35 'The Special One' Peter de Backer maakt er potje van Schwarzenbeck Real juicht voor Inter Jongensdromen komen uit in Giro d'ltalia Tien geboden zaterdag 22 mei 2010 door Jan Oagevos Hij werd in het veld de bodyguard van Franz Beckenbauer genoemd. Hans-Georg Schwarzen beck vervulde bij Bayern Mün- chen vijftien jaar lang de rol van voorstopper, schakelde de ene na de andere spits uit en stelde zich in dienst van de grote Beckenbau er. 'Franz is een genie', riep Schwarzenbeck altijd. Eén keer trad de stoere verdediger echter uit de schaduw van Becken bauer. Dat was op 15 mei 1974 in het Heizelstadion van Brussel. Bayern was voor het eerst doorge drongen tot de finale van de Euro pa Cup 1 en worstelde die avond met opponent Atletico Madrid. Na negentig minuten was het nog steeds 0-0 en volgde een verlen ging. Luis Aragonés brak in de 114e minuut de ban en schoot een vrije trap binnen. Bayern leek verslagen totdat Schwarzenbeck plotseling in de voorlaatste minuut ten strij de trok. Hij zou zich de gehele avond al hebben geërgerd aan het hautaine gedrag van zijn ploeggenoten, stak plots het middenveld over en haal de van zo'n 25 meter vernietigend uit. In de replay stelde Bayern twee dagen later orde op zaken (4-0) en kon de Duitse club voor het eerst in de historie de Europa Cup 1 in ontvangst nerften. Het was het begin van het succesver haal van Bayern, met dank aan Schwarzenbeck dus. De bescheiden verdediger won daarna met Bayern nog tweemaal de Europa Cup, pakte vele landsti tels en mocht zich in het nationale elftal (44 interlands) eenmaal tot wereldkampioen laten kronen. Terwijl ploeggenoten als Uli Hoe ness en Franz Beckenbauer later bij Bayern in het management wer den opgenomen, koos Schwarzen beck voor een carrière in de luwte. Hij nam de winkel in schrijfwaren en tijdschriften van zijn tante over. Elke dag om zes uur stond hij op om zijn klanten van dienst te zijn. Typisch Schwarzenbeck, die inmiddels gepensioneerd is. Het is te hopen dat vanavond tij dens de Champions Leaguefinale van Bayern tegen Inter nog even wordt gerefereerd aan dat ene mo ment uit 1974. Schwarzenbeck ver dient dat. ma sgfwsia Van Gaal ofMourinho wordt de derde coach die met twee verschillende clubs de belangrijkste Europa Cup wint. Ernst Happel (Feyenoord en HSV) en Ottmar Hitzfeld (Bayern en Dortmund) deden dat al. Na de uitschakeling van Barcelona vierde hij uitbundig feest op het veld in ho is tien jaar jonger dan ik." Er zijn veel overeenkomsten tus sen beide trainers, maar ook op merkelijke verschillen. Van Gaal uit zijn ongenoegen vooral ver baal, uitgezonderd dan de befaam de karatetrap in zijn eerste Cham pions Leaguefinale tegen AC Mi lan. Mourinho houdt ervan te pro voceren. Na de uitschakeling van Barcelona vierde hij uitbundig feest op het veld in Nou Camp om de sympathie van de aanhang van Real Madrid te winnen. In zijn Chelsea-tijd betichtte Mourinho collega-coach Frank Rijkaard er- Nou Camp om de sympathie van de foto Antonio Calanni/AP van dat hij in de rust in de kleedka mer van scheidsrechter Frisk was geweest. Dat leidde bijna tot een vechtpartij. Ook in aanpak verschillen beide coaches. Van Gaal is avontuurlijk, aanvallend ingesteld. Mourinho denkt op de eerste plaats defensief De spelers van Inter Milaan zijn in de aanloop naar de finale aan een strenge discipline onderworpen. In hotel Mirasierra Suites in Madrid gelden strikte bepalingen. De tien geboden van Mourinho: 1. In de minibar op de hotelkamers mogen slechts twee flessen water liggen, een voor elke speler. 2. Betaaltelevisie moet geblok keerd zijn. De spelers mogen al leen naar Italiaanse kanalen kijken en verder moeten alle sportkana- len toegankelijk zijn. 3. De temperatuur in de kamers mag niet minder zijn dan 22 gra den. De airconditioning moet op die temperatuur ingesteld zijn en daarna geblokkeerd worden. 4. Spelers mogen gebruik maken van de roomservice. 5. Er mogen geen telefoontjes doorverbonden worden naar de ka mers van de spelers. 6. De eetzaal mag slechts twee ta fels hebben, een voor de spelers en een voor de technische staf. 7. De zaal waar de besprekingen plaatshebben moet dertig stoeltjes hebben, niet meer en niet minder. 8. De kamer van Mourinho moet over een dvd-speler beschikken om beelden van de tegenstander te kunnen analyseren. 