Officier: jeugd bescheriyien 21 zeeland Eurlings voert afslag A58 bij Goes nog niet af van politieke agenda Morgen sporten PZC vrijdag SEKSUEEL MISBRUIK Man uit Zoetermeer doet zich voor als een De krant 5 weken voor 15 euro! vrijdag 21 mei 2010 door Ondine van der Vleuten Meisje van elf via Mijn vriendin werpt een blik op de sport tas, die zeker al een maand onaangeroerd op de achterbank van de auto staat. „En", vraagt ze, „Ga je nog?" Ik zwijg wijselijk. Mijn verhouding tot de sport school is problematisch. Een knip perlichtrelatie met masochisti sche trekjes, want het is en blijft een martelgang. Langer dan een jaar of twee blijf ik mijn sport school nooit trouw. Vroeg of laat zet ik een streep onder de knip perlichtrelatie, nadat ik het eerst langdurig heb laten afweten, met almaar groeiend schuldbewust zijn. Een tijdje later val ik voor de eer ste de beste die zich aan me op dringt. En dat terwijl ik eigenlijk heel goed weet dat de verbintenis ook deze keer niet voor eeuwig zal zijn. Het is niet dat ik niet van goede wil ben. Of geen doorzettingsver mogen heb. Het probleem is dat de dagen te kort zijn. Opstaan, ont bijten, kind naar school brengen, naar het werk racen, werken, kind ophalen, thuiskomen, eten klaarmaken, kind poetsen, afwas doen, huis poetsen, administratie doen, boodschappen doen, op ver jaardagsvisite, brigadieren, zieken bezoeken, naar zwemles, kat aai en, voorlezen, man aaien, slapen. „Ik ben alweer een paar weken niet geweest", beken ik. „Weet je wat het is? 's Avonds stort ik in. Ik krijg het gewoon niet voor elkaar drie keer per week sporten in te plannen." „Een personal trainer dan?", vraagt ze. Heb ik ook aan gedacht. Zo'n man die je thuis ophaalt voor een uurtje daadkrachtig spor ten. Tot de kipfiletjes in strakke spierbundels veranderd zijn. Maar ja, ook dat kost tijd. Een Personal Assistent zou meer zoden aan de dijk zetten. Iemand die voor mij werkt, wast, strijkt, poetst, klopt, veegt en zuigt, de boodschappen doet en de aanne mer regelt, de planten water geeft en de rekeningen betaalt (ook die van hemzelf). En dan ga ik wel sporten. „Morgen ga ik weer", zeg ik. En ik geloof het zelf bijna. Voor meer columns:yvww.pzc.ril/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 01 18- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie. Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct)alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zore Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mait adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) D een doorlopend abonnement met betaling per accepi van 71,35 per kwartaal (NA14) D ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stüur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Naam voorletters Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Een volwassen man wordt verdacht van seksueel misbruik van een elfjarig Vlissings meisje. Hij zou via het onlinespel Habbo Hotel met haar in contact gekomen zijn. door Emile Calon De elfjarige Marloes* was maandenlang verslingerd aan het onlinespel Habbo Hotel. Moeder Anne* (38) vond het leuk dat haar dochter zo opging in die virtuele wereld waar vooral jonge tiener meisjes verzot op zijn. Dat veran derde toen ze zaterdag 6 februari ontdekte dat er iets grondig mis was. Op de gsm van haar dochter zag de Vlissingse een hele serie sms'jes. Bijna allemaal afkomstig van een zekere Eric. In eerste in stantie dacht ze aan een buurjon getje. „Maar zeventig sms'jes van een tienjarige, dat vond ik wel erg veel." Het eerste berichtje leek nog on schuldig: 'Hou van je'. Die woor den kregen echter een heel andere betekenis toen Anne meer sms'jes opende. „Ik vermoedde toen al het ergste, maar hoopte dat het nog mee zou vallen." Haar jongste is op dat moment niet in huis en reageert ook niet als ze geroepen wordt. Op verzoek van Anne logt daarom de oudste dochter in op de laptop van Mar loes waarna de moeder de msn-ge- sprekken ziet die haar jongste voer de met die Eric. „Na het lezen van een aantal regels stond mijn we reld stil", zegt Anne terugblikkend op het moment dat ze besefte dat Marloes in de val was gelopen van een volwassen man. Wat zij leest laten geen misverstand bestaan over de bedoelingen van die Eric: seks. Anne pakt laptop en gsm en gaat in vliegende vaart naar het bureau van de Vlissingse politie. Wegens ziekte zijn op dat moment geen ze- denrechercheurs aanwezig, zodat ze te horen krijgt dat er maandag contact met haar wordt opgeno men. Teleurgesteld keert ze terug naar huis en gaat verder lezen in de msn-gesprekken. Ze constateert al snel dat haar dochter Eric een paar keer heeft ontmoet. De 'ge sprekken' maken ook duidelijk dat Eric niet naar Vlissingen kwam om haar alleen maar even te zien. Het hele weekeinde pro beert Anne contact te krijgen met hulpverle ners. Bitter