Delta krijgt forse tik in bekerfinale wielersport Dirk Kuijt vindt dat Van Persie gelijk heeft I Armstrong was nooit positief op epo' Passages uit mail van Landis Pozzato zorgt eindelijk voor Italiaanse zege vrijdag 21 mei 2010 Hein Verbruggen noemt Floyd Landis een leugenaar als die zegt dat Lance Armstrong en Johan Bruyneel bij hem in 2001 een positieve epotest hebben afgekocht. „Dit zijn dingen waartegen je je niet kunt verdedigen, maar twee dingen weet ik wel zeker: Lance Armstrong heeft zover het de UCI bekend is nooit positief getest op epo en ik heb in die periode Bruyneel en Armstrong nooit ontvangen. Landis liegt dus sowieso, wat moet je er dan nog over zeggen." door Leon ten Voorde Als een kettingbrief werd gisteren de ruwe mail, waarin Floyd Landis een boekje open doet over de vermeen de betrokkenheid van mensen als Lance Armstrong, Johan Bruyneel, George Hincapie, Hein Verbrug gen, Andy Rhis en John Lelangue bij het dopinggebruik van hem en zijn ploegen US Postal en Phonak de wereld over gestuurd. Hieron der enkele passages uit de mail. 2002: Ik werd in juni tijdens de Dau- phiné Libéré door Johan Bruyneel geïnstrueerd bij het gebruik van testosteronpleisters. Na die wedstrijd vloog ik met meneer Armstrong van Grenoble naar Sankt Moritz in Zwit serland. Daar kreeg ik waar zijn vrouw bij was persoonlijk een doos met 2,5 mg pleisters overhandigd. Ongeveer een week later maakte dok ter Ferrari een extract van een halve liter van mijn bloed, dat tijdens de Tour de France terug ingebracht moest worden. Armstrong legde me toen ook uit dat bloedtransfusies no dig waren omdat de epotesten dusda nig evolueerden, dat je met de nieu we test te veel risico's nam. 2003: Na een gebroken heup in de winter, ben ik naar Gerona Spanje gevlogen waar twee eenheden (van een halve liter elk) werden geconcen treerd drie weken achtereen. Dit vond plaats in het appartement waar meneer Armstrong woonde. Vervolgens ging tijdens de Tour de France het hele team op twee ver schillende plekken naar een aangewe zen kamer, waar de dokter bij ons een transfusie gaf. Tijdens die Tour was ik er persoonlijk getuige van dat George Hincapie, Lance Armstrong, Chechu Rubiera en ikzelf bloed kre gen. 2004: Opnieuw deed de ploeg twee bloedtransfusies bij me, maar dit keer was Bruyneel meer paranoïde. We deden het in België in het appar tement van een onbekend iemand. 2005: Ik had op dat moment geleerd de meeste transfusies zelf te doen. SEEFELD - Als Dirk Kuijt de wach tende journalisten langs de kant van het trainingsveld ziet staan, slaat hij een arm om de schouder van Robin van Persie heen. Het is een signaal naar de buitenwacht: zie ons het eens gezellig hebben met elkaar. Kuijt beseft als geen ander wat er gevraagd gaat worden en praat daarom nog snel even bij met de speler, die vorige week opmerkte dat hij heel graag een linie met Sneijder, Van der Vaart en Robben wil vormen. Dirk Kuijt: „Door de vakantie en alle drukte daarom heen, had ik nog geen kans gehad om met Ro bin te praten. Ik heb eerlijk gezegd ook niet eens echt bij zijn woor den stil gestaan, hoewel ik natuur lijk ook wel kranten heb gelezen. Ik heb hem even gevraagd wat hij nou precies heeft gezegd en daar was ik het helemaal mee eens." Waarom ben jij het daarmee eens? In zijn ideale plaatje kom jij niet voor. „Robin is gevraagd hoe hij het vond met die drie jongens samen te spelen en toen heeft hij geant woord dat het fantastische spelers zijn. Dat staat ook buiten kijf. Het lijkt me ook logisch dat je daar po sitief over bent. Maar als je dan ziet hoe die woorden vervolgens worden opgepikt en hoe vaak het terug keert... Niet Robin bepaalt hoe breed dit wordt uitgemeten, maar de pers. Ik maak me geen zorgen. Iedereen die hier is, vindt dat hij moet spelen. Ik maak me niet zo druk over wat er in de kran ten staat, ik vind het veel belangrij ker wat Robin er zelf van vindt. Ik ken Robin goed genoeg om niet boos op hem te worden. Ik neem hem niets kwalijk." Dirk Kuyt en Robin van Persie (rechts) doen rekoefeningen tijdens de trai ning van het Nederlands elftal. foto Koen van Weel/ANP UITSLAGEN WIELRENNEN Ronde van Italië. Twaalfde etappe Citta Sant' Angelo - Porto Re.canati: 1. Pozzat (Ita) 206 km in 5.15.50, 2. Voeckler (Fra), 3. Pineau (Fra), 4. Garzelli (Ita), 5. Vinokoerov (Kaz), 6. Nibali (Ita), 7. Pinotti (Ita), 8. Scarponi (Ita), 9. Cunego (Ita), 10. Basso (Ita)' 18. Elijzen 0.10, 25. Porte (Aus), 29. Evans (Aus), 38. Mollema, 44. Weening, 102. Kruijswijk 0.36, 118. Van Emden 0.44, 124. Stamsnijder 1.27, 137. En gels 3.52,151. Flens 7.10. Algemeen