241 zeeland Van beelden tot quilts Liefde ontlook in stationsrestauratie Showkorpsen spelen om Nederlandse titel Disco 's-Heerenhoek wordt restaurant Nieuw museum in Antwerpen tijdelijk geopend KUNSTROUTE Twintig kunstenaars laten in Oostkapelle hun werk zien Nineties party in Oude Smidse Lezing 'veranderende tijd' in bibliotheek Betty's Doghouse in 2xBellen! Buitenconcert door brassband Apollo vrijdag 21 mei 2010 w Ad en Els de Jong: 60 jaar getrouwd. foto Lex de Meester door Henk Postma OOSTKAPELLE - De tuin van Frans en Bettie de Visser is één van de tien expositieplekken in de Kunst route Oostkapelle. Naast werk van henzelf, beeldhouwwerken en quilts, zijn aquarellen en kaarten te zien. Jaren stonden ze vrolijk in zijn tuin: Frans de Vissers keramieken vlinders. Net toen hij deze week de tuin in orde wilde gaan maken voor de Kunstroute, bleken ze door onverlaten van hun stang ge rukt en meegenomen. Nee, hij is daar niet blij mee. Maar het leven gaat door. Toen burgemeester Rob van der Zwaag gisteravond in Oost kapelle de kunstroute opende, stond ook zijn tuin weer vol met beelden. Frans de Visser exposeert er niet al leen zijn eigen werk, bezoekers kunnen er ook de quilts bewonde ren van zijn vrouw Bettie, aquarel len van Mattie de Bruine, en kaar ten van haar zus. Op tien pekken in Oostkapelle la ten meer dan twintig deelnemers vandaag en morgen hun artistieke prestaties bewonderen. Zoals even verderop in de straat. Daar woont Corrie Verrips. Zij verzamelt bij zondere theepotten en blikken. In haar tuin laat ze van Marian Wees- VLISSINGEN - Hij moet, met zijn. uniform en grote gestalte, een stoe re indruk hebben gemaakt op dat Sittardse treinstation. Maar stie kem haalde zij hem later in. De liefde tussen Ad en Els de Jong uit Vlissingen, gisteren zestig jaar getrouwd, ontlook op het station waar zij in de restauratie de kopjes koffie schonk die hij wel kon ge bruiken, nadat hij illegale Duitsers achterna had gezeten. De grote vlam sloeg over op het oudjaars feest van 1948. Twee jaar later trouwden ze. Maar Ad, uit IJssel- monde, en Els, Groningse van ori gine, bleven niet in Limburg. Na dat hun dochter was geboren, ver trokken ze naar Nijmegen. Daar ruilde hij de marechaussee in voor de landmacht en kreeg hij te ma ken met toekomstige chauffeurs, die ook wel hun burgerrijbewijs wilden halen. Omdat Els ook wel eens op de ka zerne kwam, kreeg ze daar notie van en na wat diploma's en een slipcursus waar zij als enige cum laude slaagde, was daar Autorij school De Jong. En zo had zij be gin jaren zestig haar eigen zaak, in een echte mannenwereld. „Ach, ik stond er eigenlijk niet zo bij stil. Ik vond het leuk! Ik kreeg iedereen naast me in de auto: doktoren, maar ook )an de Arbeider. En heel veel Chinezen, want die kwamen allemaal bij ons." Ons, want Ad deed ook mee. Zeker na zijn wel heel vroege vut. Tot ze besloten in Zeeland te gaan wonen. „Onze dochter woonde in Vlissingen. KOUDEKERKE In eetcafé de Oude Smidse in Kou- dekerke wordt morgen, zaterdag, een 90's party gehouden. Het feest begint om 21.30 uur en een dj zorgt voor de muzikale omlijsting. De en tree is gratis. MIDDELBURG Op uitnodiging van het Theoso fisch Genootschap houdt N.L. Vas morgen, zaterdag, in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een le zing getiteld 'Het hoofd bieden aan de veranderende tijd'. De lezing van Vas begint om 10.30 uur. VLISSINGEN