FasiRider zeeland 127 Laks beleeft rustigste dag tot nu toe Met alcohol scoor je minder Talen gaan Evita makkelijk af Geweldig Zeeland per liter Onol 19?5 Rubbol EPS 26,95 Rubb. Satura 26,95 Rubbol AZ 26,95 Rubbol XD 34," voor verf... naar MULTIMATÊ vrijdag 21 mei 2010 De eerste week zit er bijna op. Even ontspannen. Kom op, zeg gen je vrienden, ga mee stappen. Eén drankje kan toch geen kwaad? Toch wel. Alcohol verstoort de slaap. Zelfs als je op tijd naar bed gaat, ben je minder uitgerust. Slaap is bovendien nodig voor het verwerken van informatie. Tij dens de slaap leer je dus eigenlijk dóór. En alcohol verstoort dit leerproces. Alcohol vermindert het kri tisch en analytisch vermogen. Onontbeerlijk voor exacte vakken. Voor alle vakken, eigenlijk. Geheugentestje: in een onder zoek van de Universiteit Utrecht kreeg één groep alcohol met jus d'orange (vergelijkbaar met 8-10 glazen bier), de andere groep al leen jus. De avond voor het drin ken en de ochtend na het drinken, moesten alle proefpersonen vijf tien woorden leren. Hoeveel woor den men kon herinneren werd meteen na het leren getest (korte- termijngeheugen) en een uur daar na (langetermijngeheugen). Vooral het langetermijngeheugen was opvallend slechter bij de drin kers. De kater komt later! Evita Back (17) uit 's Gravenpolder deed examen Spaans, foto Willem Mieras Over Spaans hoeft Evita Back (17) uit 's Gravenpol der zich niet druk te ma ken. Haar gemiddelde cijfer tot nu toe is een 9,3, dus ze heeft een flin ke buffer. „Talen gaan me wel mak kelijk af', zegt de vwo-scholiere van het Ostrea Lyceum in Goes be scheiden. Het examen van gisteren vond Evi ta goed te doen. Ze was ruim op tijd klaar, en had zelfs tijd om alles nog een keer door te nemen. Maar niet té uitvoerig. „Dan ga je alleen maar twijfelen. De teksten gingen over alcohol in het verkeer. De moeilijkste vraag vond ik de die over een blaastest, en wat mensen doen om die te vermijden." Spaans wordt maar op enkele scho len in Zeeland als examenvak aan geboden. „Ik vind het een mooie taal, en je kunt er veel mee", zegt Evita. Na de zomervakantie gaat ze European Studies studeren in Maastricht. „Ik doe ook examen in Nederlands, Engels, Frans en Duits. Ik wil graag in het buiten land studeren of werken." Evita heeft al een kamer uitge zocht, want dat ze haar vwo-diplo- ma over een paar weken op zak heeft, is bijna wel zeker. „Ik kan ei genlijk niet meer zakken; dan moe ten er rare dingen gebeuren." Toch heeft ze wel last van zenuwen. „Dat komt vooral door het woord 'Centraal Schriftelijk Examen'." AMSTERDAM - Dag vier van de eindexamens is bij de klachtenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholie ren (Laks) de rustigste dag tot nu toe gebleken. Tot gisteravond waren er 'slechts' vijfduizend klachten binnengekomen. „De meest opvallende klacht betrof een ontplofte air co tijdens het examen vwo maatschappijleer", aldus het Laks. Op welke school dat gebeurde, is niet be kendgemaakt. len en haaientanden zoeken op de Hooge Platen. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee De Europarlementsleden hebben besloten hun budget voor assisten ten te verhogen. Het gaat slechts om 3.000 euro per maand per me dewerker. Ze kunnen volgend jaar 4 in plaats van 3 medewerkers aan nemen. Door het nieuwe EU-ver- drag heeft het parlement meer macht gekregen, als ze die nu eens gebruiken om de zwakke broeders in het gareel te laten lopen, maar nee dit gaat 26 miljoen kosten in een tijd dat iedereen, vooral de ge wone man moet inleveren. Mis schien moet Nederland er eens over nadenken om uit de EU te stappen. Het hele circus kost han denvol geld en buiten veel ge schreeuw en weinig wol levert het niet op. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Mevrouw Peijs heeft gelijk dat men in Zeeland niet alleen mekaar de tent uitvecht, maar dat ook nog PRAKTISCH OP IEDERE FIETS Feliciteert Jeremiasse Fiets Fitness met de heropening van filiaal Vlissingen W M A R K T Ook opvallend waren de klachten na het uitdelen van gratis pakjes drinken door een andere school. „Leerlingen durfden deze niet open te maken. Ze wa ren bang dat ze te veel lawaai zouden maken." Het aantal klachten dat het Laks tot dusver heeft verza meld, is gisteren naar beneden bijgesteld. „Klachten die niet zijn geverifieerd, zijn uit de lijst verwijderd." Het totaal aantal klachten stond daardoor gisteravond op 52.000. kijk ook pp MULTIMATE.NL 10 ltr.+33% gratis fHOME^lACTJES^BOUW^ TuiN v DIER JMMMWl1 doen in de Provinciale Staten. Mid delburg en Goes twistten toen over de Mythe (A of B status), de Zeelandhallen, de aansluiting van de tunnelweg aan de A58, dan het ziekenhuis en nu beide tegen Ter- neuzen over een dottercentrum. Er werd met geld gesmeten voor procedures over het wel of niet ont- polderen voor wat betreft een bete re bereikbaarheid van Antwerpen. Maar niets wordt gedaan tegen het eigen belang van Rotterdam ter wijl zeker Terneuzen dan ook be ter te bereiken is voor de grote con tainerschepen. En dan is er ook nog de positie van de kerncentrale met een tweede centrale en denk bare verkoop aan een Duits bedrijf dat mogelijk, na overname, de zaak volledig uitkleedt om het dan leeg van de hand te doen (zie Fokker, BMW in Engeland, Opel in Ant werpen). Kom op, gij Zeeuw, vere nigt u en vecht allen voor uw ei gen Zeeland. M. C. Van Loon Voorstad 38, Goes veel prijzen ruim -50 in prijs verlaagd 95 normaal per liter normaal 4^0$ normaal normaal !j2$> normaal *druk-en zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29