341 sport Hoek krijgt spelers van Cerde Mourinho is Ik heb me enorm geërgerd aan Johan Derksen P Lens en Marcellis ruilen van club Shota Arveladze Robin Haase baalt van trainer Kayserispor loting Roland Garros Cercle Brugge Oranje-tennissters ontbreken in Parijs Haarhuis ambassadeur van Zeeuwse future CHAMPIONS LEAGUE Vanavond vanaf 20.45 uur strijden leer meester en leerling tegen elkaar: Louis van Gaal versus lose Mourinho. SOUTH AFRICA 2010 zaterdag 22 mei 2010 EINDHOVEN PSV en AZ hebben gisteren over eenstemming bereikt over de trans fers van Jeremain Lens en Dirk Marcellis. Lens gaat van AZ naar PSV, terwijl Marcellis de omgekeer de weg bewandelt. Beide spelers moeten nog wel tot een akkoord komen met hun nieuwe werkge ver. De 22-jarige Lens speelt sinds 2005 voor AZ, dat hem tussentijds een seizoen verhuurde aan NEC. mi M ffl Robin Haase ALKMAAR PARIJS Shota Arveladze vertrekt bij AZ. De assistent-trainer van de Alkmaar- ders gaat in Turkije als hoofdcoach van Kayserispor aan de slag. Bij AZ is Arveladze sinds 2008 werkzaam als assistent. Zijn contract liep nog een jaar door, maar voor een baan als hoofdtrainer mocht hij tussen tijds vertrekken. Arveladze was als speler drie seizoenen in Turkije ac tief voor Trabzonspor. Tennisser Robin Haase moet het in de eerste ronde van Roland Garros opnemen tegen de Spaanse gravel- specialist Nicolas Almagro. Thiemo de Bakker treft in zijn eerste partij van het Grand Slam in Parijs een qualifier. Almagro is als negentien de geplaatst. Haase baalde van zijn loting. „Tegen iedereen moet je goed spelen, maar tegen hem moet ik echt alles eruit halen." door Rudy Boogert HOEK - De voetbalvereniging Hoek is een samenwerkingsverband aan gegaan met Cercle Brugge. De Zeeuws-Vlaamse topklasser kan daardoor putten uit de talenten- pool van de Belgische club. De achttienjarige Brecht Delbeke is de eerste speler die via dit traject bij Hoek terechtkomt. Deze verdedi gende middenvelder speelt vol gend seizoen met Hoek in de top klasse. Hoeks technische man Gert-]an de Boer noemt het een win-win-si- tuatie. De speler kan zich bij Hoek ontwikkelen om uiteindelijk ver der te komen bij Cercle. De Bel gische club wil per seizoen één a twee spelers 'stallen' bij Hoek, ver telt sportief manager Patrick Rot- saert. „We sturen niet zomaar ie dereen. Het gaat erom wat er no dig is bij Hoek en welke spelers wij op die positie hebben rondlo pen." De constructie vult voor Cercle een gat in de opleiding. Rotsaert: „Spelers kunnen in België tot hun negentiende bij de beloftes spe- Stijn Mahieu en Jurgen Landuyt zijn twee spelers uit de huidige se lectie van Hoek die in hun jeugdja ren bij Cercle Brugge speelden. Zeeuwse voetballers met een Cer- cle-verleden zijn onder anderen Ar jan Human (nu Barendrecht), Bert den Hamer (Terneuzen), Yves Nyemb (Goes) en Steven de Croock (Aardenburg). Medio jaren tachtig speelde ook Vlissinger Arthur van Huizen bij Cercle. Aan het einde van het sei zoen 2006/2007 was hij enige tijd assistent-trainer bij Hoek. len." Als ze daarna nog niet klaar zijn voor het eerste team maar Cer cle wil ze wél behouden, dan biedt een club op een lager niveau uitkomst. Cercle heeft met Zaven- tem zo'n overeenkomst. „Maar de afstand Brugge-Brussel maakt het wel 's moeilijk", zegt Rotsaert. „Hoek ligt maar op een halfuurtje en is een goede vereniging in een goede competitie." PARIJS Michaëlla Krajicek is er niet in ge slaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. In de derde ronde van de kwalifica ties ging de Nederlandse tennisster gisteren onderuit tegen de Russin Anastasia Pivovarova. Krajicek ver loor de partij met 4-6 7-6 (5) 2-6. Door haar nederlaag doen er voor het eerst sinds 2004 geen Neder landse tennissters mee in Parijs. MIDDELBURG Voormalig toptennisser Paul Haar huis treedt op als ambassadeur van het futuretoernooi in Middelburg. Haarhuis, meervoudig wereldkam pioen en Grand Slamwinnaar in het dubbelspel, is dinsdag één van de aanwezigen bij de presentatie van het evenement dat van 28 au gustus tot en met 5 september wordt gehouden. De presentatie start om 17.00 uur in de Abdij. door Wilber Hack Hoek-trainer Gaby Demanet ver vulde een brugfunctie tussen de clubs. Rotsaert: „We kennen Gaby goed." Gert-Jan de Boer: „Cercle heeft er vertrouwen in dat spelers onder hem beter worden. Cercle en Hoek zullen de ontwikkeling van spelers onderling close moni toren." De eerste Cercle-aanwinst Brecht Delbeke is een verdedigende mid denvelder die dit seizoen bij de be loftes van Cercle heeft gespeeld. „Een bloedfanatieke jongen", heeft De Boer inmiddels ervaren. Rot saert onderschrijft dat. „Hij zou nog een jaar bij de beloftes mogen spelen, maar daar is hij eigenlijk uitgeleerd." De overeenkomst heeft alleen be trekking op technisch gebied, dus alleen op spelers. Hoek heeft nog geen periode voor de samenwer king afgesproken. De club hoeft niet bang te zijn dat een speler hal verwege het seizoen wordt terug gehaald. „In principe niet", zegt