Tunnel goedkoper voor 21 zeeland Volg lijsttrekkers live op PZC.nl Omroep Zeeland zaterdag WESTERSCHELDETUNNEL Mensen die meer dan tweehonderd keer per jaar door de tunnel rijden, krijgen vanaf dat moment korting. In Zeeuws-Vlaanderen is men niet onder de indruk. Tarieven en passages Westerscheldetunnel De krant 5 weken voor 15 euro! zaterdag 22 mei 2010 door Maikel Harte Vorige week bivakkeerde ik bij schoonfamilie in Drenthe. In het huis van neef Teun. Vooraf stelde ik me bij dat huis een oude Drent se stee met openhaard en water put voor, maar neef Teun bleek in een moderne twee-onder-een-kap te wonen met onder meer een enorme tv met wel vijfhonderd zenders. De meeste van die zen ders heb ik niet eens gezien, maar hij ontving ook alle regionale om roepen en dat vond ik wel aardig. Zo zag ik bij de Limburgi tal van bandjes voorbij komen en bij AT5 hoorde ik weer eens een onverval ste Amsterdamse tongval. Dat was sinds mijn studententijd gele den. Als ik die regionale omroe pen zo eens vergeleek vond ik Omroep Zeeland er best goed uit springen. En dat is knap voor de omroep van de kleinste provincie. Wie wel eens het verwijt maakt dat bij Omroep Zeeland alles voortdurend herhaald wordt, is bij veel andere regionale zenders niet beter af. Bijna al die omroe pen moeten hun avonden vullen met herhalingen van dat ene uur aan programma dat ze kunnen maken. Maar wat herhalingen be treft, kreeg ik zaterdagavond de schik van mijn leven: zie ik me zelf weer voorbij komen op een paard. 'Rinkrieën mee de sterren' wordt door Omroep Zeeland na melijk weer herhaald. Dat pro gramma van jaren geleden is een leuke herinnering, maar dit had voor mij echt niet gehoeven. Ik zie u al denken, terwijl u met de afstandbediening in de handen zit: „Nee eeh daor ei je hem oek wee!". Het zorgt ook voor tal van misverstanden. Maandag werd ik gefeliciteerd omdat ik weer vader werd, want 'dat had ik bij het Rinkrieën gezegd'. Nou, die des tijds nog ongeboren vrucht wordt straks drie. Bij mij valt het misverstand nog mee, maar ik moet er erg aan wen nen om Toine Poppelaars weer met haar te zien en ik moet er niet aan denken om Marga Ver- mue over een paar afleveringen weer een kaakbreuk te zien val len. Vreselijk, en dat valt over een paar jaar zeker weer allemaal te zien bij 'Terugkieke'? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOfON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens .gunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Nadia Berkelder Wie meer dan tweehon derd keer met een t-tag door de Westerschelde- tunnel rijdt, krijgt vanaf rit 201 kor ting. Met dat voorstel wil het pro vinciebestuur de gebruikers van de tunnel tegemoetkomen. De rege ling kost de provincie drie ton per jaar en gaat in 2011 in. Iemand die vier keer per week met een personenauto door de tunnel rijdt, bespaart met de rege ling honderd euro in een jaar. „Ja", antwoordt gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, Westerscheldetun- nel) op de vraag of dit alles is. „De Staten van Zeeland hebben eind vorig jaar gezegd dat 1 procent van de tolopbrengst voor een veelge- bruikerskorting kan worden ge bruikt. Dat komt neer op ruim twee ton en ik heb er drie van ge maakt. Als de Staten deze korting onvoldoende vinden, dan moeten ze maar zeggen waar het extra geld vandaan moet komen. We moeten ook de bouwkosten van de Westerscheldetunnel terugbeta len en we hebben geld nodig voor die van de Sluiskiltunnel." Zeven procent van de t-taghou- ders profiteert van de regeling. Dat zijn welgeteld 4236 - van de 60584 - actieve