voor hebbedingetjes zeeland 127 'Slachterij sneed keurmerken weg' Middelburg voor tiende keer City of Dance V PINKSTERDAG PINKSTERMARKT Kinderopvang breidt uit BOULEVARD VLI5SINCEN zaterdag 22 mei 2010 w 10.00-17.00 UUR «mm stek. Nóg een koopjeswinkel erbij maakt het voor Vlissingen alleen maar leuker. struikel je haast over het winke lend publiek. Een echtpaar over legt welke luchtverfrisser het zal nemen („sunsplash, nou ja, ik weet het niet hoor"), even verder op gaat het over microvezelplu- meaus. „Moet je die dan nat ma ken?", vraagt de man, terwijl hij de haartjes door zijn handen laat gaan. Zijn vrouw reageert niet eens. Zij is alweer bij de antislip- matten. De twee komen uit Hel mond en passen een week op de poezen van hun nichtje, in de Rooie Buurt. „Keileuk. )e bent zo op het strand. Maar eigenlijk gaan we daar niet zo vaak heen als naar de Action. En nu die andere win kels er bij zijn gekomen, zit ik ei genlijk elke dag in de stad." En me neer mag gezellig mee. „Om te be talen!" Klanten als de Janssens, daar heeft bedrijfsleider Diana Geers er dage lijks honderden van. „En omdat ons assortiment dagelijks veran- - TOEGANG Entree €5,- p.p. Kinderen tot 12 jaar gratis Za 22 mei 10.00-21.00u Zo 23 mei 10.00-17.00u Ma 24 mei 10,00-17.00u PINKSTERWEEKEND ZEEUWSE ROZENTUIN KATS THEMA'S design en kunst duurzaamheid en milieu interieur en decoratie huis en tuin t workshops streekproducten lifestyle/bodyverzorging door Jens Pauw MIDDELBURC - Voor de tiende keer wordt het centrum van Middel burg zaterdag 24 juli omgetoverd tot een groot festivalterrein. City of Dance, voorheen Danceparade, pakt flink uit met een groot aantal top-DJ's. Tijdens de jubileumeditie zullen onder meer DJ Jean, The Party- squad, Mental Theo, Quintino, Lu- cien Foort, Vato Gonzalez en Lady Bee op de verschillende podia op treden. Organisator Martin Priem is tevens erg blij met de komst van hardstyle-act Technoboy, die van uit Italië wordt ingevlogen. „Dat is echt een toppertje. Verder ben ik zeer tevreden over de line-up, maar dat mag ook wel na tien jaar ervaring." Naast een verscheidenheid aan muziale acts wordt er straattheater bedreven, onder meer door de Dinky Dino's en de Domino's Mi- nicars. Het Plein 1940 wordt inge richt als tuin met palmbomen, strandstoelen en honderden ge kleurde ballonnen. De kaartverkoop voor City of Dan ce gaat vandaag van start. De eer ste 250 tickets gaan de deur uit voor tien euro, daarna kosten ze 18,50 euro. Q www.danceparademiddelburg.nl www.seetickets.nl foto Ruben Oreel dert, kopen ze altijd wel wat. Dat is onze grootste klacht: dat men sen te veel kopen." Het personeel onderling heeft dat inmiddels opgelost. „Als we spulle tjes willen kopen, leggen we het in een speciaal rekje. Na een week vragen we elkaar of we het écht nodig hebben, en anders gaat het gewoon terug de winkel in. Tja, an ders jaag je er je salaris gelijk al weer doorheen. Ik snap die men sen wel, die hier komen inslaan voor kinderfeestjes. Of bingo's. Barbecues ook, dat scheelt soms tientjes. Wij hebben dagen dat we zeventig vrachtkarren moeten los sen. Op koopzondag zijn alle kas sa's open, tot de allerlaatste mi nuut dat we open zijn." Geers glundert bij de gedachte aan al die volle Action-tasjes. „Soms hoor ik Duitse toeristen in de stad vragen wo der Action ist. Vroeger vroegen ze naar de Aldi, nu vra gen ze naar de Action. Van par keerbeheer hoor ik ook dat de ga rage bij de Aagje Dekenstraat sinds ons vertrek lang niet meer zo vol is. De stoep gelukkig ook niet. D'r heeft nog eens iemand een heup gebroken, toen ze over alle fietsen viel. De mensen zijn met ons meegegaan. Behalve dan die travestiet met die rode hakjes, die altijd om panty's kwam. Hem hebben we niet meer gezien." MIDDELBURG - Kindercentrum Koe- kepeer in de Middelburgse wijk Dauwendaele breidt per 1 juni uit met twee groepen in het kinder dagverblijf Per groep is per dagdeel ruimte voor twaalf kinderen. Kinderop vang Walcheren komt met de uit breiding tegemoet aan de vraag van ouders uit onder meer de wij ken Mortiere en Dauwendaele. Om de groepen onder te brengen is er een nieuw gebouw naast het bestaande centrum gebouwd. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie I. Koopmans eiste deze week drie jaar cel tegen een 42-jarige direc teur uit Sint Philipsland. De man is, aldus de officier, er verantwoor delijk voor dat Slachterij Porkland uit het Limburgse Melderslo het vlees van zieke dieren verkocht als consumptievlees. Ook eiste ze te gen een bedrijfsleider uit Tilburg één jaar celstraf waarvan de helft voorwaardelijk. En Porkland BV moet volgens haar een boete van 45.000 euro krijgen. De strafzaak tegen Porkland speelt al geruime tijd. Ook nu weer eis ten de advocaten tevergeefs dat het Openbaar Ministerie niet-ontvan- kelijk zou worden verklaard. Vorig jaar vonden ze dat er sprake was van onrechtmatig verkregen be wijs. Nu stelden ze dat de straf zaak al te lang loopt. Ook deze keer stelde de Middelburgse recht bank ze in het ongelijk. Zowel het bedrijf als de beide lei dinggevenden zouden van augus tus 2006 tot en met eind juni 2007 afgekeurd vlees van meer dan tach tig varkens aan slagers hebben aan geboden. Door de Voedsel- en Wa renautoriteit afgekeurd vlees, vlees van zieke dieren en karkassen werd als consumptievlees ver kocht aan slagers, vleeshandelaren en particulieren. Ook zou de Flip- lander kadavers en karkassen van varkens niet aangeboden hebben voor destructie, terwijl ze daar wel voor bestemd waren. Tijdens de behandeling van de zaak werd de werkwijze van de Fliplander en zijn slachterij uitvoe rig behandeld. Zieke en op voor hand al afgekeurde dieren verdwe nen in de destructiebak en zodra de keuringsarts zijn hielen had ge licht werden de kadavers tevoor schijn gehaald. Waar nodig werd hét stempel met 'afgekeurd' wegge sneden en waar een stempel 'goed gekeurd' ontbrak werd het alsnog met een gestolen stempel 'gecorri geerd'. Ook waren de mannen niet te beroerd om aangetaste delen van de zieke dieren weg te snijden en de rest alsnog consumptiege- reed te maken. Dat afgekeurd en schadelijk vlees ook in bejaardente huizen belandde leek de Fliplan der weinig te deren. „Ze gaan toch dood", had hij verklaard. Ook kampte de man met ernstig geheu genverlies, want na bijna elke vraag zei hij dat hij het antwoord niet meer wist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29