22 zeeland Overdracht Brusea vindt later plaats Laatste loodjes voor Gemeente trekt dit jaar 275.000 euro uit voor stimulering toerisme B0DUM Pavina Glazen CULTUUR Nog geen gesprekken over pandjes RENESSETOUR Traditioneel komen veel Duitse Jongeren naar Renesse met Pinksteren, De intocht begint op vrijdagmiddag en na drie dagen feest vertrekken de meesten weer. boduri ^WOONWINKEL vrijdag 21 mei 2010 door Ton van den Nouweland BRUINISSE - De overdracht van de twee panden van Brusea aan de stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland heeft meer voeten in de aarde dan werd aangeno men. De gemeente - eigenaar van de huisjes - heeft meer tijd nodig. „Het zou mooi zijn geweest als de burgemeester volgende week bij de opening van het museumsei zoen in Bruinisse zijn handteke ning had kunnen zetten," zegt cul tuurambtenaar Bert Stuit. „Maar de voorbereiding vergt meer tijd dan werd aangenomen." Stuit zegt de overdracht zorgvul dig aan de stichting Monumenten te willen voorleggen. „Er moeten goede afspraken worden gemaakt. Bijvoorbeeld over het bedrag waar voor de gemeente de pandjes wil verkopen of mogelijk om niet van de hand wil doen. Verder moeten er afspraken komen om de kwali teit van het museale product te ga randeren. Ook over de erfpacht van de grond moet nog worden ge sproken en tenslotte moet er een notariële akte worden opgesteld." Dat er nog niet wordt onderhan deld, blijkt uit de reactie van Ren- ger Erenst, voorzitter van de stich ting Monumenten. „Wij hebben nog geen voorstel van B en W ge zien." Niettemin houdt Theo Ketting, voorzitter van de stichting Brusea, goede hoop op een spoedige over dracht van de twee pandjes in Bruinisse. „De schepen zijn losge gooid, maar er is zeker nog geen groen licht." De gemeente beschouwt het be heer van monumenten al geruime tijd niet meer als kerntaak en is be zig met het afstoten van torens, tra- vailles en panden. De stichting Brusea, die in de Oudestraat in Bruinisse het Visse rijmuseum en de Oudheidkamer beheert, verwacht in de stichting Monumenten een betere huisbaas te krijgen. Deze stichting is een dochter van de kapitaalkrachtige stichting Renesse. De Bruse Oudheidkamer is afgelo pen winter gerenoveerd. Het ge bouwtje kreeg onder meer een kli maatinstallatie. De renovatie heeft 183.000 euro gekost. Oudheidka mer en Visserijmuseum worden vrijdag 28 mei heropend door bur gemeester Gerard Rabelink. ZlERiKZEE - Aan diverse maatrege len die het toerisme moeten bevor deren besteedt de gemeente dit jaar 275.708 euro. Dat blijkt uit de voortgangsrapportage 'Schou- wen-Duiveland kiest voor toeris me'. Voor uitvoering van de Water sportvisie is 45.000 euro begroot. Die som wordt besteed aan duiklo- caties, vissteigers en promotie. Voor het schoonmaken van de stranden is 70.000 euro uitgetrok ken. Verder hebben B en W haast met de digitalisering van de Toeris tenpas. Er ligt 10.000 euro op de plank om de pas te voorzien van een magneetstrip die sparen en be talen mogelijk maakt. Ook staan 10.000 euro klaar voor oplaadpun- ten voor elektrische fietsen, 27.000 euro voor verlengen RTM-tramlijn- tje naar Scharendijke en 10.000 eu ro voor cultuurtoerisme. De VW krijgt 34.000 euro extra voor het opstellen van een bedrijfsplan. door Melita Lanting Overal rijden vorkhef trucks met steigerpa len of kisten met mate rialen. Mannen staan op ladders of bovenop een stellage om tentdoek vast te maken. In Renesse wordt hard gewerkt aan de opbouw voor de Renesse- tour 2010. Vandaag gaat het traditionele Pink sterfeest weer van start. In een ge wijzigde opzet, maar als het aan de ondernemers ligt, net zo gezel lig als altijd. „Jazeker", zegt Koen Jachmann van de Stulp. „En veili ger, want als ondernemers hebben we vorig jaar ook gezegd dat het zo niet langer kon." Hij is blij met de opstelling van burgemeester Gerard Rabelink. „Dat is een man met ballen. Die heeft het vorig jaar gezien en ge woon gezegd dat we met een beter plan moesten komen. Dat is nu ge beurd." Dat het allemaal anders gaat wor den blijkt al bij aankomst op het transferium. Daar staat een grote kantoorunit voor kaartverkoop en het omruilen van tickets voor het evenemententerrein die via .het in ternet besteld zijn. Bij de bushaltes staat een kleine steiger met daarop twee mannen. Zij zijn bezig immense borden aan de palen vast te maken met daar op de bestemmingen van de bus sen voor het nachtelijk vervoer naar parken en campings. Op het transferium staan ook al de eerste Duitse auto's met de be kende vlaggetjes uit het raam. In het dorp loopt een groep meisjes met identieke paarse T-shirts met opschrift 'princess'. Allemaal za ken waaraan de Renessetour-gan- ger te herkennen is. Navraag bij de VW leert dat de reguliere jonge- rencampings vol zitten. „We ver wijzen door naar het achterland, daar is nog voldoende plek en ook voor de andere gasten is er nog ruimte genoeg", vertelt een mede werkster van de VW. Wildkampeerders krijgen het ko mend weekend geen kans. Parkeer plaatsen worden bewaakt, mensen worden gelijk bij aankomst al opge vangen en gewezen op de strenge controle op wildkamperen. In het dorp wordt naast de kerk een muziekpodium gezet en een kleine kermis opgebouwd die van daag van start gaat. Bij de watermeter wordt ook een groot podium gebouwd. Daar is geen 'bierstube' meer, zoals voor gaande jaren maar wordt een mu ziekprogramma neergezet. Dit po dium valt vanaf 18.00 uur onder het festivalterrein, waar entree be taald moet worden. Maximaal 15.500 mensen worden daar toege laten. Dat wordt geteld met de kaartverkoop maar ook door Blue tooth crowd control, een systeem dat werkt met signalen die gsm's automatisch uitsturen. Aan de randen van het evenemen tenterrein worden tentjes neerge zet met eten en drinken. Jach mann: „We willen proberen de mensen wat meer in beweging te krijgen, zodat ze niet allemaal op de Hogezoom blijven staan." Over dag is het evenemententerrein ge woon toegankelijk voor iedereen. ^5 www.renessetour2010 Voor de kinderen wordt een kleine draaimolen opgebouwd bij de kerk. nnnnsMHHMHMHnaHBHü ammmsmmmmmmmmmmmmmmmnBsimmmmmmmmmmmmMmsmë www.pzc.nl/woonwinkel De stijlvolle dubbelwandige Pavina glazen houden warme en koude dranken lang op temperatuur. Het Borocilicate glas is lichtgewicht en hittebestendig. De glazen worden geleverd als set van vier in een stijlvolle geschenkverpakking. Set van 4 glazen Inhoud: 0,36 liter Lichtgewichten hittebestendig Dubbelwandig: Borocilicate glas Lezersprijs 39,95* exclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 9°°-1700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46