ioo jaar tafellaken en servet binnen buiten Verkoophulp populair a 3 la JMJL Helemaal verliefd op dat vrijstaande Hhuis in Villapark de Vrijburgh in Vlis- singen? Maar ben je bang je eigen woning aan de straatstenen niet kwijt te raken? Geen probleem. Wo ning Verkoop Garant, een initiatief van projectontwikkelaar Arcus, koopt je huis op, zo dat je die felbegeerde villa toch kunt betrekken. Villapark de Vrijburgh, wat een zorgenkindje was dat toch voor Arcus. De villa's zijn prachtig en de prijzen zijn zeker redelijk, vonden heel wat geïnteresseerde kopers. Maar diegenen die ook daadwerkelijk een krabbel onder een koopcontract zetten, waren na de zomer van 2008 bijna op één hand te tellen. „Er was veel interesse, maar mensen durven in deze economi sche moeilijke tijden de stap niet meer te zetten", zegt Anne-Marie Janse, hoofd verkoop en marketing bij Arcus. En dus bleven vijftien woningen in het ho gere koopsegment akelig leeg. „Door de crisis koopt bijna niemand nog een woning voordat hij zijn eigen woning heeft verkocht", stelt Coos van den Ouden van Capital Vision, die Arcus begeleidt bij financiële zaken. „De hele doorstroming ligt stil. Voor een pro jectontwikkelaar als Arcus is dat een drama. Een ont wikkelaar investeert liever in nieuwe plannen dan zijn geld in een stapel stenen te laten zitten." Bij Arcus staken ze eind 2008 de koppen bij elkaar. Na wat brainstormsessies kwam de Woning Verkoop Garant uit de koker. Een uitkomst voor mensen die wel interesse hebben in een huis in Villapark de Vrij burgh in Vlissingen of plan Veerhaven in Kruiningen. Woning Verkoop Garant koopt namelijk de oude wo ning op. Niet voor de hoofdprijs, maar zeker ook niet voor de executiewaarde. „Denk dan meer aan een prijs die tegen de onderkant van de redelijke waarde zit", stelt Janse. „Zo kunnen mensen met gerust hart een huis kopen", vult Van den Ouden aan. Hoe werkt de regeling? Woning Verkoop Garant sluit met de verkoper een onherroepelijk koopcontract af De transactiedatum is echter pas over twee jaar. Bin nen die twee jaar probeert Woning Verkoop Garant de woning te verkopen. Lukt dat niet, dan koopt Wo ning Verkoop Garant sowieso het huis. Intussen neemt Arcus de netto dubbele woonlasten van de ver koper voor zijn rekening. De woning die Woning Ver koop Garant koopt, moet minstens 25 procent goed koper zijn dan de woning die de klant van Arcus koopt. De opgekochte woningen zet Arcus vervol gens ook weer met de Woning Verkoop Garant in de verkoop. Voorbeeldje: „Iemand kocht in De Vrijburgh een wo ning van 450.000 euro. Zijn oude woning van 325.00 euro hebben wij opgekocht. Die kunnen wij bijvoor beeld doorverkopen aan iemand van wie wij een wo ning van twee ton weer opkopen. Die zetten wij ook weer te koop. Zo komen er uiteindelijk ook huizen op de markt voor starters", legt Van den Ouden het domino-effect van het systeem uit. Het is volgens Van den Ouden en Janse niet zo dat de projectontwikkelaar er geld aan verdient. „Het zou leuk zijn, maar dat is niet de opzet", zegt )anse. „Ster ker nog, ik denk dat het Arcus geld kost", beweert Van den Ouden, „want we nemen ook maximaal twee jaar de dubbele woonlasten voor onze rekening. Maar dat is nog altijd beter dan met lege huizen in je maag te zitten. Wat meer geld kost, is de prijzen van nieuwbouwprojecten verlagen. Want dan gaan poten tiële kopers wachten tot de prijzen nog meer zakken en werk je een stagnering van de markt juist in de hand." Kopen zonder kopzorgen door Dennis Rijsbergen Woning Verkoop Garant: Blijkt een jaar na invoering een succes: van de vijftien leeg staande woningen in Villapark de Vrijburgh zijn er twaalf via de regeling verkocht. „In totaal zijn zo'n 25 transac ties via de Woning Verkoop Ga rant gedaan", stelt Janse. „We gaan er dan ook mee door tot het vertrouwen in de markt her steld is." Woning Verkoop Garant geldt vooralsnog alleen voor nieuwbouwwoningen in Villa park de Vrijburgh en plan Veer haven en bestaande woningen die door Arcus zijn aangekocht. Dat laatste aanbod is te vin den op www.woningverkoopga- rant.nl. JSSk illustraties Arcus Exploitatie BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 141