reizen ss Ringtone Eindelijk rust Ik ben vakbekwaam ontdaan van al mijn losse onderdelen Duitsland Ierland p Baltica p Als je een paar jaar zuinig bent geweest, mag je wel een keer wat extra's aan je vakantie besteden. Lex de Meester liet zich verwennen op de Bahama's. nr vanaf 899c ariaf Ontdek Via 1.149,- pi t Zaterdag 22 mei 2010 reizen@wegener.nl 024-3650360 Meteen als je op Para dise Island het vliegtuig uitstapt, voel je die lekkere, warme deken om je heen. Het is 28 graden, half be wolkt met van die prachtige witte watten in de helderblauwe lucht. Wanneer we een uurtje of wat la ter in onze strandstoelen liggen met een koele Bahama Mama in de hand - een cocktail die bestaat uit onder andere rum, sinaasappel sap, ananassap, grenadine en ko- kosnootlikeur- valt alle spanning van ons af. Eindelijk rust. We dro men weg, niet in het minst dank zij de fantastische strandstoelen met verstelbaar zonnescherm. Vanuit onze hotelsuite hebben we een prachtig uitzicht. Vanaf de veertiende verdieping kijken we uit over het witte strand met de azuurblauwe Atlantische Oceaan en op de achtergrond de haven van Nassau. In de verte komen de eerste cruiseschepen al weer aan. Op de meeste dagen liggen zo'n vier tot vijf van die reusachtige bo ten in de haven. In Nassau is het dan een drukte van belang. Dui zenden passagiers gaan aan land en bevolken de stad. De juweliers doen goede zaken en ook de plaat selijke markt deelt mee in de feest vreugde. Overal in Nassau zie je tussen de gebouwen door de enor me cruiseschepen. Zij bepalen hier het stadsbeeld. Net buiten Nassau ligt de Fish Fry, een naam die suggereert dat je hier alleen een gegrild visje kunt eten. Maar hier kun je alles uit de smaakvolle Bahamaanse keuken uitproberen in restaurantjes waar de meeste gasten locals zijn. Uiter aard gaat onze voorkeur uit naar de visspecialiteiten en de schaal- en schelpdieren. Op de kaart staan conch (een reuzenmossel), kreeft, gamba's en uiteraard ook gegrilde vis zoals de grouper (zeebaars). Er is geen gedoe met schaaltjes en nen. Deze mannen beoordeel ik onbewust toch als licht on betrouwbaar. Gewoon vanwege hun uiterlijk. Niet netjes van mij, maar je kunt ook niet alles goed doen. Ik wil het plein oversteken en kies voor de kortste weg, dwars door het publiek. De camera houd ik met beide han den stevig boven het hoofd geheven. Niet zo slim. Op deze manier zijn mijn broekzakken namelijk onbeschermd. Twee biljetjes van 100 dollar zitten stijf dichtgevouwen on der in de rechter. Die krijg je er nooit uit. De sleutel van mijn hotelkamer zit in de achterzak. Verder een mooi knip mes, het clipje voor de dasspeldmicrofoon en een pakje kauwgum. Mijn tocht over het plein gaat langzaam. Ik pro beer zoveel mogelijk toeschouwers die er uitzien als zakken rollers te mijden. Eenmaal veilig uit de meute haal ik opge lucht adem. Alles onder controle, denk ik. Maar het lijkt wel alsof mijn broek veel te los zit. Al snel zie ik de oorzaak. De riem is mij op kunstige wijze ontnomen. Hoe is het mo gelijk? Snel check ik de zakken. Leeg! Alles weg. Ik ben vak bekwaam ontdaan van alle losse onderdelen. Ik speur naar mogelijke daders tussen het publiek op het plein. Alleen maar vrome gezichten en kleurige klederdracht. Geen ver dachte te