22 zeeland Op zoek naar Scheldetheater in Terneuzen viert tienjarig bestaan met veel toppers JL l m W. Jk t Singelweg Axel wordt veiliger voor verkeer Boodschap Bespaar op woonlasten met LOGUS Duurzaam BouwCenteri Logus-De Hoop Uitbreiding zone betaald parkeren almanak Slim, zuinig en milieubewust! Houten Jaloezieën Meubelcentrum Van Etten Verdegem Wonen en Slapen AMFIBIEËN In verschillende Zeeuws-Vlaamse poelen komen salamanders, kikkers en padden voor. Sluisgracht vervolgt reis na reparatie Dikke Banden Race voor fietsende jeugd Zwembaden gaan zaterdag weer open donderdag 20 mei 2010 Breskens: Haven Westzijde 25, T 0117 - 38 17 53 Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12, www.logus.nl TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft het gebied voor betaald parkeren uitgebreid. Voortaan moet ook voor een parkeerplaats aan de Schoollaan/Steenkamplaan (achter het Belastingkantoor) wor den betaald. In totaal gaat het om 63 parkeerplaatsen, waarvan een deel overigens wordt gereserveerd voor vergunninghouders van be drijven en instanties in de omge ving (Abab, Belastingdienst en Cla- vis). TERNEUZEN - Het Scheldetheater in Terneuzen viert het tienjarig be staan met een uiterst gevarieerd programma met toppers als Youp van 't Hek, Bert Visscher, Hans Li- berg, Wouter Deprez, Herman van Veen, Jaap van Zweden en Wibi Soerjadi, maar ook met Rob de Nijs, Kabouter Plop, Mega Min- dy en Piet Piraat. En dat vond wethouder Jaap Bos (Kunst en Cultuur) nu net zo be langrijk: „Ik was vorig seizoen met m'n kleinzoon bij Kabouter Plop en hij vond het een prachtige bele venis. En dat werkt drempelverla gend. Dat kind ervaart wat theater is en zal hier later ongetwijfeld ge makkelijker binnenstappen." Bos roemde gisteren, bij de presentatie van het jubileumprogramma voor het seizoen 2010-2011, de program makeuze. „Niet exclusief voor een kleine groep cultuurliefhebbers, maar met een grote variatie in voorstellingen en daardoor een la ge drempel om kennis te maken met het theater in al z'n facetten. Van popmuziek tot klassieke to nen, van drama tot humor, van kleinkunst tot entertainment." Het programma voor komend sei zoen telt zo'n honderd voorstellin gen, net zoveel als het afgelopen seizoen. Toen trok het theater, ondanks de crisis 44.000 bezoekers en dat aan tal wil directeur Frans Lievens Sjt Natuurlijke warme sfeer in uw huis Nieuwstraat 68 Steenstraat 23 4501 ND Oostburg 4561 AR Hulst Tel.: 0117-453453 Tel.: 0114-314120 www.verdegem.nl www.vanettenwonen.nl Tip? redactie@pzc.nl Sinds enkele maanden prijken op en kele viaducten over de A58 stellingen die er kennelijk door tegenstanders van kernenergie op zijn geschilderd. Zo is op het viaduct bij Arnemuiden te lezen: 'In Zeeland geen kerncentra le'. De Z staat verkeerd om. Dat is blijkbaar een lastige letter om op z'n kop te schilderen. Ook qua inhoud leidt de boodschap de aandacht af. Hoezo geen kerncentraleEr is er toch al een. Sterker nog, de bestaan de kerncentrale Borssele blijft tot 2034 in bedrijf; hoe hoog of laag de tegenstanders ook springen. Mis schien is de mededeling gericht tegen de plannen om er een kerncentrale bij te bouwen, maar dan was toevoe ging van het woord 'tweede' op zijn plaats geweest. Zoals het er nu staat is het een zonderlinge boodschap. Met de Z verkeerd om. door Karlijn de Splenter minstens handhaven. Hij wees bij de presentatie op de goede verhou dingen met de theaters boven de Westerschelde en wees op de groeiende samenwerking. De pro grammering wordt al op elkaar af gestemd, maar vooral met Middel burg en Goes kunnen nog veel meer zaken gezamenlijk worden aangepakt. De kaartverkoop bij voorbeeld. De verkoop van abonnementen begint vanochtend. Er kan worden gereserveerd via het bestelformu lier op de website www.schelde- theater.nl en achterin het program maboekje, dat vandaag verschijnt en bij de geregistreerde theaterlief hebbers in de brievenbus valt. CADZAND Het vrachtschip Sluisgracht dat maandag een halve dag vastzat op een plaat voor Cadzand, heeft giste ren rond 7.00 uur de reis naar Ant werpen vervolgd. De