Rond criminele jeugd wordt web gespannen HZ-studenten helpen 22 WSSL Fietsen voor Roemenië Een Ses Kirundi: 'Urakomeye, hoe gaat het met je?' Meet the Streets met top-dj's in De Hooizolder B0DUM Pavina Glazen HZ Multi Culti Day bodurï WOONWINKEL vrijdag 21 mei 2010 w In Buurten met Blauw volgt de PZC de vier Vlissingse wijkagenten. Om beurten vertellen ze over hun werk. door Miriam van den Broek Rond een aantal criminele jongeren en jongeren die veel overlast geven in Vlissingen wordt mo menteel een strak web gesponnen. De bedoeling is dat alle betrokken instanties zoals politie, Openbaar Ministerie, gemeente, reclassering en jeugdzorg precies weten hoe die jongeren specifiek moeten wor den aangepakt om de criminaliteit te stoppen, om te voorkomen dat ze verder afglijden of om ze weer op de goede weg te krijgen. „De gemeente Vlissingen en de po litie hebben het afgelopen halfjaar samen dit project 'persoonsgerich te aanpak' opgezet", vertelt wijka gent Joanne Kodde. Alle instanties die betrokken zijn bij het Veilig heidshuis hebben het project om armd. Joanne heeft samen met haar colle ga's de criminele groep en de over lastgevende groep in beeld ge- bracht. Daarna is bepaald welke personen in aanmerking komen voor dit project. „We hebben geko zen voor de mensen waar de bur gers de meeste last van hebben", zegt Joanne. Het eerste gesprek met alle par tijen in het Veiligheidshuis over de ze jongeren heeft inmiddels plaats- door Jens Pauw Joanne Kodde gevonden. „De bedoeling is dat al le partijen weten wie die perso nen zijn, hoe ze moeten worden aangepakt en wat de afspraken rondom die personen zijn. Er wordt een aanpak op maat ge maakt. Dat kan variëren van een werkstraf, tot het in beslag nemen van bepaalde goederen of het stop zetten van uitkeringen. Ook wan neer iemand vrij komt, moeten al le instanties rondom die persoon weten wat er speelt. We willen er met z'n allen heel kort op gaan zit ten." Joanne hoopt dat bewoners zullen merken dat het rustiger wordt in de buurt, maar dat er ook een pre ventieve werking uit gaat van de persoonsgerichte aanpak. „Dat ook hun volgelingen zien dat wan neer je in dat traject komt, je hele maal geknipt en geschoren wordt. Dat eindelijk eens duidelijk wordt dat misdaad niet loont." Volgens Joanne zijn inmiddels drie personen aangehouden waar op deze methode wordt toegepast. Dit is de laatste aflevering van de serie Buurten met Blauw. AAGTEKERKE - Op tweede pinkster dag wordt een fietspuzzeltocht ver reden ten bate van de Stichting Hulp aan Roemenië. De 25 kilome ter lange route voert langs bunkers en plaatsen die herinneren aan de oorlog. Inschrijven tussen 13.00 uur en 14.00 uur aan het Dorps plein te Aagtekerke. Deelname kost 2,50 euro per persoon. VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land werd gisteren tijdens de tien de editie van de jaarlijkse Multi Culti Day omgetoverd tot een exo tische binnenplaats. Indonesisch dansen en Afrikaanse trommels: al les voor het goede doel. Leroy de Priester en Joyce van Dul- lemen uit Vlissingen kunnen tevre den zijn. Er werd op de HZ een be drag van ruim zeventienhonderd euro opgehaald voor hun organisa tie Nurses on Tour. De stichting werd drie jaar geleden opgericht toen De Priester en Van Dullemen - afgestudeerd hbo-verpleegkun- de-studenten - stage liepen in Gha na. „Er was zo'n nood aan malaria- netten, dat we in actie zijn geko men." Ze hebben inmiddels al zesdui zend netten in afgelegen dorpen weten te krijgen. Begin september vertrekken ze naar Ghana, om zich nog eens acht maanden in te zetten voor de problematiek. Het geld voor Nurses on Tour werd voornamelijk binnenge bracht door de verkoop van exoti sche hapjes, drankjes en hebbedin getjes in dertien kraampjes met HZ-studenten uit verschillende landen, van Kameroen tot Macedo nië. „Op de werkvloer krijgen stu denten steeds meer te maken met culturele verschillen. De sociale