De Boer. „Maar als een jongen de sterren van de hemel speelt en hij kan naar Anderlecht, moet je hem niet in de weg staan." MADRID - De finale om de Cham pions League vanavond tussen Bayern Munchen en Inter Milaan is niet alleen de botsing tussen twee speelstijlen. Het is vooral de eerste confrontatie tussen leerling en leermeester. Drie jaar lang assis teerde Jose Mourinho zijn grote voorbeeld Louis van Gaal in het verleden bij Barcelona. „Hij was meteen The Special One", refereerde Van Gaal aan het gesprek waarin hij aangesteld werd als trainer van Barcelona. Behalve zijn voorganger Bobby Robson en voorzitter Josep Nunez was Mou rinho daarbij ook aanwezig. Die had als tolk en later assistent van de Engelsman drie titels met Barce lona gewonnen. Hij ontplofte van woede toen hij hoorde dat Robson aan de kant werd gezet. „Ik heb Mourinho meteen ge vraagd om mijn assistent te wor den", ging Van Gaal verder. „Hij kende de spelers en de omstandig heden. Dat kon een enorm voor deel zijn. Ik had ook al vlot in de gaten dat hij een heel goede trai ner kon worden. Daarom liet ik de coaching in de beker van Catalo- nië aan hem over. Dat doe ik bijna nooit. Mourinho won die Cup." De Portugese coach is op zijn beurt zeer gecharmeerd van Van Gaal. „Een goed en gezellig mens waar ik met veel succes mee ge werkt heb", zegt hij. „Hij is belang rijk geweest in mijn carrière, heeft me als trainer gevormd." Mourin ho vertelt dat de samenwerking na een jaar al bijna eindigde. Hij kon naar Benfica. „Als je daar alleen maar assistent kunt worden, moet je 'nee' zeggen, adviseerde Van Gaal. Maar als Benfica je vraagt als hoofdcoach, breng ik je zelf naar het vliegveld." Mourinho bleef Van Gaal bekende eerlijk dat hij nooit verwacht had dat Mourinho zo'n groot trainer zou worden. Jose Mourinho mag graag provoceren, aanhang van Real Madrid te winnen. „Hij is een van de besten van de wereld. En dat kunnen niet veel coaches zeggen." Is Mourinho misschien de beste coach van zijn generatie als hij voor de tweede keer de Champions League wint? „Van zijn generatie wel", ant woordde Van Gaal, „want Mourin- Hans de Ridder, voormalig sport ambtenaar van de gemeente Goes, woont al enige tijd in Sun Valley, een voorstad van Kaapstad. Hij is te genwoordig filmmaker en volgt de ontwikkelingen rond het WK voet bal in Zuid-Afrika op de voet. De Ridder zal de komende weken regel matig berichten over de gebeurtenis sen in het organiserende land. Omdat de communica tiemiddelen (tv, web cam, skype, internet) tegenwoordig fantas tisch zijn, blijf ik aardig op de hoogte van wat er in Nederland gaande is. Ik kan al het nieuws en alle discussies op de voet volgen. Een in Irak opgepakt lid van de ra dicaal-islamitische terreurorganisa tie Al Q_aida zei dat men tijdens het WK een aanslag wilde plegen op het Nederlandse en het Deense voetbalelftal en hun supporters. Dit omdat Nederland en Denemar ken de profeet Mohammed zou den hebben beledigd. In Zuid-Afrika is aan dit bericht weinig of geen aandacht besteed. Ik kan me herinneren dat zulke ge ruchten voor elk groot evenement wel een keer opduiken. Ik heb me in dit verband enorm geërgerd aan Johan Derksen, de voetbalcommentator, die deze week in het programma Knevel Van den Brink de Nederlanse sup porter opriep niet naar Zuid-Afri ka té gaan, maar in plaats daarvan lekker voor de tv naar zijn pro gramma te gaan kijken. Derksen baseert zijn verhaal op een vage studie van een geleerde die in Pretoria werkt. De man vindt, volgens Derksen, dat Zuid-Afrika dit WK niet aankan. Nou hier heeft nog nooit iemand van dat bureau van die geleerde ge hoord en zijn stem is tot nu toe nooit verschenen in de discussie over Zuid-Afrika en het WK 2010. De komst van de Engelse prinsen William en Harry naar het WK is toevallig deze week ook aangekon digd. Dat zou men toch nooit doen als het hier inderdaad zo on veilig is, zoals Johan Derksen uit roept. Derksen is een handige, een beetje op sensatie beluste, demagoog, die heel goed verschillende informatie met elkaar weet te verbinden, maar ze totaal uit hun verband haalt. Hij doet me denken aan een middeleeuwse priester die de men sen bekeerde door ze verdoemenis voor te houden. Dat doet hij nu hetzelfde. Hij probeert de Neder landers thuis te houden en ze te motiveren om te kijken naar zijn tv-programma. Eigen belang staat dus bij Derksen bovenaan. Ik zou zo'n mening echt niet serieus ne men. Ondertussen gaan de voorbereidin gen door en raakt iedereen in exta se. Het Cape Town stadion heeft de eerste regentest goed door staan. Vorige week viel hier de re gen met bakken uit de hemel en het veld hield zich prima. Het kan 500 tot 1000 millimeter regen per uur goed aan. Het is nu winter, dus het kan flink waaien en rege nen, maar het mooie is dat het weer ook in deze winterijd weer snel wisselt. Het kan ook zo weer 24 tot 28 graden zijn. voor video's van Hans de Ridder tik op YouTube hansderid in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36