abonnees. Daarvan is nog geen kwart een particulier, want ruim driekwart van de bestuur ders die vaker dan tweehonderd keer per jaar door de tunnel rijdt, doet dat bedrijfsmatig. Bijna drie kwart van de korting komt terecht bij Zeeuwen. Uit de cijfers blijkt overigens dat er onder de veelgebruikers van de tunnel meer 'overkanters' dan Zeeuws-Vlamingen zitten. Van de mensen die jaarlijks meer dan tweehonderd keer door de tunnel rijden, komt bijna 35 procent uit Zeeuws-Vlaanderen en bijna 39 uit andere gebieden in Zeeland. Automobilisten blijven volgend jaar het normale tarief betalen tot het moment dat ze tweehonderd keer door de tunnel zijn geweest. Mensen die geen t-tag hebben be talen het normale volledige tarief. Ook fietsers krijgen geen korting. Die betalen nu 4,75 euro voor een ritje met de bus. Dat is vijf cent minder dan een automobilist zon der t-tag moet betalen. Het voor stel om het tarief voor fietsers te verlagen haalde vorig jaar geen meerderheid in Provinciale Staten. Mensen die met een t-tag de Westerschel detunnel doorrijden, gaan na meer dan 200 passages per jaar minder betalen. Een korting van ongeveer 12,5 procent. Tarieven met kortingen Categorie Normaal Met t-tag Vanaf200e passage Verdeling van de korting over de gebruikers naar herkomst Zeeuws-Vlaanderen Overig Nederland Walcheren Zuid-Beveland België Schouwen-Duiveland |0,6% Noord-Beveland 0,4% Tholen jo,1% Deze verdeling is niet door de provincie bedacht, maar berekend uit het gebruik van de tunnel. €4,80 €3,75 €3,30 €7,15 €5,60 €4,90 17,50 €13,60 €11,90 24,00 €18,75 €16,50 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice/Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10' voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie MIDDELBURG - De gesprekken met de lijsttrekkers Alexander Pechtold (D66) en Femke Halsema (Groen- Links) op de redactie van deze krant worden zondag en maandag rechtstreeks uitgezonden. Pechtold en Halsema zijn bij de PZC te gast in de serie gesprekken met lijsttrekkers. Het gesprek met Pechtold is zondag vanaf 12.00 uur live te volgen via de website van de PZC. Op Tweede Pinksterdag gaat Femke Halsema vanaf 12.30 uur uur in op vragen van de redac tie en van lezers. Tijdens de ge sprekken kan direct worden gerea geerd via Twitter. Gebruik na elk bericht de hashtags #pzcpechtold en #pzchalsema. Daarmee komen de tweets direct binnen op de web site van de PZC. De live-uitzen ding en de tweets zijn daarmee in één oogopslag te volgen. In de serie gesprekken volgen in elk geval André Rouvoet (Christen- Unie), Marianne Thieme (Partij voor de Dieren), Kees van der Staa- ij (SGP), jan Peter Balkenende (CDA), Rita Verdonk (Trots) en Emile Roemer (SP). PW-leider Geert Wilders zegt geen tijd te hebben voor een gesprek met de PZC. U kunt een vraag insturen aan één of meer lijsttrekkers via een formulier op de verkiezingssi te. Per post kan uiteraard ook. Is het een zeer interessante voor een lijsttrekker die op de redactie langs komt, dan mag u hem zelf stellen. i www.pzc.nl SE www.pzc.nl/verkiezingen Rolant Quist bron: Provincie Auto's en kleine busjes met aanhanger/caravan 2% Losse auto's, motoren en kleine busjes Vrachtwagens langer dan12 meter en hogertian 2,5 meter Bussen en vrachtwagens Passages met t-tag Meer dan 1 keer per maand, maar minder dan 1 keer per week Geen passages De Westerscheldetunnel verwerkte in 2009 bijna 5,5 miljoen passages, waarvan 3,6 miljoen meteen t-tag Passages per categorie Meer dan 1 keer per week Minder dan 1 keer per maand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2