amfibieën in Zuiddorpse poel zeeland 123 KUNT U REKENEN? REKEN OP RUNNER! Appartementen in oude watertoren van Zelzate Amfibieënproject Zuiddorpe Hofplein Axel wordt voorlopig niet groener 'Herinrichting kruispunt slecht voor scholieren' vanaf 895,- donderdag 20 mei 2010 Voor het amfibieënproject gaan zeventien basis scholen in Zeeuws-Vlaanderen op zoek naar amfi bieën in de streek. Het is een initiatief van Natuur Zo, natuur- en milieueducatie Zeeuws-Vlaande ren en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Leerlingen uit groep 5 en 6 van basisschool Canisius uit Zuiddorpe mochten als eersten op zoek naar amfibieën in een poel langs de Canisvlietweg. Gids Cathy Boogaard en Theo Aernoudts gaven de kinderen uitleg. haar netje, want dat vindt' ze wel vies. Na een half uur zijn de insecten potjes gevuld met spinnetjes, tor ren en schaatsenrijders. De groot ste vangst van de ochtend blijkt jammer genoeg geen amfibie, maar een larf Volgens Cathy leren de kinderen niet alleen wat door het project, ze helpen ook de stich ting RAVON, die onderzoek doet in Nederland naar Reptielen, Am fibieën en vissen. „De scholen moeten hun resultaten van het on derzoek doorgeven aan de website www.telmee.nl." Ze werken zo mee aan de inventarisatie van de amfibieën in Nederland. Het project, een initiatief van Na tuur Zo, natuur- en milieuedu catie Zeeuws-Vlaanderen en Stich ting Landschapsbeheer Zeeland, is in ieder geval een succes'. Er was plek voor 17 scholen, maar er wa ren veel meer aanmeldingen. Daar om willen de initiatiefnemers vol gend jaar het amfibieënonderzoek nog een keer doen met anderen scholen. De kinderen lieten tot besluit van de natuurdag de gevangen diertjes weer netjes in de poel los. Leerlingen uit groep 5 en 6 van de basisschool Canisius uit Zuiddorpe aan het werk in het veld. foto Huib de Jonge AXEL - Het plan om het Hofplein in Axel te voorzien van meer groen is voorlopig in de ijskast ge zet. Het Hofplein is namelijk in beeld als mogelijke locatie voor het te realiseren gezondheidscen trum in Axel. Als voor het Hofplein wordt geko zen, dan is de inrichting van het plein straks onderdeel van de bouw van het centrum. Valt de keuze op een andere locatie, dan wordt het groenplan weer uit de kast gehaald. Uit een enquête onder ruim 600 Axelse huishoudens blijkt dat bijna iedereen verwacht dat de zorg met de komst van het gezond heidscentrum zal verbeteren. De mensen willen er vooral terecht kunnen voor de huisarts, apo theek, fysiotherapie en bloedprik- ken. De wensenlijst wordt vertaald in een definitief programma van ei sen voor alle deelnemers aan het gezondheidscentrum, Dat progra- ma is begin deze zo'mer klaar. KLOOSTERZANDE - De dorpsraad van Kloosterzande is boos over de herinrichting van de kruising van de Hulsterweg met de oude rijks weg richting de (verdwenen) veer boot bij Perkpolder. Scholieren die uit Hulst naar huis in Kloosterzande fietsen, worden door de herinrichting 'verleid' de kruising over te steken en langs de onveilige Hulsterweg naar Kloos terzande te rijden, aldus voorzitter Robert Asselman. Terwijl ze beter het veilige fietspad aan de oostzij de van de oude rijksweg kunnen nemen. Bij Kloosterzande kunnen ze dan de oude rijksweg passeren via een fietstunnel. De dorpsraad voert al jaren actie om die route te promoten en ziet dat nu tenietge daan door de 'verleidelijke' herin richting van de kruising. Vooraf is geen overleg geweest. De gemeen te Hulst verwijst naar de wegbe- heerder, Rijkswaterstaat. Asselman vindt dat te gemakkelijk. „Een ge meente kan daar meer bereiken dan een dorpsraad." v>v* Runner Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.fmcwoonwinkels.nl door Wout Bareman ZELZATE - De oude watertoren in Zelzate is verkocht. De nieuwe ei genaar heeft er de grensgemeente 165.000 euro voor betaald. De be langstelling voor de toren, die al ja ren buiten bedrijf is, was groot. Er meldden zich tien kandidaat-ko pers. Het hoogste bod was afkomstig van de Lofting Group uit Gent in combinatie met bouwbedrijf Meva- co uit Aalter. De kopers willen zo snel mogelijk beginnen met de ver bouwing. Ze willen dertien verdie pingen met even zoveel ruime ap partementen van gemiddeld too vierkante meter in de toren inbou wen. Aan de buitenwand wordt een lift geïnstalleerd. De waterto ren werd in 1952 in gebruik geno men. De toren is ruim 45 meter hoog, heeft een diameter van 15 meter en werd ooit in opdracht van Zelzate ontworpen door de vermaarde Gentse architect Geo Bontinck. Aan de transactie is de voorwaarde verbonden dat de to ren, belangrijk onderdeel van de skyline van Zelzate, zijn oorspron kelijke vorm behoudt. De watertoren stond al tien jaar te koop. In 2003 ketste een plan van de plaatselijke sociale huisvestings maatschappij af. Dat bleek te duur. MEEST GELEZEN 1. Vrachtschip Cadzand vlot. 2. Vermoeden tank in put bevestigd. 3. Van der Poel geeft plan niet op. STELLING Geef uw mening over de stelling 'Muckey moet terug naar Puckey' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89