/spectrum Dekt' L Zaterdag 22 mei 2010 foto's Peter NicoBai de enige wereldburgers die bij wet van de Belgische troon zijn uitgesloten. De Belgische monarchen gebruiken het pa leis tussen 1830 en 1970 sporadisch om gas ten te ontvangen. Leopold II laat het ge bouw nog wel verfraaien met een grote spiegelzaal. „Het pièce de résistance van het museum", vindt Abadir. Behalve als museum heeft het paleis gedeeltelijk een commerciële invulling gekregen. Tot afgrij zen van tegenstanders, die er vergeefs te gen protesteerden. Zodoende kunnen be zoekers van het vroegere koninklijk paleis nu op de begane grond ook even binnen springen bij de kunstenaars van chocolate rie The Chocolate Line. Chocolatier Domi nique Persoone vergaarde internationale bekendheid met zijn Chocolate Shooter, de chocolade snuifmachine die hij ontwik kelde voor het verjaardagsfeest van Rol ling Stones bandleden Ron Wood en Char lie Watts. Verder maakte hij innovatieve creaties met chocolade zoals lippenstift, verf en massagecrème. Om die reden luidt zijn bijnaam shock-o-latier. Daarnaast is het mogelijk - eveneens gelijk- vloers - iets te drinken in brasserie Café Im perial. De Spiegelzaal op de eerste verdie ping heeft eveneens een horecafunctie. De ze zaal met zijn imposante lusters en spie gels is af te huren voor recepties en andere feestelijke bijeenkomsten. In de koetshui zen in de tuin tenslotte, opent over een jaar een chique restaurant. ^r www.paleisopdemeir.be Bezoek het Paleis Het bed van Napoleon is een van de pronkstukken in de museale collectie van het Paleis op de Meir (foto boven). Verrassend weinig bezoekers van de Ant werpse Meir weten dat het imposante ge bouw op de hoek met de Wapper ooit het paleis van Napoleon was (foto midden). Het museumgedeelte van het Paleis op de Meir is dage lijks op vaste tijden te bezoe ken. Reserveren is noodzakelijk, want het aantal plaatsen voor de rondleiding is be perkt. Kaarten voor de rondleiding kosten 8 euro; groepen van maximaal 20 personen beta len 145 euro. De rondleiding duurt ander half uur en vindt altijd plaats onder begeleiding van een gids. Reserveren van kaarten is da gelijks mogelijk aan de balie van het paleis tijdens kan tooruren. Ook aan de balie van Antwer pen Toerisme en Congres (Grote Markt 13) zijn kaar ten verkrijgbaar. y Bij Antwerpen Toerisme en Congres kunnen kaarten ook telefonisch worden gereser veerd via 0031 3 232 01 03, op maandag tot en met za terdag tussen 9 en 17.50 uur. Groepsbezoeken zijn alleen te boeken bij Antwerpen Toerisme en Congres. Op het plafond in het Hollands Salon zijn rond de kroonluchter de wapenschilden van de provincies te zien, met centraal het wa penschild der Nederlanden (foto onder). il811 voormalig koninklijk paleis voormalig koninklijk paleis werpen ;entraal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59