klassement: 1. Porte (Aus) 50.46.16, 2. Arroyo (Spa) 1.42, 3. Kiserlovski (Kro) 1.56, 4. Tondo (Spa) 3.54, 5. Agnoli (Ita) 4.41, 6. Efimkin (Rus) 5.16, 7. Gerdemann (Dui) 5.34, 8. Sastre (Spa) 7.09, 9. Didier (Lux) 7.24, 10. Wiggins (GBr) 8.14' 12. Vinokoerov 9.48, 13. Evans 11.10, 14. Nibali 11.18, 14. Mollema 16.03, 26. Weening 17.38, 40. Kruijs wijk 38.13, 112. Van Emden 1.37.21, 118. Stamsnijder 1.40.16, 122. Elijzen 1.41.13, 142. Engels 1.53.32, 153. Flens 2.00.00. PORTO RECANATI - Filippo Pozzato heeft in de twaalfde etappe van de Giro eindelijk voor Italiaanse jubel gezorgd. De nationaal wielerkam pioen, die in dienst rijdt van Katoe- sja, won gisteren als eerste Italiaan een rit in de editie van 2010. Hij versloeg na 206 kilometer koers van'Citta Sant'Angelo naar Porto Recanati de Fransen Thomas Voeckler en Jéróme Pineau in de eindsprint. Zij maakten deel uit van een kleine kopgroep, die een tiental seconden voorsprong had op de naaste achtervolgers. Onder hen de Australiër Richie Porte, die zijn roze leiderstrui behield. De etappe werd gekenmerkt door een lange ontsnapping van drie ren ners, onder wie Rick Flens. De Belg Wouter Weylandt ging niet meer van start. Hij won eer der in Middelburg een etappe. door Frits Bakker RIJSBERGEN - De viproom op het balkon dat over de biljarts uitkijkt is de verzamelplaats voor bekende Nederlanders. Theo Lucius, de profvoetballer, is een van de toe schouwers, de oud-Tourrenner Cees Haast ook, Jacques Hanegraaf en Glenn Hofman heeft de saxofo nist van de Golden Earring en het vroegere maatje van Herman Brood uit Den Haag meegeno men. Ze hebben vooral oog voor Dick Jaspers, de beste biljarter ter we reld op dit moment, die de ope ningsdag van de bekerfinale voor teams in Rijsbergen kleur geeft. En veel minder voor het team van Delta/Fast uit Sluiskil, dat een niet ingecalculeerde nederlaag met 6-2 te verwerken krijgt tegen het uit de eredivisie gedegradeerde Ai bil jarts. Glenn Hofman zag het vanaf de hoog geplaatste galerij eerst met enig optimisme, later met lede ogen aan, toen hij commentaar gaf en de voorspellingen deed in zijn onvervalste Haagse accent. Zoals tijdens de partij van Jean Paul de Bruijn tegen Francis Forton, die de Hulstenaar in de eerste twee sets al bijna hopeloos uit de vin gers liet glippen. „Hij wint nog wel hoor, let maar op", zei Hofman met de blik van een kenner. Het kwam wel anders uit. De kleine Forton, op zoek naar een nieuwe sponsor in Nederland, omdat hij is afgedankt, maakte zich snel uit de voeten tegen De Bruijn en won riant met 3-0 in sets. En zoals Belgen met een Waals accent dat zo mooi kunnen zeggen, analyseerde hij na afloop: „Ik heb zelfs nog twee dikke prui men laten liggen." De voortekenen waren ook al niet goed, want Eddy Leppens bezorg de Delta een slechte start (2-1 ver lies tegen de Zweed Michael Nils- son) en Peter de Backer gaf zijn partij tegen de volstrekte outsider Dick van Uum in de ultieme ca ramboles uit handen (0-3). „Dan moet het morgen maar ge beuren'', verwerkte teamleider Jan Kikken aan de rand van de arena de eerste domper. Want inderdaad was het met de vorm van het Sluis- kilse team niet best gesteld op de eerste dag van het toernooi. Jean Paul de Bruijn stelde nuchter vast: „Met het materiaal was niets mis, alles was goed hier, we heb ben gewoon heel slecht gespeeld." Wat heet slecht: het teammoyen ne lag op 0.919, een topteam uit de eredivisie onwaardig. Henk Habraken, die aan het eind van dit jaar naar het tweede team moet verhuizen, was de enige die won, al was dat ook een schrale troost met een gemiddelde van 0.865. Nog slechter scoorde Peter de Backer met 0.800. De afstraffing van de Zeeuwen was de opvallendste score van de dag. Glen Hofman zette de andere Zeeuwse ploeg, Verbrugge Termi nals, gisteravond op voorsprong te gen Crystal Kelly. Hij won zijn par tij verrassend met 2-1 van Frans van Kuyk. De andere uitslagen waren bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Dick Jaspers won met zijn team met 6-2 van Twentevisie, hoewel de Brabander twee keer moest te rugvechten uit een kansloze posi tie tegen Christian Rudolph. De beste partij van de eerste ronde was voor Roland Forthomme met 2.500 gemiddeld in zijn partij te gen Eddy Merckx. twee renners op non-actief in ver band met een affaire bij hun eerde re ploeg Lampre: het ging om de Italiaanse wereldkampioen Ales- sandro Ballan en diens landgenoot Mauro Santambrogio. Le Grand-Bornand op tijdens de Tour de France van 2004. Landis beschul- foto Bernard Papon/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61