PZC Politie: Geen extra overlast door dealen terdag Jongen (15) terecht 2e Pinksterdag maandag 24 mei is Woonboulevard I f de.Mortiere geopend! -!' H 1 ntratuin.n[ WALCHEREN 26 en 27 31 TEAMCHEF: 'Besef dat we de wijk samen delen' Tom is trots op stoere oma in oorlog www.woonboulevarddemortiere.nl almanak Werk Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 Koopjestoko's doen het goed in Vlissingen Garnalenvissers komen in actie tegen beperkingen 2S Zaterdag 22 mei 2010 Tip? walcheren@pzc.nl mmmmmmmmmmmmmWM&mmmMBëmB&s&Smsmm door Emile Calon MIDDELBURG - De politie merkt he lemaal niets van extra overlast door dealende jongeren in de Mid delburgse wijken. Ook zijn er vol gens teamchef Henk Rutgers de af gelopen maanden nauwelijks tot geen klachten over dit onderwerp bij de politie binnengekomen. Rutgers roept wel op om, als er ge deald wordt en er overlast is, daar melding van te maken. „Het liefst zo gedetailleerd mogelijk. Waar, wanneer, wie, hoe zien die dealers eruit, hoe verplaatsen ze zich. Op basis van die informatie kunnen wij vervolgens actie onderne men." De fractie van de LPM liet deze week via vragen weten dat er meer drugsoverlast zou zijn in de wijken Dauwendaele, Klarenbeek, Stromenwijk en Zuid. Ook meld de die partij dat er signalen komen vanuit het onderwijs over een toe name van de drugsgerelateerde overlast. De teamchef weet daar echter niets van. „Een medewerker van de politie heeft deze week nog con tact opgenomen met de scholen en kreeg te horen dat er zeker geen toename is." Volgens hem ziet de politie wel dat er wat meer jongeren in die ge noemde wijken samenkomen. Om die reden heeft de middag- en avondploeg van de politie op dracht gekregen extra te letten op samenscholende jeugd. Die jongeren komen samen in en bij winkelcentra maar ook op an dere plekken als sportveldjes en skatebanen. Dat heeft volgens de politiecom- mandant veel te maken met het weer. „Het warmere weer nodigt uit om samen buiten te komen. Soms leidt dat tot overlast en tre den wij op." Zo zijn er bijvoorbeeld recent nog vier kratjes bier ingenomen van jongeren die in het Meiveld bijeen kwamen. Rutgers merkt op dat inwoners zich soms wel erg snel ergeren aan elkaar. „Wij moeten beseffen dat wij in wijken leven waar ook ande ren leven", benadrukt de politie chef. Dat geldt zowel voor jonge ren als ouderen, vervolgt hij. Vol gens hem wordt er soms wel erg snel geklaagd over alleen maar het samenklitten van jongeren zonder dat er daadwerkelijk sprake is van overlast. Tegelijkertijd constateert hij dat die jongeren van hun hang plek vaak een troepje maken met flink wat zwerfafval. Zijn advies aan jongeren: „Ruim je rommel op en veroorzaak geen overlast voor je omgeving." MIDDELBURG - Tom Dekker (15) en zijn oma Corrie Dek- ker-Brandes (89) bekijken hun inbreng op de tentoon stelling over de Tweede Wereldoorlog in De Bunker op Plein 1940. De Bunker reist door Nederland en staat tot en met 4 juli in Middelburg. Gistermiddag is-ie officieel geopend. De algemene tentoonstelling - over dilemma's in oor logstijd - is in Middelburg aangevuld met veertien verha len van Middelburgers. Twaalf daarvan zijn opgetekend door Karin Kievit, twee door scholieren van CSW Van de Perre. Onder hen Tom, die zijn oma interviewde. „Ik had haar verhaal over de oorlog nog nooit gehoord." Corrie Dekker-Brandes was twintig toen de oorlog uit brak. Op de tentoonstelling is te lezen hoe de Duitsers bij een huiszoeking in haar ouderlijk huis aan de Achter singel alle gerookte hammen (haar vader was slager) meenamen. 'Ik hoop dat jullie erin stikken', had ze ge zegd. Het kwam haar op een nachtje vrouwengevange nis te staan. „Wel stoer van oma", vindt Tom. foto Ruben Oreel pagina 28: wat had jij gedaan in de oorlog? U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: Tip? redactie@pzc.nl BRUSSEL - De donderdag als ver mist opgegeven Davey de Kort (15) uit Terneuzen is gisteren aangetrof fen op vliegveld Zaventem in Brus sel. Hij wilde inchecken en is daarbij herkend, omdat hij internationaal als vermist stond aangegeven. Zijn moeder is hem direct gaan halen nadat hij op de luchthaven was ontdekt. Davey was donderdagochtend op de fiets vertrokken. Naar welk land de Terneuzense jongen wilde vliegen, was bij de politie gisteren niet bekend. U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur dst On 'NIEUW ADRES Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 intratuill (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Op het notariskantoor in Zeeuws- Vlaanderen werken nijvere lieden, 's Morgens tegen achten melden de eer ste klerken zich, drinken gezamenlijk een kopje koffie en duiken vervol gens in dikke dossiers. Overwerk Geen probleem. Ze doen het zonder morren. Behalve die ene vijftiger. Hij is een wat morsig maar goed gecoiffeerd type. Hij meldt zich steevast een uur later dan de anderen, verzint niet eens een smoes voor zijn late verschij ning en zakt al direct uitgeput op z'n stoel. 's Avonds een paar uurtjes doorwer ken? Nee, zeg! Daarvoor heeft hij overigens wel gel dige redenen. Eerst waren het de repe- tities van de fanfare, daarna had hij zich toegelegd op schilderlessen en laatst had hij een nieuwe reden om avondwerk te vermijden. Hij moest op training... Met zijn hond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27