is onthoofd' 'Brede school '.eeland t; u Visie B en W mag 50.000 euro kosten Nk open op Wbonkmlmom mmmwmm 2e Pinksterdag maandag intratuin Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 almanak Werk SCHOUWEN-DUIVELAND 31 ONDERWIJS Obase hekelt afgeslankt plan en 29 Klimmen naar een ruime blik 24 mei www.woonboulevarddemortiere.nl U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur (Provinciale weg tussen VLissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het schrappen van de sportzaal uit het plan voor een bre de school in de Zierikzeese nieuw bouwwijk Noorderpolder is onlo gisch en zal grote gevolgen heb ben. Dat zegt Ewalt de Keijzer, direc teur van de openbare onderwijs- koepel Obase. Volgens hem wordt met het schrappen van de sport accommodatie door de gemeente raad het hele concept van de brede school onderuit gehaald. „De bre de school is onthoofd." De brede school moet er komen als vervangende nieuwbouw voor de Theo Thijssenschool in de wijk Malta, maar natuurlijk ook voor de kinderen van Noorderpolder. In de school is, behalve voor sport, ruimte voor kinderopvang, peuter speelzaal en wijkactiviteiten. De Keijzer: „Een projectgroep en een stuurgroep zijn er al jaren mee bezig. Nota bene in opdracht van de gemeente. De hele school, tot in architectuur en inrichting, is be dacht vanuit het profiel 'sport, ge zondheid en bewegen.' Daar komt bij dat de rijksoverheid wil dat schoolkinderen meer bewegen. Dit vanwege de aanpak van obesi- tas, dat nu ook in Nederland een probleem is." Volgens De Keijzer kan géén van de deelnemende par tijen zich vinden in het raadsbe sluit. „En dat zullen we de raad la ten weten." Die deelnemers zijn: Zeeuwland, Welzijnshuis, kinder opvang De Bevelanden en de Theo Tijssenschool. De gemeenteraad besloot eind april de sportzaal te schrappen uit het plan, omdat die zou concurre ren met de geplande nieuwbouw van sporthal Onderdak. Volgens LSD, WD en SGP zou de gemeen te dan met zichzelf concurreren. „Maar de sportzaal in de brede school concurreert niet met sport hal Onderdak. Bij een sporthal moet je denken aan tennis en handbal. Een sportzaal is veel klei ner en daar vind je tafeltennis en yoga", reageert De Keijzer. Volgens de Obasedirecteur is met het raadsbesluit mogelijk duizend uur werk van de projectgroep te nietgedaan. „Vanuit de brede school is samenwerking ontstaan met de atletiekvereniging en de hockeyclub op sportpark Ban- nink." Tafeltennisvereniging Scal- dis wilde zich volgens De Keijzer vestigen in de sportzaal. Beste service, laagste prijs! NIEUW ADRES Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 BURGH-HAAMSTEDE - Het is een flinke klim, maar een maal boven is het uitzicht geweldig. Aan de Moolweg in Burgh-Haamstede is bij de vleugelbunker een nieuwe trap geplaatst. Natuurmonumenten ontwikkelt daar een nieuw uitkijkpunt. Aan de kant van de Moolweg zijn vo rig jaar ai de bomen gekapt en zo is een uitzicht ont staan richting Slot Haamstede en de Kamerlaan, een van de lanen van het Slotbos. Aan de achterkant is een uitzichtpunt over de Zeepeduinen gemaakt. De trap is gemaakt van Cortenstaal. Deze staalsoort ontwikkelt snel een roestlaag waardoor de trap stroef wordt en niet meer afgeeft op kleding. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Om te weten waar Schouwen-Duiveland over dertig jaar staat - of zou moeten staan - laten burgemeester en wethouders een strategische visie opstellen. Dat werk mag ten hoogste 50.000 euro kosten. „En we gaan dit in ei gen beheer doen, dus daar huren we géén bureau voor in", haast burgemeester Gerard Rabelink zich te verklaren. De visie is nodig om prioriteiten te stellen in de politiek-bestuurlij- ke agenda. Verder kan aan de hand van de visie worden inge speeld op ontwikkelingen en kan sturing worden gegeven aan initia tieven van derden. Uit de visie moeten ook concrete aanbevelin gen voor de nabije periode tot 2014 worden gedestilleerd. Tip? redactie@pzc.nl Op het notariskantoor in Zeeuws- Vlaanderen werken nijvere lieden, 's Morgens tegen achten melden de eer ste klerken zich, drinken gezamenlijk een kopje koffie en duiken vervol gens in dikke dossiers. Overwerk Geen probleem. Ze doen het zonder morren. Behalve die ene vijftiger. Hij is een wat morsig maar goed gecoif feerd type. Hij meldt zich steevast een uur later dan de anderen, verzint niet eens een smoes voor zijn late ver schijning en zakt al direct uitgeput op z'n stoel, 's Avonds een paar uur tjes doorwerken? Nee, zeg! Daarvoor heeft hij overigens wel geldige rede nen. Eerst waren het de repetities van de fanfare, daarna had hij zich toegelegd op schilderlessen en laatst had hij een nieuwe reden om avond werk te vermijden. Hij moest op trai ning... Met zijn hond. Midden Zeeland even walhalla voor vliegtuigliefhebber Garnalenvissers komen in actie tegen beperkingen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 28 Zaterdag 22 mei 2010 Csc 'O U vindt ons direct aan deA58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67