bekennen. Het is mijn eigen stomme schuld. De hele situatie verkeerd ingeschat Wat dat te maken heeft met vreemde ringtones? Niets, maar aan mijn beoordelings vermogen moet nog fors worden gewerkt. Ik ontkom er niet aan mijn medemens bij tijd en wijle aan een beoordeling te onderwerpen. Wie mijn weg kruist, probeer ik in een oogwenk op de juiste waarde te schatten. Ik beoordeel haardracht, kleding, stem, algehele fysieke gesteldheid en uitstraling. Al is dat laatste inderdaad een beetje vaag. De bedoeling is snel door te krijgen wat voor vlees ik in de kuip heb. Wetenschappelijk gezien uiter aard een wankele methode, maar het geeft wel een beetje houvast. Sinds kort is er een nieuw punt van beoordeling aan mijn lijstje toegevoegd. De ringtone. Mensen kiezen het muziekje van hun smaak als belgeluid. Dat zegt naar alle waarschijnlijk iets over de persoon. Ik weet nog niet precies hoe dit in te schatten, maar het houdt me bezig. En het is vaak verrassend. Een mooi testmoment is vlak na de lan ding van het vliegtuig, ledereen zet zijn toestel weer aan en het telefoonverkeer komt op gang. De keurig geföhnde za kenvrouw van middelbare leeftijd moet blozend haar op roep beantwoorden, omdat rockband Metallica uit de hand tas schalt. De stoere, getatoeëerde dertiger brengt geschrok ken John Denvers' Country Road tot zwijgen. Elders een aantal zeer luide boeren die een keurige jongeman het schaamrood op de kaken brengen. Natuurlijk is het kort door de bocht om iemand af te rekenen op de beltoon, maar het zegt wel iets. Je hebt er zelf voor gekozen, dus sluit het aan bij je smaak. Net als het kledingmerk, de leng te van een jurkje of de diepte van het decolleté. Als de ring tone de muzieksmaak uitdraagt, mag ik die beoor delen. 'Leuke vrouw, maar wat een muzikale wan smaak.' Of'nette man, jammer dat zijn telefoon braakgeluiden maakt'. Op het Zöcalo in Mexico City is een politieke bij eenkomst gaande. Het centrale plein van de miljoe nenstad is bezet door enthousiaste toeschouwers. Mexicanen zijn over het algemeen vriendelijke mensen. Maar onder hen zijn ook de ongeschoren druipsnorren die we uit de televisieserie Zorro ken- Titilwu'v 8-daagse rondreis Hoogtepunten Dresden, paleis complex Zwinger, Berlijn, Branden burger Tor, Schloss Charlottenburg, Potsdam, Nat. Park Müritz, Stralsund, Rügen, Rostock, Leipzig en Weimar. 10-daagse rondreis 12-daagse rondreis A'VA i Hoogtepunten: Dublin, Burren, Poulnabrone Dolmen, Cliffs of Moher, Bunratty Folk Park, Killarney, Ring of Kerry, Moll's Gap, Ladies View, Beara, Jameson Heritage Centre, Wicklow Mountains en Powers Court. Hoogtepunten Heuvel der Kruizen, Jelgava, Cesis, Gauja NP, Tartu, Tallinn, zomer- hoofdstad Parnu, Riga, Vilnius, Gediminas toren, Kaunas, Mazurisch merengebied en Gdansk. Inclusief: vervoer per Comfort Class touringcar, ervaren chauffeur/ reisleider, overnachtingen in 3- of 4-sterren hotels (HP), excursies (excl. entreegelden), stadsbezoek met gids, evt. overtochten, afscheidsdiner (afh. v/d reis) en Pelikaan informatieboekje. Vertrek: 24 juli en 7 augustus. Vertrek: 6 en 20 juli, 3 en 17 augustus. Vertrek: 21 juni en 26 juli. Meer info: Pelikaan Excursiereizen T 088 - 735 45 25 www.PelikaanReizen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 106