301 sport Landis legt nieuwe bom onder Groede gedupeerd door onbespeelbaar veld Vermeltfoort verslaat Phinney in de sprint Torres opgenomen in Spaanse selectie Veel initiatieven om Willem II te helpen Veendam in beroep tegen faillissement Jasmine van der Waal in nationale selectie Marinus Baas aan de slag bij Arnemuiden DOPING Wielrenner Floyd Landis heeft toegegeven dat hij verboden middelen heeft gebruikt om zijn prestaties te verbeteren. Fl°yd Landis werd in 2007 voor Verder beschuldigt hij diverse renners van dopinggebruik. gebruik van doping. vrijdag 21 mei 2010 REUVER Coen Vermeltfoort' heeft gisteren de derde etappe van Olympia's Tour gewonnen. In Reuver wist de 22-jarige renner van het continenta le team van Rabobank de Ameri kaanse klassementsleider Taylor Phinney te verslaan in een massa sprint. Vermeltfoorts ploeggenoot Boy van Poppel finishte als derde. Vermeltfoort was ondanks drie op eenvolgende ritzeges van Phinney blijven geloven in zijn kansen, zo verklaarde hij kort na afloop. MADRID Fernando Torres gaat met Spanje naar het WK in Zuid-Afrika. Bonds coach Vicente del Bosque heeft hem opgenomen in de definitieve selectie voor het evenement. Dat werd gisteren bekend. Spanje geldt als een van de favorieten voor de wereldtitel. Er waren enige twijfels over Torres, omdat hij met een bles sure kampte. TILBURG Willem II is overstelpt met initiatie ven om de club te helpen sinds het nieuws over een dreigend faillisse ment naar buiten kwam. De stich ting Red Willem II Tilburg is in het leven geroepen en heeft een reke ningnummer geopend waarop in middels ruim 13.000 euro is bin nengekomen. Maandag maakte de club bekend dat de schuldenlast is opgelopen tot 4,8 miljoen. VEENDAM BV Veendam heeft gisteren bij het gerechtshof hoger beroep aangete kend tegen het faillissement van de club. Het bestuur van de betaald voetbal organisatie ziet nieuwe kansen om BV Veendam voor het betaalde voetbal te behouden. „We hebben weer een sprankje hoop", sprak demissionair voorzitter Max Becherer. MIDDELBURG Jasmine van der Waal komt dit weekeinde met het nationale rug- byteam in actie. De Middelburgse speelster van Oemoemenoe doet morgen en zondag met Oranje mee aan een internationaal toer nooi in Amsterdam. De achttienja rige Van der Waal werd deze week opgeroepen voor het zogenaamde developmentteam, dat mikt op deelname aan de Spelen in 2016. Gisteren kreeg ze echter te horen dat ze met het A-team mee mag. ARNEMUIDEN Marinus Baas komt vanaf het nieu we seizoen weer in actie voor Ar nemuiden. De spits komt over van Kloetinge, maar trainde al maan den mee bij de zaterdag-tweede klasser. Hij was echter niet speelge rechtigd. Ook Patrick Siereveld keert terug en Frank Leeman komt over van Zeelandia Middelburg. 2 twee jaar geschorst wegens het DEN HAAG - Floyd Landis heeft, vier jaar nadat hem de Tourzege is afgenomen vanwege een positieve dopingtest, alsnog toegegeven dat hij verboden middelen heeft ge bruikt. Dat meldden de Ameri kaanse sportzender ESPN en de krant Wall Street Journal gisteren. Landis heeft in e-mails aan wiele- rofficials van de Amerikaanse bond en de internationale wieleru- nie UCI beschreven hoe hij stimu lerende middelen heeft gebruikt. In de mails wijst de renner ook met de beschuldigende vinger naar Lance Armstrong, met wie hij een koelkast voor bloedzakken zou hebben gedeeld en lange ge sprekken over de werking van epo zou hebben gevoerd. Amrstrongs voormalige ploegleider Johan Bruyneel zou instructies voor het gebruik van testosteron en epo hebben gegeven. Landis bevestigde het sturen van de mails tegenover ESPN: „Ik wil mijn geweten zuiveren. Ik wil niet langer deel uitmaken van het pro bleem." Landis voerde na zijn schorsing wegens een verhoogde testosteron- spiegel in de Tour de France van 2006 een jarenlange, dure juridi sche strijd tegen zijn veroordeling. Lance Armstrong reageerde laco niek op de beschuldigingen van zijn landgenoot. De zevenvoudig Tour-winnaar zou volgens Landis in 2001 betrapt zijn op epo-ge- bruik, maar