zegt ze dat het weekeinde blijkbaar niet het geschikte moment is om hulp te verlenen. De maandag belt ze zelf weer met de politie en krijgt con tact met zedenrechercheurs van het bureau Goes. Die slagen er bin nen enkele dagen in Eric te trace ren en aan te houden. Eric blijkt een 28-jarige .man uit Zoetermeer. Hij staat donderdag 27 mei voor de Middelburgse recht bank wegens seksueel misbruik van een minderjarige. Zijn zaak wordt dan nog niet inhoudelijk be handeld omdat de politie nog speurt naar andere slachtoffers. Volgens officier van justitie Wil- fried Suijkerbuijk is er inmiddels een tweede slachtoffertje (10) ge traceerd. Hij betitelde de zaak te gen de man 'als een ernstige'. Deze Eric moet dan ook rekening houden met een eis van vele, vele maanden celstraf Eind 2007 vroeg een officier van justitie in Leeuwarden zelfs vijf jaar cel voor een man (28) die via chatpro- gramma's contact had gelegd met minimaal vier minderjarige meis jes en hen had verleid tot ontuchti ge handelingen op de webcam. In één geval had hij zijn slachtoffer (12) ook ontmoet en verkracht. Uit het verhaal van Anne blijkt dat haar dochter geen onderscheid kon maken tussen de virtuele Eric die ze op Habbo. ontmoette en de echte. De Habba*Eric was aanvan kelijk twaalf jaar oud en kreeg in het spel een relatie met het Hab- bo-karakter van Marloes. Die twee karakters 'trouwden' zelfs. In de tussentijd nam Eric via msn con tact op met Marloes en pakte haar helemaal in, aldus haar moeder. Uit de uitdraai van de 'gesprekken' blijkt dat Eric al snel aan het Vlis singse meisje vroeg 'geile foto's' te maken en te verzenden. Vervol gens werden er afspraken gemaakt om op een zondag elkaar te ont- J| ongeren moeten extra be- I schermd worden, aldus officier van justitie Wilfried Suijker- uijk. Dit is volgens de zedenoffi- cier van het Middelburgse parket van het ministerie van Justitie no dig omdat door internet het voor volwassenen steeds makkelijker is om onder valse voorwendselen contact te leggen met kinderen. Hij doelt dan vooral op grooming. Dat is het benaderen van en con tact leggen met kinderen door een volwassene met als doel het moge lijk maken van seksueel contact door de seksuele drempels van het kind te verlagen. De politie adviseert ouders om hun kinderen in de gaten houden als ze achter de computer zitten. Mirja Vis: „Kijk regelmatig welke sites ze bezoeken. Maar leer kinde ren ook hoe ze moeten omgaan met internet." Het is volgens haar zeer belangrijk dat kinderen geen gegevens van zichzelf of hun vriendjes achterla ten op internet. „Bijvoorbeeld tele foonnummers en adressen." Ook raadt ze aan niet te reageren op seksueel getinte vragen en geen dingen te doen die ze 'normaal ook niet zouden doen'. Vis benadrukt ook dat kinderen moeten beseffen dat niet alles wat op internet staat waar is. „Als ie mand meldt dat hij veertien jaar is, hoeft dat niet waar te zijn." Ze raadt zeer af om met een onbe kende, in contact gekomen via in ternet, afspraken te maken zonder dat anderen daar iets van weten. door Jeffrey Kutterink Oe PZC gaai zoigvuldig om met persoonsgegevens, in het colofon treft u nadere informatie DEN HAAG - Demissionair minister Camiel Eurlings (Verkeer en Wa terstaat, CDA) wijst de aanleg van een tweede afslag van de A58 bij Goes niet af Maar of het Rijk de acht miljoen euro zal betalen, wordt pas in het najaar duidelijk. Dat is de uitkomst van het overleg dat gedeputeerde Kees van Beve- ren (Verkeer, CDA) gisteren had met Eurlings. „De afslag is op de agenda blijven staan en dat is positief', reageert Van Beveren. „De Zeeuwse lobby heeft veel goed gedaan. Want aan vankelijk leek het erop dat de af slag van de agenda zou worden ge schrapt. Dat onder meer de provin cie, Goes en Rijkswaterstaat zelf 22 miljoen euro op tafel leggen voor verkeersmaatregelen in en rond Goes heeft daaraan bijgedragen." Toch is aanleg van de afslag aller minst zeker. „Medio oktober of no vember wordt door de dan zitten de minister van Verkeer en Water staat besloten of de afslag wordt betaald." Wethouder Loes Meeuwisse van Goes is desondanks niet ontevre den. „We hadden het liefst uitsluit sel gehad, maar dat de afslag niet van de agenda is geschrapt is posi tief" De gemeente Goes gaat nu door met de voorbereidingen voor de aanleg van een zuidelijke ver bindingsweg. Die moet de afslag verbinden met het centrum van Goes. „B en W hebben nog geen defini tief besluit genomen over hoe de weg precies moet gaan lopen. Bin nenkort krijgen we de resultaten van hoe de verkeerscirculatie zal zijn. Daarbij kijken we goed naar de veiligheidssituatie rondom de Brede School en de bezwaren die bewoners hebben aangegeven. Met de resultaten gaan we op nieuw terug naar de bewoners. Daarna nemen we een besluit", al dus Meeuwisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2