in tegratie is belangrijk binnen ons onderwijs", vertelt Dorieke Kui pers, adviseur culturele diversiteit. Met de Multi Culti Day probeert de Hogeschool Zeeland de studen ten tevens warm te draaien voor Op de Hogeschool Zeeland in Vlis singen werd gisteren voor de tien de keer dg Multi Culti Day georga niseerd. Het doel van het evenement is stu denten in aanraking brengen met allerlei wereldse culturen. De Hogeschool Zeeland herbergt zelf 350 internationale studenten en 320 studenten van allochtone afkomst. De zeventienhonderd euro die werd opgehaald, komt ten goede aan de Stichting Nurses on Tour, die er malarianetten mee kan ko pen. studeren in andere landen. „Naast alle aandacht voor onze eigen bui tenlandse studenten vind ik het ook belangrijk dat de HZ'ers zich breed oriënteren", legt Dorieke Kuipers uit. Tweedejaars studenten Communi catie - die zich drie maanden inzet ten om de Multi Culti Day tot een succes te maken - zien zo'n buiten landse ervaring wel zitten. Studen te Didy van Beens heeft al concre te plannen. „Het is niet ver, maar volgend jaar ben ik in Melchelen te vinden", vertelt ze trots. Ook Stefan Avontuur uit Zoetermeer, student International Business 8c Management Studies, probeert zijn studiejaren multicultureel in te richten. „Na Zeeland ga ik nu voor Nieuw-Zeeland, waar ik vol gend jaar ga studeren." Voor de Nurses on Tour - Leroy de Priester en.Joyce van Dullemen - is de Multi Culti Day één van de vele initiatieven om geld in te za melen voor de reis naar West-Afri ka. 3 September wordt hun dag: dan vertrekken ze met twee opge knapte Peugeots vanaf de Vlissing se Boulevard via het gevaarlijke Mauritanië naar Ghana. „De Peu-* geots worden daar taxi's die geld gaan binnenhalen voor de bestrij ding van malaria", vertelt De Pries ter. „Nu moeten we nog rondko men van giften uit Nederland, maar uiteindelijk willen we naar een zelfredzame stichting." Van Dullemen: „Ik heb zelf gezien dat er iedere dag een zwangere vrouw aan malaria overleed. Eén netje, een simpele klamboe, maakt het verschil tussen leven of dood." De Burundese Wendy Keza - on langs verkozen tot meest talentvol le allochtone studente in het ho ger onderwijs - leert ons graag een woordje Kirundi, de officiële taal van het land. „Urakomeye," vertelt ze, „betekent: hoe gaat het met je?" Ze denkt nog dagelijks aan haar vaderland. „Iemand die zijn cultuur vergeet, is als een nieuwe schoen met een rottende zool", spreekt ze wijs. „Hoge bergen en vriendelijke mensen. Het is een bij zonder mooi land", verzekert ze. WESTKAPELLE - Liefhebbers van dir- tyhouse, hiphop, R&B kunnen zich zondag opmaken voor de al lereerste editie van het landelijke feest Meet the Streets in De Hooi zolder in Westkapelle. Absolute blikvanger is de elektronische ko ning Real El Canario. Verder zijn onder anderen Danny Delgado, dj Sepher en dj Dash van de partij. De dansers van Freaky Street Glow zullen het publiek naar ei gen zeggen 'keihard laten rocken'. Het feest vindt plaats van 23.00 tot 04.00 uur. Kaartjes kosten tien eu ro en zijn te koop via de website. www.meetthestreets.nl MEEST CELEZEN 1De Bunker op Plein 1940 2. Halsema bezoekt Middelburg 3. Vlissingen telt bezoekers centrum MIDDELBURG 1940 Kijk naar een animatie van het voor oorlogse Middelburg op www.pzc.nl/ middelburg1940. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Een groepje Indiase danseressen De stijlvolle dubbelwandige Pavina glazen houden warme en koude dranken lang op temperatuur. Het Borocilicate glas is lichtgewicht en hittebestendig. De glazen worden geleverd als set van vier in een stijlvolle geschenkverpakking. Set van 4 glazen Inhoud: 0,36 liter Lichtgewichten hittebestendig Dubbelwandig: Borocilicate glas Lezersprijs 39,95* exclusief verzendkosten van 4,50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-i700 www.pzc.nl/woonwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24