9. Het hotelpersoneel mag niet om handtekeningen vragen of foto's maken van de spelers. Inter Milaan bepaalt zelf welke herinneringen het achterlaat. 10. De massagekamer moet twee handdoeken en een liter water per speler bevatten. Van Gaal: „We spelen vooral voor het publiek. Dat is goed gebleken voor het imago van Bayern en ook voor mij persoonlijk. Mourinho is meer defensief Hij heeft spelers die een gesteld doel kunnen berei ken. Dat maakt Inter zo'n gevaarlij ke tegenstander." BmmmsmrmmmzmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsMmmmmmam Real Madrid is gebaat bij een overwinning van Inter Milaan vanavond in de finale van de Champions League. Volgens een clausule in de verkoopovereenkomst moet de Italiaanse club dan drie miljoen extra overmaken naar de Koninklijke voor Wesley Sneijder. door Frits Bakker RIJSBERGEN - Met Dick Jaspers, Frédéric Caudron en Torbjörn Blomdahl in een team is succes op het biljart verzekerd. De twee top- teams in de Nederlandse eredivisie driebanden doen dit weekeinde een gooi naar de eerste prijs van het seizoen, voor Delta uit Sluiskil dreigt een schaduwrol. In de stijlvolle arena van Snellen in Rijsbergen wordt met acht teams van vier spelers gespeeld om de nationale beker. De twee Sluiskilse teams, behalve Delta/Fast ook Verbrugge Termi nals wekken niet de indruk te kun nen wedijveren met de twee grote kanshebbers: Van Donge en De Roo met Jaspers en Blomdahl en Crystal Kelly met Caudron. Eddy Leppens is weliswaar een voortreffelijke kopman bij Delta, zo liet hij gisteravond onder meer met een serie van dertien zien te gen Eddy Merckx, maar als het er op aankomt moeten Jean Paul de Bruijn en Peter de Backer het ze ker afleggen tegen Blomdahl en Hom en vaak ook tegen Burgman en Van Kuyk. Twee dagen voorron den hebben al duidelijk gemaakt dat er in de hegemonie niet veel is veranderd. Delta zal heel wat beter moeten spelen om zich nog voor de kruisfinales te plaatsen, Ver- brugge verspeelde zijn kansen gis termiddag tegen Twentevisie: 0-8. Meerten Dallinga kondigde giste ren voor de teams uit Sluiskil aan dat er volgend jaar heel wat veran dert. De stichtingsvoorzitter zet in op de toekomst en heeft geen gro te aankopen op het oog, hoewel Jaspers zich wel al eens heeft aan geboden. Delta krijgt er alleen Glenn Hofman bij in plaats van Henk Habraken en in alle andere teams wordt jeugd ingepast. „Dat is tenslotte de basis van de stich ting", geeft Dallinga aan. „We wil len jonge spelers de kans geven zich te ontwikkelen." Delta gaat in één samenstelling spelen, Verbrug ge gaat rouleren, onder meer met Mathieu Vlerick en eventueel Ray- mund Schwerz en Therese Klom penhouwers. Andere namen van nieuwe spelers die circuleren zijn Bart Ceulemans en Jens van Dam. Het moet na verloop van tijd lei den tot een hoofdrol in de compe titie en de bekerstrijd. Delta/Fast heeft de competitie heel het jaar aangevoerd, maar lijkt nu, met de play-offs op komst, van slag. Op de openingsdag van de bekerfinale leverde het team een wanprestatie tegen Ai Biljarts. Gissteren leek Delta zich tegen Dekker Keukens na een 4-0-voorsprong halverwege te hervinden. Eddy Leppens reken de af met Eddy Merckx en schitter de vooral in de tweede set met een serie van dertien. Henk Habra ken had geen kind aan Hans van der Wurf, die het niveau van de ge middelde cafébiljarter nooit kan overstijgen. Na de pauze maakte met name Peter de Backer er een potje van tegen John Tijssens. Hij verloor met 3-0 en maakte slechts veertien caramboles in 25 beurten. Jean-Paul de Bruijn verloor vervol gens van Jef Philipoom. Vandaag moet Delta winnen van Snellen om de kruisfinales nog te halen. CESENATICO - Er ging gisteren (weer) een jongensdroom in ver vulling in de Giro d'ltalia. De 24-ja- rige Manuel Belletti won, voor liet standbeeld van zijn streekgenoot Marco Pantani, de rit naar Cesena- tico. Er waren tranen van geluk en emotionele woorden van ontroe ring voor zijn overleden held. Klassementsleider Richie Porte zit nog altijd midden in zijn droom. Hij verwoordt het gevoel van de ronde nog het beste als hij zegt dat de Tour de grootste wedstrijd is, maar dat de Giro de mooiste is. Geen dag was voorspelbaar. Dank zij de wind in Zeeland, de natte onverharde paden in Toscane, de mist in Lazio, de zondvloed bij Na pels en de historische, meest bizar re rit ooit naar l'Aquila.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37