Zeeland PZC Dethon onderzoekt glastuinbouw Steun afwijzen woningbouw in Sas vijftienjarige Davey de Kort vermist ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 WERKVOORZIENING Exploitatie eigen kas kan mogelijk duurzame werkgelegenheid scheppen Aspergetelers hopen op hogere temperaturen Vrijdag 21 mei 2010 Namen geven huizen in Sas van Gent eigen identiteit terug ik- Mnegh* vein Client 21 10001800 Digitale snelweg dreigt in Zeeland kasseibaantje te blijven Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Arbeidsreïntegratiebe- drijf Dethon in Zeeuws-Vlaande- ren speelt met het idee om in het tuinbouwgebied in de Kanaalzone zelf een kas te gaan exploiteren. Daarmee zou duurzame werkgele genheid kunnen worden gescha pen voor mensen waarvoor Dethon nu moeilijk werk kan vin den. i „Het is moeilijk om voor eenvou dig werk als inpakken orders te krijgen", zegt voorzitter Co van Schaik van Dethon. „We zouden graag een inpakafdeling in het kas- sengebied realiseren. Of zelf een kas exploiteren. Dan hebben we in ieder geval onze eigen inpakafde ling. We bekijken wat de mogelijk heden zijn." Dethon exploiteert nu al een opleidingskas, waarin mensen worden klaargestoomd voor het werk in de glastuinbouw. Vanaf eind 2008 hebben daar 85 mensen een opleiding gehad. Der tien hebben er een baan buiten de glastuinbouw gevonden en veertig cursisten hebben een baan gekre gen in de glastuinbouw. Een resul taat waar Dethon tevreden over is. Ondanks de economische crisis heeft Dethon 2009 afgesloten met een positief resultaat van ruim 90.000 euro. Half vorig jaar vrees de Van Schaik nog voor een tekort van een een ton of drie. „We heb ben toch wat minder tegenslagen gehad dan we dachten", verklaart hij het positieve resultaat. „En voor dit jaar ziet het er ook niet slecht uit." De diensten die goed lopen zijn de postverwerking en postbezorging, de groenactiviter- ten en de elektronica. „Dat zijn de pijlers waarop het bedrijf Dethon draait." In het jaarverslag 2009 waar schuwt algemeen directeur Edwin van den Berghen er voor niet te vroeg te juichen. „We merken im mers iedere dag dat onze werkgele genheid onder druk staat en de ge volgen van de crisis zullen, zeker de komende jaren, de agenda blij ven bepalen. We zullen constant nieuwe wegen moeten verkennen en zoeken naar duurzame werkge legenheid voor de steeds groeien de groep mensen die op Dethon is aangewezen." Met subsidie van het rijk konden begin dit jaar 40 extra mensen ge plaatst worden. De wachtlijst telt nu nog 125 mensen. „Dus dat loopt best goed", vindt Van Schaik. Bij Dethon werken zo'n 800 mensen." KOEWACHT - De aspergetelers in de streek kenden een moeizame start van het seizoen, want door het aanhoudend te koude weer was het witte goud de afgelopen weken nog maar mondjesmaat verkrijgbaar. „We zijn an derhalve week kwijtgeraakt door de kou en hopen nu dat de temperatuur snel omhoog gaat", aldus aspergekweker Ronnie van Daele uit Koewacht. Aspergeboeren hebben name lijk maar één zekerheid: op 24 juni is het as pergeseizoen hoe dan ook voorbij. Van Daele is een van de weinigen in de streek die de as perges steken met behulp van de zogeheten aspergespin, een elektrische machine die het steken van de asperges minder arbeidsinten sief maakt. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De Terneuzense ge meenteraad steunt het voornemen van burgemeester en wethouders om de bouw van veertien apparte menten niet toe te staan op het Ka naaleiland in Sas van Gent. In de raadscommissie omgeving kon wethouder Frank van Hulle de angst voor een mogelijke scha declaim wegnemen. „We hebben dat als college goed afgewogen en een schadeclaim heeft geen enkele kans van slagen." Aannemingsbedrijf Van der Poel maakt al twaalf jaar plannen voor woningbouw op het Kanaaleiland. Inmiddels zijn de veiligheidsregels voor de scheepvaart aangescherpt, waardoor er helemaal geen nieuw bouw meer mogelijk is. Boven dien, voeren B en W ook nog aan, is een grootschalige invulling van het gebied met woningen in strijd met de gemeentelijke woningbe hoefte. De bevolkingsomvang neemt ipimers af. Een mogelijke schadeclaim omdat Van der Poel uiteindelijk twaalf jaar tijd en ener gie voor niets in de plannen heeft gestopt, haalt het volgens Van Hul le niet. „We hebben Van der Poel altijd onze volledige medewerking gegeven bij het ontwikkelen van de plannen voor woningbouw op het Kanaaleiland. Maar of iets wel of niet kan, blijft altijd het risico van de ontwikkelaar." TERNEUZEN' - Davey de Kort (15) uit Terneuzen wordt sinds gister ochtend vermist. Davey is onge veer 1.80 meter lang en tenger ge bouwd. Hij droeg bij vertrek een zwarte jas met bontrand op de ca puchon, een spijkerbroek en had bruine schoenen aan met oranje veters. Hij is op zijn fiets vertrok ken, een blauwe Gazelle, en had een tas van het merk Jupiler bij zich. Wie Davey ziet, wordt ver zocht contact op te nemen met de politie via 0900-8844. Davey de Kort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55