De rock-a-billy band Betty's Dog- house speelt vanavond in café 2xBellen! in Vlissingen. Het trio be nadert de originele vertolking van de vroege rock-'n-roll. Aanvang 21.00 uur; toegang gratis. DOMBURG Brassband Apollo geeft morgen, za terdag, haar eerste buitenconcert in 2010. De 110-jarige vereniging heeft voor dit concert een geva rieerd programma ingestudeerd. Het concert vindt plaats bij de Pro testantse Kerk in Domburg en be gint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Op sportpark Veerse- poort in Middelburg vindt mor gen, zaterdag, de eerste wedstrijd plaats van het Nederlands Kam pioenschap voor showkorpsen. Regionale deelnemers zijn het Juliana Drum 8c Bugle Corps en Jo- han Friso uit Middelburg en het Goese Confetti. Zij krijgen concur rentie van regerend Nederlands en Europees kampioen Jubal uit Dordrecht, Jong-Holland uit Zwijndrecht en Harpe Davids uit Zoetermeer. De deelnemers worden door een internationale jury beoordeeld. De muziek- en showstijl van de bij Drum Corps Nederland aangeslo ten showkorpsen verschilt in grote mate van de in Nederland beken de fanfares, drumbands en blaaska pellen. „De showkorpsen combine ren het spelen van muziek met gro te visuele effecten en lopen niet in blokjes, maar volgens een indruk wekkende choreografie", aldus de organisatoren. Het evenement duurt van 19.00 uur tot 22.00 uur. Tribunekaarten voor het muziek- en showevene ment in Middelburg zijn op de dag zelf vanaf 18.15 uur te koop aan de kassa. meer informatie is te vinden op www.drumcorpsnederland.nl. ANTWERPEN - Eén jaar voor de ope ning stelt het Antwerpse Museum aan de Stroom (MAS) zich voor aan het grote publiek. Van 22 mei tot en met 4 juni zijn er rondlei dingen in het nog leegstaande ge bouw en lezingen, films en concer ten in één van de MAS-paviljoens. Daarna is het gebouw tot aan de opening in mei 2011 niet meer toe gankelijk voor het publiek. Zo kan het MAS zich concentreren op de volgende titanenklus: het verhui zen van de ruim 370.000 objecten en de inrichting. Na 4 juni is infor matie over het MAS beschikbaar in het infopunt. www.mas.be 'S-HEERENHOEK - Discotheek Kiekie- ris in 's-Heerenhoek gaat vanaf juni door het leven als streekpro ductenrestaurant Spek mie Stroop. Eigenaren Kees en Margot van Damme gooien het over een ande re boeg, omdat het aantal bezoe kers van de disco dalende was. Ze riepen de hulp in van toponderne mer Hennie van der Most, die voor zijn televisieprogramma Ope ratie Van der Most naar 's-Heeren hoek reisde. Van der Most opper de een pannenkoekenrestaurant. Na een marktonderzoek besloot Margot van Damme zich niet al leen op pannenkoeken, maar op Zeeuwse streekproducten te rich ten. In het restaurant, dat in juni opengaat en in september volledig operationeel zal zijn, worden al leen Zeeuwse producten gebruikt. Het personeel bedient in kleder dracht. Bóvendien zijn alle ingre diënten te koop in een winkeltje. Toeristen kunnen op de foto in Zeeuwse (katholieke) kleder dracht. „In Volendam is iedereen trots op de klederdracht. Het is toch zonde dat je in Zeeland nog zo weinig van dit erfgoed ziet", zegt Van Damme. Het restaurant, waarvoor vier werknemers worden aangetrok ken, biedt plaats aan tachtig men sen. Frans en Bettie de Visser in hun tuin, één van de plaatsen in de Kunstroute. Bettie maakt quilts, Frank beeldhouwt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26