op Paradise Island s BAHAMA'S Onder water aait een zwarte manta me Op avontuur in een hotel m reizen@wegener.nl J reizen m=* 024-3650360 Zaterdag 22 mei 2010 pannetjes, alles komt gewoon op een groot bord met een berg van die heerlijke, gebakken rijst. Nassau heeft ook een attractie met levende dieren. In de Ardastra Gar dens Zoo zijn vogels,'reptielen en leguanen. Kinderen zijn gek op de flamingoshow, die elke dag een paar keer wordt opgevoerd. Niet al le dieren zitten achter hekken. Kijk niet gek op als je een loslopen de flamingo tegenkomt of een hangbuikzwijntje. In dit eilandenrijk is een vakantie niet compleet zonder te genieten van de zee en vooral van wat in de zee leeft. Snorkelaars en duikers kunnen hun hart ophalen. De plek bij uitstek daarvoor is Stuart Cove's. Je kunt er snorkelen temid den van duizenden, kleurige tropi sche vissen die tussen het koraal zwemmen. Voor de echte durfals is het snorkelen met haaien een ayontuur dat je niet snel vergeet. Je hoeft overigens niet bang te zijn dat je aan de luimen van de haaien bent overgeleverd. Een gids houdt in het water alles haar scherp in de gaten. Een dag na ons duikavontuur stap pen we op de veerboot van Baha mas Ferries. De boot brengt ons in zo'n 2,5 uur van Nassau naar Har bour Island voor een bezoekje aan onder meer Dunmore Town. We maken een tussenstop bij het ei landje St. George's Cay. Een leuk eilandje van zo'n 3 kilometer lang en 800 meter breed. Het ministad- je Spanish Wells telt niet meer dan 1.500 inwoners. De overtocht voert ons verder langs tal van kleine eilandjes die blijkbaar ook nog bewoond wor den. Want midden op zo'n mi ni-eilandje staat een gigantische bungalow met een aanlegsteiger en andere voorzieningen. We zien zelfs een auto, al begrijpen we niet wat je daarmee op zo'n eilandje moet. Op Harbour Island rijden slechts een paar auto's. Het meest gebruik te vervoermiddel voor bewoners en bezoekers is een soort golfkarre tje. Hoewel bijna iedereen zich in zo'n voertuig verplaatst, blijft het een komisch gezicht. Meer dan een stuur, een rem en een gaspe daal heeft het karretje niet. Het le vert hilarische taferelen op wan- www.bahamas.com www.ardastra.com www.bahamasferries.com www.snorkelbahamas.com rjp Reageren? redactie.reizen@wegener.nl neer we over het eilandje crossen. En denk eraan, links rijden is ver plicht, een erfenis van de Engelse invloed op de Bahama's. Wie voor het eerst op Harbour Island arriveert, ziet onmiddellijk het grote welkomstbord met de tekst Welcome to Harbour Island Home of friendly people. Daar is geen woord van overdreven, want de mensen hier zijn bijzonder aar dig. Dat kan ook bijna niet anders op dit eiland: geen files, altijd mooi weer en altijd weer die prachtige, stille stranden. Vergeet in ieder geval het Pink Sands Be ach niet, ongetwijfeld een van de beroemdste stranden ter wereld. Het poederzand is vermengd met fijne koraaldeeltjes waardoor het strand een roze kleur krijgt. Wat een heerlijk eiland, jammer dat we hier niet eeuwig kunnen blijven. Harbour Island _j Dunmore Town Nassau JS&& W ATLANTISCHE 1Ml, OCEAAN CUBA De Bahama's liggen ten zuidoos ten van Florida en bestaan uit 700 eilanden, waarvan ruim 40 bewoond. Verscheidene maat schappijen vliegen vanaf Amster dam (niet rechtstreeks) naar Nassau. Reisorganisaties bieden ook arrangementen aan. Houd ter plekke rekening met een fors prijsniveau. Een hamburger op het strand kost 9 dollar, ontbijt in een hotel ai gauw 30 dollar (genoeg voor twee personen). Langzaam zweeft de reusachtige rog op me af. Op het moment dat ik denk dat hij tegen me aanbotst, glijdt de zwarte manta rakelings langs me heen. Ik voel de zachte aanraking van zijn huid. Beneden zwemmen tropische vissen. Haaien liggen op de zeebodem. De onderwaterwereld begint vaag ergens op te lijken. Even krijg ik fantasieën over de verdronken stad Atlantis. Elders zie ik achter een venster mensen zwaaien, hun cameraatjes flitsen. Ik kom boven water, maak mijn snorkelbrilletje schoon en duik opnieuw onder in het gigantische zeewateraquarium van het Atlantis resort. Vanuit het hotel loop je zo het strand op. foto's I „Dit hotel krijgt van mij een tien", zegt zoon Mitchell. Ook voor ons als ouders is hotel Atlantis ideaal. Kinderen kunnen ongestoord hun gang gaan in de vele zwembaden, alle bewaakt door badmeesters. De enorme waterattracties zoals de Mayan Temple en The Current, een anderhalve kilometer lange wildwaterbaan die zich door het resort slingert, zijn gratis. Ook in de Predator Tunnel, waar zich een gigantische onderwaterwereld bevindt met onder andere haaien, barracuda's, roggen en zwaardvissen, kun je urenlang genieten. Het Atlantiscomplex bestaat uit vijf gebouwen die elk een hotel herbergen. Wie van lekker eten houdt: er zijn zo'n twintig verschillende restaurants. Houd je van een gokje, dan is er het Atlantis Casino, het grootste casino van de Caraïben. Regelmatig treden hier bekende sterren op. We zagen de namen van Joss Stqne, Alanis Morissette, Duran Duran en vele anderen. Wie wil golfen, moet naar de Ocean Club Golf Course, gelegen aan de Bahamaanse kustlijn met uitzicht over de oceaan. Als je geluk hebt, kom je voormalig basketballer Michael Jordan tegen die er regelmatig zijn balletje slaat/ www.atlantis.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107