expansie-uit laat was kapot gegaan, waarop de kapitein besloot ten anker te gaan en het schip vastliep bij vallend wa ter. Na het vlottrekken is de Sluis gracht naar een ankerplaats in de Wielingen bij Breskens gesleept waar het schip is gerepareerd. AXEL In Axel wordt zaterdag 22 mei in sa menwerking met SportPunt Ter- neuzen een Delta Dikke Banden Race gehouden voor kinderen van 3 tot en met 14 jaar. Alleen gewone fietsen zijn toegestaan. Aanmelden van 14.30 tot 15.30 uur in de Halle. De wedstrijden zijn van 15.30 tot 17.15 uur. Meedoen is gratis en voor iedere deelnemer is er een gratis T-shirt en een medaille. AXEL De openluchtzwembaden in Ter- neuzen, Axel, Sas van Gent, Koe wacht en Zaamslag gaan zaterdag 22 mei weer open. Er kan buiten worden gezwommen tot en met zondag 5 september. Vorig jaar gin gen verschillende baden later open omdat er te weinig gediplomeerde toezichthouders beschikbaar wa ren. Dit jaar hebben vrijwilligers een cursus 'life guard' gevolgd. De eerste fuik wordt uit de poel in Zuid- dorpe gehaald. Na- tuurgids Cathy Bo gaard van Natuur Zo en Theo Aernoudts van Land schapsbeheer Zeeland hopen op een watersalamander. Maar de oogst is mager, er zit alleen een grote tor in. De leerlingen uit groep 5 en 6 van basisschool Canisius uit Zuiddor- pe verzamelen zich nieuwsgierig rond de twee begeleiders. „Weet ie mand wat voor diertje dit is?" vraagt Theo. „Dat is de watervlo," roept een leerlinge. Maar dat kan volgens Theo niet, daar is het in sect veel te groot voor. Een jongen weet te vertellen dat dit een geelge- rande watertor is en dat klopt wel. In het kader van het amfibieënpro- ject gaan zeventien basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen op zoek naar amfibieën. De leerlingen uit Zuiddorpe mochten gisteren als eersten speuren naar de koudbloe dige diertjes. In de tweede fuik zit helaas ook geen kikker, pad of salamander. Dat maakt de kinderen niet uit. Ze kunnen zich nog vermaken met opdrachten die Cathy en Theo bij zich hebben. Zo moeten de kinde ren kijken wat voor bomen ze her kennen langs de poel. Maar al gauw pakken de leerlingen hun schepnet, om te kijken of ze zelf een salamander kunnen vinden. De vangsten blijven bij kleine wa terinsecten, die ze in insectenpot jes doen die ze van de begeleiders hebben gekregen. Eén van de leerlingen komt met een kever af. Cathy weet niet zo gauw wat voor soort het is. „Er zijn 4200 soorten kevers, het is onmogelijk om ze allemaal te we ten." Wat ze wel allemaal over de natuur weet, vertelt ze de kinde ren. Zo moeten er zeker salaman ders in de poel leven. Ze laten zich alleen niet gemakkelijk vangen. De kinderen houden daarom stug vol en gaan verder met het zoeken. Ze staan zelfs tot hun knieën in het water. Dat ze een beetje vies wor den, vinden ze niet erg. Bang zijn ze zeker ook niet, ze vinden de kleine gevangen diertjes juist 'grap pig'. Al hoopt Joset (10) uit groep 6 toch geen pad tegen te komen in door Eugène Verstraeten AXEL - De Singelweg in Axel wordt veiliger gemaakt voor het verkeer. Vanaf volgende week dinsdag voert de gemeente verschillende werken uit aan de Singelweg en een gedeelte van de Stationsstraat. Tussen de Singelweg en de West singel worden alle kruispunten voorzien van een verkeersplateau. De kruisingen worden daarmee ge lijkwaardig gemaakt en het ver keer op de Singelweg heeft dan geen voorrang meer. Alle verkeers geleiders aan de kant van het plant soen worden verwijderd. Dit deel wordt ingericht als 30-kilometerge- bied. Het kruispunt met de Bijlo kestraat gaat helemaal op de schop. Er komen twee bochten en de doorgaande route vervalt, maar er komen wel twee andere routes tussen de Bijlokestraat en de Sin gelweg. Op het gedeelte tussen de Bijloke straat en de Stationsstraat komen rode fietsstroken en in de Stations straat tussen de Singelweg en de rotonde worden eveneens fietsstro ken aangebracht. Verder wordt een aantal parkeervakken her straat en komen er vier extra par keervakken bij. De werkzaamheden duren naar verwachting tot 17 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88