Zeeland PZC Gemeente meet lawaai skatebaan Dethon denkt almanak aan eigen kassen WALCHEREN 22 en 23 21 26 OVERLAST Middelburg komt buurtbewoners iets tegemoet Dochter Panta Rhei op Scheldeterrein Wilt u ook ste klas genieten tijdens het WK? Vrijdag 21 mei 2010 HZ-studenten helpen in strijd tegen malaria Zeeuwse kust is weer schoner en veiliger Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg laat een meting uitvoeren naar het geluid dat op de skate baan in de Veersepoort wordt ge produceerd. Dit gebeurt op ver zoek van een aantal omwonen den. Zij hebben onder meer last van het lawaai dat de skaters ma ken en hebben de gemeente al her haaldelijk om maatregelen en een geluidsonderzoek gevraagd. De toezegging van de gemeente komt na een handhavingsverzoek, dat de Buurtgroep Prettig Wonen al geruime tijd geleden naar de ge meente heeft gestuurd. In de groep zijn dertien gezinnen verte genwoordigd, woonachtig in de Laan van London, Mezenhof en Grote Sternstraat. In het handha vingsverzoek zegt de Buurtgroep diverse overtredingen van de ge meente te hebben geconstateerd met betrekking tot regelgeving bij aanleg van de baan en handhaving van overtredingen sinds de baan er ligt. Beste oplossing volgens de groep blijft verplaatsing van de ska tebaan. De kans dat dat gebeurt is klein, zo is op te maken uit de reactie van verantwoordelijk wethouder Albert de Vries. Volgens De Vries zijn er geen fouten gemaakt in de procedures bij de aanleg van de skatebaan. Ook hadden de toekom stige bewoners van de toen nog te bouwen huizen via hun makelaar kunnen weten dat er een skate baan zou komen. „Sommigen wis ten dat ook." Andere bewoners wa ren verrast toen de skatebaan voor hun deur kwam te liggen en on dervinden een vermindering van het woongenot. Maar volgens De Vries zijn er ook veel bewoners die blij zijn met de skatevoorziening. Hij ziet niets in een verplaatsing verder van de woningen af „We hebben juist gekozen voor een plek in het zicht in plaats van er gens achteraf." Wanneer de geluidsmeting bij de skatebaan in de Veersepoort pre cies wordt gedaan, is niet bekend. De gemeente besteedt het werk uit aan een gespecialiseerd bedrijf De Vries zegt niet te kunnen aan geven wat voor maatregelen er ge nomen zullen worden als blijkt dat het lawaai de normen over schrijdt. „Op als-vragen geef ik geen antwoord." VLISSINGEN - Eigenlijk had hij zijn eerste bier tje er al lang getapt willen hebben, maar als Alex Bezem ziet wat hij ervoor terug heeft ge kregen, is dat het wachten dubbel en dik waard geweest. Op het Scheldeterrein in Vlis- singen zijn deze week drie containers gesta peld tot Alles Stroomt, de 'dochter' van strandpaviljoen Panta Rhei. Bezem, die de nieuwe horecagelegenheid uitbaat, is momen teel bezig het zomerprogramma in elkaar te zetten. Het komende seizoen zijn er in elk ge val watersportdagen en kunnen mensen genie ten van live-muziek, zoals ze dat van Panta Rhei gewend zijn. In de bovenste container komt kunst. Alles Stroomt gaat in de eerste week van juni open. foto Lex de Meester m goede prijs, prima kwaliteit, beste service Tip? redactie@pzc.nl Dat kan met onze Stressless Consul fauteuil Informeer vandaag nog naar onze aanbieding TERNEUZEN - Arbeidsreïntegratiebe- drijf Dethon in Zeeuws-Vlaande- ren speelt met het idee om in het tuinbouwgebied in de Kanaalzone zelf een kas te gaan exploiteren. Daarmee zou duurzame werkgele genheid kunnen worden gescha pen voor mensen voor wie Dethon moeilijk werk kan vinden. Het is voor Dethon moeilijk om voor een voudig werk als inpakken orders te krijgen. Een eigen kas zou voor dat werk kunnen zorgen. In het voorjaar zijn er weer van aller lei evenementen te beleven in Zee land. Zo ook de Drie Zeeuwse Wan- deldagen, die deze meimaand in Goes en ommelanden worden gehou den. Tijdens het ontbijt op Hemel vaartsdag kwam de eerste billen- draaiende snelwandelaar al door de straat gesneld. De uren daarna zwol het aantal wandelaars dat door de straat kwam gestaag. Nu had de kleine Stevie dit jaar voor het eerste kennisgemaakt met de avondvierdaagse. Net als de meeste andere kinderen in zijn kleutergroep had hij voor het eerst de vijf kilome ter gelopen. Het massaal wandelen met drink/lesjes, snoep en een heuse medaille tot slot, had een diepe in druk gemaakt op deze Kloetingse vijfjarige. Toen hij op Hemelvaartsdag de merkwaardige stroom voetgangers langs zag trekken, merkte hij dan ook droogjes op: „Kijk papa, er is och- tendvierdaagse."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23