wist dat uit de publici teit te houden door de toenmalige UCI-voorzitter Hein Verbruggen om te kopen. „We hebben niets te verbergen en we lopen nergens voor weg", zei Armstrong voor de start van de vijfde etappe van de Ronde van Californië. „Het is ons woord te gen het zijne. Ik sta achter ons woord. Er is niets mis met onze ge loofwaardigheid." Voorzitter Pat McQuaid van de in ternationale wielrenunie UCI be treurt het dat Landis gebruik van dope heeft toegegeven en anderen beschuldigt. „Wat wil hij hiermee bereiken?", aldus de preses. „Zijn geloofwaar digheid is nul. Hij wil wraak ne men, dat is toch duidelijk." Mc Quaid vreest opnieuw een klap voor de wielersport. „Dit is zeer triest voor het wielrennen." Bij BMC, de ploeg die geldt als het vervolg op Phonak, wilde gisteren niemand commentaar geven op het nieuws dat Floyd Landis ook le den van hun team beschuldigt van dopinggebruik en het meewerken eraan. „Ik heb er niets over te zeg gen", zei teammanager John Lelan- gue keer op keer. Lelangue dacht in 2006 met Lan dis de Tour te hebben gewonnen. Drie dagen later was het feest al weer voorbij door de positieve test van de Amerikaan. Teameigenaar Andy Rihs reageerde met het op heffen van het team. Het jaar erop gaf hij Lelangue de gelegenheid om in Amerika met een nieuw team te beginnen. Het Zwitserse fietsenmerk BMC, dat ook het ma teriaal leverde voor Phonak, werd de hoofdsponsor. Dopingvrij koer sen een hoofdthema. Rihs was voor het drama Landis al eerder pijnlijk geconfronteerd met het dopingspook. In het eerste jaar dat Phonak het grote werk aanpak te viel onder meer kopman Tyler Hamilton door de mand. Ook een groot aantal Spanjaarden werd betrapt op dopinggebruik. Rihs zette ploegleider Alvaro Pino en de rest van de teamleiding op straat en ging verder met Lelan gue. Hij mag vrezen dat BMC nu in zwaar weer terecht gekomen is. Landis beschuldigt immers Lelan gue, Rihs en de huidige BMC-ren- ner George Hincapie. Floyd Landis (links) rijdt samen met ploegmaat Lance Armstrong de berg digt Armstrong nu van dopinggebruik. In april werd de Zwitserse coureur epo en heeft intussen het gebruik Thomas Frei door BMC aan de van het middel toegegeven. Enkele kant gezet. Hij testte positief op weken daarvoor stelde het team GROEDE - Groede kan de nacompe- titiewedstrijd tegen Cluzona van komende maandag niet op eigen veld afwerken. De gemeente Sluis heeft, tot verbazing van de club, het veld al zomerklaar en daarmee onbespeelbaar gemaakt. De wed strijd moet nu in een buurdorp worden afgewerkt. Dat heeft vooral gevolgen voor de clubkas van Groede. Cluzona, dat de heenwedstrijd in Wouw met 6-0 won, komt met minstens twee bussen supporters naar Zeeuws-Vlaanderen. „De club loopt hierdoor dus flink wat kanti ne-inkomsten mis", zegt Groe- de-trainer Ralph Zegers. Volgens hem heeft de gemeente af gelopen dagen de bovenlaag van het veld gehaald. „Terwijl ons be stuur de gemeente heeft laten we ten dat er maandag nog gespeeld moet worden. Daarom is verzocht pas 25 mei met het werk te begin nen." Er lijkt sprake van miscommunica tie, want een woordvoerster van de gemeente reageert op haar beurt net zo verbaasd. „Er is uit voerig overleg geweest met het be stuur van Groede over de plan ning van deze werkzaamheden. Daarbij is ook afgesproken dat vrij dag (vandaag, red.) het veld wordt gerold en gezaaid. Wij begrijpen dus niet waar dit vandaan komt." De club is in overleg met andere verenigingen in de buurt over ver plaatsing van de wedstrijd. Groede hoopt toch nog wat inkomsten mee te kunnen pikken. Zegers: „Misschien kunnen we daarover af spraken maken met een andere club." De trainer noemt de situatie 'erg vervelend'. „Natuurlijk hebben we sportief gezien nauwelijks nog kans. Maar nacompetitie spelen was voor ons al een prijs op zich. En dat pakken ze nu toch een beet je af." Doordat het veld van VV Groede te vroeg zomerklaar wordt gemaakt, kan er geen nacompetitievoetbal meer op worden gespeeld. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32