cultuur 113 Een verrassende blik op hedendaagse kunst agenda Musici met lokale wortels treden samen op in gemeentehuis Tholen LE SECET Bianca Runge opent museum in 's-Heer Arendskerke Vijverbouw en verkoop van Japanse koi zaterdag 22 mei 2010 Meer agendanieuws en de filmagenda op onze website. OP PAD ZATERDAG 22 MEI Grijpskerke Rondrit Oldtimer Trekkers en Motoren club Midden Zeeland. Route op www.trekkermuseum-otmmz.nl Hoedekenskerke Rommelmarkt Klaver Drie De Griend, 10.00-12.30 uur Krabbendijke Skeelertoertocht 'Tussen de Scheldes', Start: Nieulandestraat 39c, 13.00 uur Middelburg "Wandeling langs monumentale bomen. Start om 14.00 voorzijde stadhuis. "Lezing historicus en Surinamist dr. Frank Dragtenstein, n.a.v. zijn nieuwe boek. Zeeuwse Bibliotheek, 14.00 uur "Arati lichtceremonie Centrum Padma, 10.30-12.00 uur Oostkapelle Kunstroute, 10.00-17.30 uur Sluis Struisvogelboerderij Monnikenwerve houdt Open Weekend (ook zo en ma) Hogeweg, 10.00-18.00 uur Veere Ringrijden Oranjeplein, 8.00-18.00 uur. Vlissingen Tocht langs bunkers Vlissingen. Start, bibliotheek, Spuistraat 9.30 uur ZONDAG 23 MEI Biervliet De tuin van Singelhof is te bezichtigen. Singel 22-24, 10.00-17.00 uur Neeltje Jans Wandeling waarbij duikers uitleg geven over wat ze opduiken uit Oosterschelde. Start P-terrein Deltapark, 14.00 uur Nisse Puzzelrit Rijvereniging de Weelruiters. Zie www.deweelruiters.nl Ritthem Open dag Rammekenshof Rammekensweg, 10.00-17.00 uur Serooskerke (S) Excursie langs plan Tureluur P-terrein Inlaagweg/Hoosjesweg, 13.30 u. Tholen Fietsexcursie Staatsbosbeheer. Vertrek bij praathuisje haven, 13.30 uur Zandberg Orchideeënexcursie bij Vlaamse Kreek. Vertrek parkeerplaats Beerweg, 9.30 uur. MAANDAG 24 MEI Landelijke Dag van het Kasteel. Info: www.kastelen.nl Aagtekerke "Puzzelfietstocht Stg Hulp aan Roemenië. Inschrijven Dorpsplein, 13.00-14.00 uur "Open dag melkveebedrijf Oosterzicht, Kloosterweg 4, 10.00-16.00 uur. Biervliet De tuin van Singelhof is te bezichtigen. Singel 22-24, 10-17 uur. Middelburg Excursie over landgoed Ter Hooge. Start Parkeerplaats Breeweg, 14.00 uur Yerseke Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax: 0118-466539 email: info@floorskoishop.nl door Rolf Bosboom Zeeland heeft eindelijk een museum voor he dendaagse kunst. In 's-Heer Arendskerke nog wel. Le Secet heet het initiatief van beeldend kunstenaar Bianca Run- -ge, dat gisteren officieel werd ge opend. Wie het bezoekt, wacht een bijzondere verrassing. Het mu seum is iets anders dan'waarschijn- lijk wordt verwacht. De afgelopen maanden heeft Run- ge de spanning zorgvuldig opge bouwd. Via de website van het mu seum en moderne kanalen zoals Facebook en Twitter berichtte ze regelmatig over de voorbereidin gen, maar liet het mysterie intact. Zelfs de locatie werd daarbij niet onthuld. Vlak voor opening werd bekendge maakt dat het museum is geves tigd aan de Raadhuisstraat in 's-Heer Arendskerke. Wie een ge bouw met grote zalen vol heden daagse kunst verwachtte, keek gis teren verbaasd op. Le Secet ('voor al een associatief woord zonder echte betekenis', aldus Runge) is een museum op schaal, van buiten af te bekijken. Maar wel met werk, in miniatuurformaat, van veelal ge renommeerde kunstenaars. Haar initiatiefis 'een pleidooi voor de verbeelding', benadrukt Runge. „Het is zeker niet bedoeld om de mensen te foppen. Ik wil juist dat ze aangenaam verrast worden en daardoor op een andere manier nieuwsgierig worden. Veel men sen vinden kunst elitair, maar kunst is juist erg leuk. Je moet het gewoon zien en beléven, want het gaat over het leven en kunstenaars maken hun werk met passie. Wil dere mag kunst dan wel een linkse hobby vinden, maar ik denk dat je een enorme verarming van de sa menleving krijgt als je kunst zou schrappen." De eerste expositie heet Liefde in de kunst, waarbij zeven kunste naarsechtparen hun werk in combinatie laten zien. De betrok ken kunstenaars werkten graag mee, volgens Runge. Zij vonden het een uitdaging om een keer op klein formaat aan de slag te gaan Binnen de schaal van het museum krijgen de werken vaak juist weer een monumentaal karakter. Een kwestie van groot