Een nieuwe start voor Bonedijke 31 wonen Vernieuwing wonen@wegener.nl 1 024-3650509 door Dennis Rijsbergen De wijk Nieuw Bonedijke in Vlissin- gen heeft vooral een imagoprobleem buiten Vlissingen. De Nieuw Bone dijkers zelf zijn trots op hun buurt. Vooral nu vernieuwende bouwpro jecten de problemen die bij een ach terstandswijk horen, lijken weg te poetsen. Goed voorbeeld van die vernieuwing is het project Inicio. Natuurlijk, knikt Thea de Feijter van woningbouwver eniging L'Escaut, zagen de Bonedijkers hun buurt zienderogen achteruitgaan. „Toch bleven ze trots op hun wijk, zo blijkt uit een enquête. Ook in de rest van Vlissingen bleek het wel mee te vallen met de slechte naam. Het imagoprobleem speelt vooral bui ten de stad. Dat komt doordat de rest van Zeeland al leen van Bonedijke in de media hoort en leest als er iets negatiefs gebeurt." Nieuw Bonedijke is voortaan de naam van de Bone- dijkebuurt. De naam staat precies voor wat het is: Een nieuwe start. In het noordelijke deel verrijzen woningbouwprojecten met een opvallende architec tuur. Momenteel wordt hard gewerkt aan onder meer het project Inicio, Spaans voor 'start' of los ver taald: 'Vernieuwing'. De Salvador Dalistraat staat straks symbool voor Nieuw Bonedijke: kopers en huurders wonen er gebroederlijk bij elkaar. Er komen veertien koopgarantwoningen, tien luxe huurwonin gen en 18 huizen voor de sociale huursector. „We stu ren erg aan op differentiatie", stelt De Feijter. „Door goedkope en dure huurwoningen bij koophuizen te zetten, ontstaat er een andere structuur en verandert de sociale samenhang in de buurt. De Nieuw-Bone- dijkers zeggen zelf ook: 'Laat die kopers maar komen. Dat brengt geld naar de wijk'." de sociale veiligheid op straat ten goede." Nieuw Bonedijke is, als het aan De Feijter ligt, de nieuwe 'hotspot' in de stad. „Het is de wijk achter de duinen. Je woont hier dicht bij de binnenstad en het strand. Bovendien zijn er aantrekkelijke voorzienin gen in de wijk, zoals een school en een supermarkt." Het kloppend hart van Nieuw Bonedijke is vanaf eind 2011 de open wijkschool De Combinatie. Het op vallende ontwerp van Architectenbureau Marlies Rohmer bestaat dit twee ringen, die samen het getal acht vormen. Het pand biedt onderdak aan drie basis scholen. Daarnaast wordt er een scala aan sociaal-cul turele en maatschappelijke voorzieningen gehuisvest, zoals een kinderdagverblijf, een peuterspeelzaal, bui tenschoolse opvang, een grote sportzaal met vereni gingsruimte, een mediatheek, een consultatiebureau, ruimten voor maatschappelijk werk en vergaderruim ten. Erboven komen 38 huurappartementen. „Al die voorzieningen dragen eraan bij dat de wijk goed op de kaart wordt gezet", zegt De Feijter. De op levering van de Inicio-woningen is in het vierde kwar taal van dit jaar. De verkoop is al een tijdje geleden via makelaar Orisant begonnen. „In juli gaan we de woningen ook in de verhuur doen", stelt De Feijter. „Het aanbod staat dan op de site van L'Escaut." Locatie: Vlissingen Type: sociale huurwoning Woonruimte: 104 m2 Prijs: vanaf 607 euro per maand Zaterdag 22 mei 2010 De Inicio-woningen die aan de Salvador Dalistraat ko men, zijn van een opvallend ontwerp. Zes van de veertien koopwoningen hebben een derde bouwlaag in de vorm van een 'metaalachtig' blok. „Volgens de architect moet die het zonlicht en de warmte reflecte ren", legt projectleider Nils Bouwman uit. Kenmer kend voor alle woningen zijn de grote ramen. „Die la ten veel daglicht binnen. De tendens was voorheen dat mensen zich opsloten in hun huis. Door die grote ramen ontstaat er interactie met de straat. Dat komt Type: luxe huurwoning Woonruimte: 104 m2 Prijs: vanaf 813 euro per maand Type: koopgarant woning Woonruimte: van 104 toti29 m2 Prijs: 165.000-195.000 euro v.o.n. Informatie: www.nieuwbonedijke.nl of: www.orisantmakelaardij.nl illustraties l'Escaut Woonservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 143