vandaag uitgelicht 10: België 4: Slowakije Uw eigen songfestival op internet! zaterdag 22 mei 2010 17: IJsland 3: Estland 9: Polen 16: Wit-Rusland 5: Finland 15: Macedonië 11: Malta 4: Denemarken 3: Israël 15: Kroatië 10: Roemenië 16: Georgië 5: Zwitserland 11: Slovenië Noorwegen Spanje Verenigd Koninkrijk Tom en zijn gitaar in een klassiek op gebouwd singer-songerwriter-num- mer: van klein naar groot en weer te rug naar een kleine finale. Heeft nu al veel fens. Kristina Pelakova: Horehronie Slowakije zet dit jaar zwaar in met een zangeres die razend populair is in eigen land, een nummer dat is ge schreven door succescomponist Mar tin Kavulic en van tekst voorzien door de Kamil Peteraj. foto Lubo Spirko GONG CONTfBT 0SU0S01D Waarom wachten op de tv-uitzending? Maak alvast uw eigen ranglijst. Klik op de kaart van Europa een land aan en beluister en bekijk de videoclip van de artiest die dat land vertegenwoordigt, zie: Uitgelicht op onze website Hera Björk: Je ne sais quoi Dit is een andere Björk, maar ze werkte wel samen met die ene. Met gewoon een Engels formuleliedje en dat Franse zinnetje. Hopelijk rekent Europa haar al dat gedoe met bank en vulkaan niet aan. foto Thor Karason Malcolm Lincoln: Siren Verrassend alternatieve inzending die het grote gebaar en de bombast a la Muse niet schuwt. foto Hanna Samoson Marcin Mrozinski: Legenda Ook maar meteen door naar de wc. Wij snappen de Engelse bookmaker William Hill die Polen nauwelijks kans geeft om te winnen. foto Marta Szczesniak foto MKRTV fotoVRT 3+2: Butterflies Suikerzoete inzen ding, Ze zijn toch niet met z'n vijven, er doet ook nog een pia- niste mee. foto BTRC Kuunkuiskaajat: Työlki Eliaa Sieneke krijgt concur rentie met een vrolijk stukje volksmuziek en een accordeon plus viool op het podium. Thea Garrett: My dream Liza Minelli-lookalike die gewend is om oratoria en gospels te zingen. Witte'pias met grote vleugels op de achtergrond maakt het er niet swin gender op. foto Enigma Productions Gjoko Taneski: Jas ja imam silata Pop uit Macedonië met scheurende gitaren, dito vocalen en zelfs een korte rap. foto Kuunkuiskaajat Chanée N'evergreen: In a moment like this Zij zong bij Kid Creole and the Coconuts, hij is popu lair in Oost-Europa. En dan ook nog een catchy refrein. Een geduchte concurrent voor Sieneke dus. foto My Way Mu; mm Harel Skaat: Milim Zanger won al als 6-jarige zijn eer ste talentenjacht. Of dat met deze gekwelde ballade opnieuw lukt, is de vraag. foto Ohad Romano Sieneke: Ik ben verliefd (sha-la-lie) Winnen? Laten we eerst maar eens de finale halen, Dan scoort Sieneke al beter dan Hind, Edsilia en De Toppers bij elkaar. foto William Rutten Feminenem: Lakojesve Vrouwentrio deed al in 2005 mee voor Bosnië-Her- zegovirta en werd veertien de. Zoiets wordt het dit keer waarschijnlijk weer. foto Igor CC Kelcec Feminnem Sofia Nizharadze: Shine Waar kennen we die titel ook al weer van? Nu is het een ballade en Sofia is zelf ook minder over the top dan De Toppers. Zij heeft een stem als windkracht 10. foto Aurel Baboi foto Sofia Nizharadze Paula Seling Ovi: Playing with fire Paula en Ovi gillen elkaar van achter de piano toe. Hee, horen we daar Girl van Anouk? En ook Love Today van Mika? Michael von der Heide: II pleut de l'or Zwitsers zwaargewicht, figuurlijk dan, laat het in artistieke act goud re genen. Brons zou al mooi zijn. foto Patrick Mettraux Ansambei Zlindra Kalamari: Narodnozabavni rock Wonderlijke combinatie van rock en egerlander. Peter Maffey meets Ernst Mosch. foto Ziga Culiberg Didrik Solli-Tangen: My heart is yours Ballade in de aloude festivaltraditie. Wel goed, maar gaat niet winnen. Didrik kan nog altijd in een musical terecht. foto Fredrik Arff/NRK foto RTVE Daniel Digas: Algo Pequenito (Something tiny) Daniel is al een musicalster in eigen land. Hij zingt een sympathiek wals je rond het thema 'Het zijn de klei ne dingen die het doen'. foto BBC Josh: That sounds good to me Topproducer Pete Waterman ont fermt zich over de Britse inzending en dat levert een Rick Astley-pasti- che op anno 2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11