denken. Het museum, dat ook een aparte zaal heeft met werk van Zeeuwse kunstenaars, voorziet de toeschou wer niet van overdadige informa tie. In hoeverre er bijvoorbeeld ver banden zijn te leggen tussen het werk van de kunstenaarskoppels, moet de kijker zelf bepalen. Run- ge: „Dat wil ik open laten, in plaats van op te leggen hoe men sen naar kunst moeten kijken." Er varingen en meningen over het werk kunnen worden uitgewisseld op de website, waarop alle werken ook zijn te bekijken. Le Secet gaat landelijk opereren. Er komen in totaal zes dependan ces. De exposities wisselen om de twee maanden. Liefde in de kunst reist na Zeeland door naar nog ge heime locaties in achtereenvolgens Breda, Rotterdam, Amsterdam, Leeuwarden, Arnhem en Tilburg. Dat betekent dat over een jaar alle dependances in gebruik zijn. 's-Heer Arendskerke is steeds het vertrekpunt voor nieuwe tentoon stellingen, die worden samenge steld door elke keer weer een ande re gastcurator. Museum Le Secet, Raadhuisstraat 9, 's-Heer Arendskerke. Officiële ope ningstijden: di. t/m za. 13.00-17.00 uur. Zie ook www.lesecet.nl. Rondvaart mossel- en oestercultuur. Prinses Beatrixhaven, 14.30 uur PODIUM ZATERDAG 22 MEI Brouwershaven Orgelconcert Aldert Winkelman Grote of Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Domburg Buitenconcert Brassband Apollo Bij de protestantse kerk, 19.30 uur. Goes "Dansavond De Vriendschap. Buurthuis De Pit, 19.30 uur "Popaanzee-avond met Headmode, The Runaway Brides en Baby Woodrose. 't Beest, 21.00 uur Kortgene Voorronde ClassiciFever in teken van sin ger-songwriters. Special act: Marsha De Pompweie, 20.00 uur Middelburg "Jazzfestival (ook zo en ma), met oa Brad Mehldau, Rik Mol, Avishai Cohen en Al Di Meola (www.jazzfestivalmiddelburg.nl). Abdijplein e.o., dag. vanaf 13.00 uur. "Voorstelling 'Van hunebed tot Hyves' Stadsschouwburg, 20.00 uur "Eerste wedstrijd van het Nederlands Kampioenschap voor showkorpsen Sportpark Veersepoort, 19.00-22.00 uur "Concert Walchers Mannenkoor Koorkerk, 19.30 uur Nieuw- en Sint Joosland "Muziektheatergezelschap Swiers De Nennie brengt voorstelling Exhibitions. De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg SALSA Para Siempre Party met DJ JOBO Karolingenburcht, 22.00 uur Terneuzen Concert groep Licht Porgy en Bess, 21.00 uur ZONDAG 23 MEI Goes Concert The New Orpheans Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Middelburg Tribute-band Australian Nervana. Café 't Schuttershof, 18.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Band Billy en de Bollocks De Roode Leeuw, 14.00 Renesse Optreden Swingkwarter Recycled. Vakantiepark Schouwen, 15.00 uur. Vlissingen Cd-presentatie 2-Tones Panta Rhei, 17.00 uur Westkapelle Meet the Streets met topdeejays, De Hooizolder, 23.00-04.00 uur. Zierikzee Cd-presentatie band Van Zins Filmtheater FiZi, 19.30 uur. MAANDAG 24 MEI Vrouwenpolder Acoustic Jazz Project East of the Sun Ho tel Duinoord, 14.00 uur Renesse Concert duo aCordare Jacobuskerk, 20.00 uur Meliskerke Optreden Blue Trane World of Silk, Dorpsstraat 3, 14.00 uur Bianca Runge nam het initiatief voor museum Le Secet. „Het is zeker niet bedoeld om de mensen te foppen. Ik wil juist dat ze aangenaam verrast worden." foto Willem Mieras THOLEN - In het gemeentehuis van Tholen is vanavond een concert met een hoog Thools gehalte. Drie van de vier optredende musici heb ben hun wortels in het gebied: saxofonist Ties Mellema en de pia nisten Martin en Maurits Fondse. Zij spelen samen met pianist Hans Eijsackers. Mellema en Eijsackers spelen on der meer het door Martin Fondse gecomponeerde Roots. Deze uit acht korte deeltjes bestaande suite is een monument voor Tholen ge worden en een uitdaging voor de musici om hun schreden meer op het pad van de jazzmuziek te zet ten. De deeltjes hebben Thoolse namen gekregen: Vest I en II (een verwijzing naar de vestingstad Tholen), Schor, Schar, Schier, Bot, Boot, Biet. Martin en Maurits Fondse zullen hun eigen muzikale voorkeur laten klinken. Het concert in het atrium van het gemeentehuis begint om 20.15 uur. Voor openingstijden kijkt u op onze site:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13