZEE COLLEGE EN SCHOOL De eerste duurzame, energie-passieve school van het land wordt gebouwd in Goes: BSO en VSO OdyZee. Mededeling openingstijden Pinksteren PZC kantoren zijn maandag gesloten. De redactie is wel telefonisch bereikbaar via 0118-434010. Het nieuws is te volgen op www.pzc.nl 30% korting op de gehele showroom collectie designverlichting fl| zaterdag 22 mei 2010 styling realisatie LWI yÊB&y So Shutters, jaloeziën of gordijnen? Ik adviseer 11 graag! KATS De politie zoekt naar degeiïe die op Hemelvaartsdag een grote partij sloopafval heeft gedumpt op de Katse Groeneweg in Kats. Daar werden tien asbestgolfplaten, twee kunststof golfplaten, een vuil niszak met snoeiafval, diverse hou ten palen, een rubberen en ijzeren mat, een aantal losse stukken as- bestgolfplaat en stukken isolatie aangetroffen. Een getuige zag die dag ter plekke verschillende keren een rode Toyota Landcruiser. Men sen die deze auto met aanhanger ook hebben gezien: 0900 - 8844. MIDDELBURG Het Zeeuws Jeugdorkest houdt vrij dagavond 28 mei een open repeti tie. Iedere muzikant die van klassie ke muziek houdt en die een instru ment bespeelt dat past binnen de bezetting' van een symfonieorkest, is welkom. Tijdens de open repetitie is leeftijd en ervaring niet belangrijk. Muzi kanten in het Zeeuws Jeugdorkest moeten tussen de 12 en 20 jaar oud zijn. De repetitie wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg en duurt van 19.00 tot 20.00 uur. ZIERIKZEE GOES - De provincie en de 'door komstgemeenten' zoeken ongeveer 200 vrijwilligers die tijdens de Tour de France het normale ver keer rond de route willen begelei den. Op 4 juli rijden de wielren ners via Schouwen-Duiveland en de Oosterscheldekering naar aan komstplaats Brussel. Om het overi ge verkeer in goede banen te lei den, zijn begeleiders nodig. Zij zet ten gelijkwaardige kruisingen op de route af. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de provin cie via tour@zeeland.nl. THOLEN Motorstuntevenement Wheelyday is maandag 24 mei, tweede pink sterdag, op recreatieterrein de Speelmansplaten aan de Oester- dam bij Tholen. Twintig stuntrijders worden ver wacht om deel te nemen aan de competitie om de 'sickest trick', vrij vertaald, de idiootste truc. DJ Tom'E verzorgt muziek, AvZ Stuntriding geeft twee shows. Het programma duurt van 11.00 tot 18.00 uur. www.avz-stuntriding.com GOES Een ex-verslaafde Goesenaar (32), die eerder door de politierechter is veroordeeld tot drie maanden cel voor diefstal en heling van bestel busjes, wil niet terug naar de ge vangenis. In hoger beroep vroeg hij om de rest van de straf voorwaarde lijk op te leggen of om te zetten in een werkstraf. Hij werd op zijn wenken bediend. De hofaanklager eiste een gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest en een werkstraf van zestig uur. De Goesenaar heeft nu werk, een vriendin en wordt va der en dat weegt zwaar. Tijd: 19.30 uur - 21.30 uur Locatie: Huys ter Schelde, Vlissingsestraat 38-40 te Koudekerke. Het CDA nodigt u van harte uit voor een bijeenkomst over de toekomst van de Ziekenhuis zorg in Zeeland, met o.a. Ab Klink, Pieter Vierhout en Ad Koppejan. Vooraf aanmelden is niet nodig. Zie voor meer informatie: www.cdazeeland.nl door Claudia Sondervan Friso (11) uit Vlissingen, Jordy (15) uit Goes en Jens (13) uit Zeeuws- Vlaanderen weten het al sinds ze in Goes op school kwamen: er komt nieuw bouw. Maar dat was twee jaar gele den. En nog moeten ze een jaar ge duld hebben: pas na de zomerva kantie van 2011 krijgen de leerlin gen van het speciaal basisonder wijs en speciaal voortgezet onder wijs de ruimte die ze nodig heb ben. De bouw van hun nieuwe school op het terrein van Emergis in Goes is kortgeleden begonnen. Binnenkort gaan de funderingspa len de grond in. De oude Ithakaschool - ooit begon nen als een klasje met vier leerlin gen maar uitgegroeid tot een school met tweehonderd leerlin gen uit heel Zeeland - krijgt dan een passend uiterlijk bij de naam OdyZee School en College. Die nieuwe naam draagt de school al een jaar. De leerlingen zijn er blij mee. De naam Ithaka hing te veel samen met de kliniek voor kinder psychiatrie, ook gevestigd op het terrein van Emergis. „Terwijl de school iets heel anders is", stelt Jor dy. „Dat was wel vervelend. De naam OdyZee is wel grappig. O, die zee... Maar veel mensen heb ben er nog niet van gehoord. Ik hoop altijd dat ze niet verder vra gen." „Ik zeg altijd dat die school nog maar een jaar bestaat", lost Friso zo'n situatie op. Het gaat wel om speciaal onderwijs, maar Jens en Jordy volgen gewoon het tweede jaar vmbo-theoretische leerweg - dicht tegen havo aan - met het leer- profiel economie. En Friso doet groep zeven van het basisonder wijs - met vast wat lessen uit Het nieuwe pand van het OdyZee College wordt gebouwd op een gezond groep acht. Ze hebben alledrie een syndroom uit het autistisch spec trum. Daardoor zijn zij gebaat bij rust, stabiliteit, regelmaat en extra begeleiding. Op OdyZee wisselen de kleine klassen niet van lokaal of leer kracht. Als dat nodig is voor een vak wisselen de docenten elkaar af Dat scheelt turbulentie op de schoolgangen en in het hoofd van de leerlingen. Het is zaak dat het schoolgebouw meewerkt aan de rustige omge ving. Maar het huidige onderko men is een verzameling portoca- bins rond een semi-permanent ge bouw. Die omgeving is warm, ge- We willen duurzaam onder wijs geven in en duurzaam gebouw", verwoordt Tonia Groe nen, vestigingsdirecteur van het OdyZee College en School. „On derwijs dat beklijft." Dat stuurt op inzicht, doorzicht, toepasbaarheid en ervaring met de leerstof Door stages bij opleidin gen en bedrijven waar de leerlin gen een beeld krijgen de inhoud van een vak of opleiding. „Je moet soms dingen heel concreet maken voor deze kinderen. Daardoor kan hun scholing wat langer duren." De energiemaatregelen in het ge bouw worden deel van de lesstof, waar dat past. „Wij leiden kinderen op voor de toekomst. Energievaardigheid is dan een plus." MEEST GELEZEN 1Opbouw Renessetour van start 2. Vragen over bouw woningen 3. Minicamping wordt Residence TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland 1e en 2e pinksterdag geopend H F R E D D Y IA BOGAARD Freddy Bogaard lights, Exclusieve Verlichting Industrieweg 1, 4524 JJ Sluis Tel +31 (0)117-461853, info@bogaardlights.nl. www.bogaar0lights.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68