Sober, maar ook sportief mm OCCASION Volkswagen Golf 2.0 FSI Volkswagen Golf 2.0 FSI Comfortline Alternatief Ford Focus 1.6 Alternatief: Opel Astra 1.6 vrijdag 21 mei 2010 Prijs: 13.950 euro Bouwjaar: 09-2004 Nieuwprijs in 2004: vanaf 28.175 euro Bijzonderheden: trekhaak, vijf- deurs, cruise control Verkooppunt: Auto Poppe, Goes Kilometerstand: 85.378 Transmissie: handgeschakelde zesbak Vermogen: 150 pk 0-100 km/u: 8,8 sec. Topsnelheid: 209 km/h Afleveringskosten: 495 euro in clusief een jaar garantie en hulp bij pech APK: nieuw bij aflevering BTW/Margeauto: marge Historie: In 1974 kwam de Golf I op de markt, de eerste Volks wagen met een watergekoelde motor voorin, in plaats van luchtgekoeld en achterin. De Golf werd een regelrecht succesnummer. In 2005 rolde het 24 miljoenste exemplaar van de fabrieksband en daarmee is de Volkswagen de derde best verkochte auto tot nu toe. Prijs: €13.950; Bouwjaar: 9-2007 Km-stand: 20.692; Vermogen: 115 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleveringskosten: 389 euro, incl. 1 jaar garantie en 1 jaar pechhulp BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: lichtmetalen wielen, airco Verkooppunt: Autoteam, Bergen op Zoom Elke weken testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er I op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? Deze week een Volkswagen Golf 2.0 FS. door Lucas Boot Op onze bankrekening staat deze week een fictief bedrag van 15.000 euro. Voor dat geld zoeken we een betrouwbare hatchback met nog geen ton op de teller. Keus te over. We gingen uiteindelijk voor deze vijfdeurs Volkswagen Golf V 2.0 Comfortline bij Auto Poppe in Goes met op de klok ruim 85.000 kilometer. De Golf staat op de prijslijst voor 13.950 euro, ruim onder ons bud get. Voor dat bedrag zouden we de wagen bij Auto Poppe zo kunnen meenemen, maar tegen een afle- vérprijs van 495 euro krijgen we er een jaar garantie bij, die tegen meerprijs met nog eens één jaar valt uit te breiden. Voor die 495 eu ro komt de middenklasser met eveneens een jaar Volkswagen Mo biliteitsgarantie voor het geval u met pech langs de weg komt te staan door een technisch manke ment aan de VW. Dat zal hoogst waarschijnlijk niet gebeuren, maar toch... Verder is de Golf dealer on derhouden en zijn de onderhouds- boekjes aanwezig. Goed, dan de auto zelf Hij is van allerlei gemakken voorzien, zoals airconditioning, cruise control, elektrische ramen voor en achter, regensensor, middenarmsteun én een trekhaak voor een fietsendra- ger of caravan. De sleurhut kan zonder problemen mee de op va kantie, want onder de kap van on ze Golf ligt een felle 2,0 liter FSI benzinemotor met 150 pk, die maximaal 1400 kilogram (geremd gewicht) kan trekken. Het blok is gekoppeld aan een zesbak die met z'n korte slagen zeer precies en prettig zwaar schakelt. Een oude rot in het vak vertelde me ooit dat een auto pas leuk rijdt als er minimaal 150 pk aan boord is. Dat geldt zeker voor deze Golf De FSI heeft er duidelijk zin in - sprintje naar de honderd duurt bij voorbeeld in 8,8 seconden - en no digt uit tot sportief rijden. Daarbij kun je een behoorlijk sporty zit- houding aannemen. De verstelba re bestuurderstoel kan namelijk ver omlaag met het stuur recht voor je neus. De Duits-harde zetels bieden veel steun in de rug en zien er nog als nieuw uit. Het complete interieur van de VW verkeert in uitsteken- dé conditie, op wat krassen en een scheurtje op de handgreep en de bekleding van het bestuurderspor tier na. Kniesoor die daar over valt. )e moet overigens wel houden van Volkswagens zakelijke soberheid, want het console en dashboard blinken uit in functioneel design. De een noemt dat saai, de ander overzichtelijk. Je zult in een Golf hoe dan ook nooit verdwalen tus sen de bedieningsknoppen. Prijs: €13.990; Bouwjaar: 3-2007; Km-s~tand: 60.129 Vermogen: 100 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleveringskosten: prijs is incl. onderhoudsbeurt en 1 jaar garantie BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: cruise control, sportstoelen Verkooppunt: Ford Van Drimmelen, Zevenbergen HLi 'I ■■PM iiSl tfi. BB SB «•MS CL «d De Volkswagen Golf 2.0 FSI nodigt uit tot sportief rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83